gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

DrainTalent verovert voetbalwereld vanuit Beek

e63628bec96a7a96111e852e72af97dc.jpg

Het in Montferland ontwikkelde veldsysteem DrainTalent staat voor een doorbraak onder de nationale en internationale voetbalvelden. Na een jaar testen bij voetbalclub ’t Peeske in Beek is er bij ontwikkelaars Altop en GrasMeesters grote tevredenheid over de installatie.

Redactie REGIO8 |

“Dit was de droogste regio van Nederland afgelopen zomer”, vertelt Arno Harmsen van het bedrijf GrasMeesters over de installatie in Beek. “We hebben geen één keer hoeven sproeien, daarnaast hebben we een keer een gigantische stortbui gehad. Alles stond hier blank, behalve het veld. Wat dat betreft kunnen we absoluut praten van een geslaagde pilot.” Tijdens de testfase werd meer dan vier kilometer aan buizen aangelegd onder Sportpark de Kolkstede. Door het afzuigen van overbodig water en het nauwkeurig monitoren van onder meer vochtpercentages, bleef het veld ondanks intensief gebruik beter bespeelbaar dan andere grasmatten op het complex.

De eerste DrainTalent is inmiddels verkocht aan voetbalclub FC Utrecht. Een delegatie van de Domstedelingen keurde het veld van ’t Peeske en besloot tot aanschaf. Op sportcomplex Zoudenbalch worden twee velden voorzien van het systeem, maar volgens Harmsen is er meer interesse, onder meer vanuit Nieuw-Zeeland, Australië en Noord-Amerika. “Maar zelf hebben we gezegd dat we in Nederland eerst vier velden bouwen, om te kijken wat er gebeurt. Wat doet het systeem op zanderige grond, wat doet het systeem op kleigrond? We willen zeker weten dat het systeem goed functioneert en dan de grote stap naar het buitenland maken.”

Geen nieuwe DrainTalent in Montferland
Hoewel de gemeente Montferland de realisatie van de DrainTalent steunde met een bijdrage uit het innovatiefonds, zijn er mede door bezuinigingen geen plannen om andere voetbalcomplexen binnen de gemeente van het systeem te voorzien. Wel wordt in het voorjaar beslist of de huidige installatie bij ’t Peeske kan worden uitgebreid naar alle drie de velden op het complex.

‘Kunstgras is historie’
Volgens Harmsen is het systeem geschikt voor alle clubs, van amateurverenigingen tot voetbalclubs uit de eredivisie. Hij hoopt dan ook dat clubs als Heracles Almelo van kunstgras afstappen. “Daar kan het alleen maar beter worden”, aldus Harmsen over het veld in Almelo. “Dat is ook niet de toekomst. Je ziet dat steeds meer clubs overstappen naar natuurgras. Ik denk dat kunstgras over vijf jaar historie is.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.