Ulft, Netherlands

DrainTalent verovert voetbalwereld vanuit Beek

Het in Montferland ontwikkelde veldsysteem DrainTalent staat voor een doorbraak onder de nationale en internationale voetbalvelden. Na een jaar testen bij voetbalclub ’t Peeske in Beek is er bij ontwikkelaars Altop en GrasMeesters grote tevredenheid over de installatie.
Regio8 | 24 januari 2020 13:36 | Aangepast op 24 januari 2020 13:36

“Dit was de droogste regio van Nederland afgelopen zomer”, vertelt Arno Harmsen van het bedrijf GrasMeesters over de installatie in Beek. “We hebben geen één keer hoeven sproeien, daarnaast hebben we een keer een gigantische stortbui gehad. Alles stond hier blank, behalve het veld. Wat dat betreft kunnen we absoluut praten van een geslaagde pilot.” Tijdens de testfase werd meer dan vier kilometer aan buizen aangelegd onder Sportpark de Kolkstede. Door het afzuigen van overbodig water en het nauwkeurig monitoren van onder meer vochtpercentages, bleef het veld ondanks intensief gebruik beter bespeelbaar dan andere grasmatten op het complex.

De eerste DrainTalent is inmiddels verkocht aan voetbalclub FC Utrecht. Een delegatie van de Domstedelingen keurde het veld van ’t Peeske en besloot tot aanschaf. Op sportcomplex Zoudenbalch worden twee velden voorzien van het systeem, maar volgens Harmsen is er meer interesse, onder meer vanuit Nieuw-Zeeland, Australië en Noord-Amerika. “Maar zelf hebben we gezegd dat we in Nederland eerst vier velden bouwen, om te kijken wat er gebeurt. Wat doet het systeem op zanderige grond, wat doet het systeem op kleigrond? We willen zeker weten dat het systeem goed functioneert en dan de grote stap naar het buitenland maken.”

Geen nieuwe DrainTalent in Montferland
Hoewel de gemeente Montferland de realisatie van de DrainTalent steunde met een bijdrage uit het innovatiefonds, zijn er mede door bezuinigingen geen plannen om andere voetbalcomplexen binnen de gemeente van het systeem te voorzien. Wel wordt in het voorjaar beslist of de huidige installatie bij ’t Peeske kan worden uitgebreid naar alle drie de velden op het complex.

‘Kunstgras is historie’
Volgens Harmsen is het systeem geschikt voor alle clubs, van amateurverenigingen tot voetbalclubs uit de eredivisie. Hij hoopt dan ook dat clubs als Heracles Almelo van kunstgras afstappen. “Daar kan het alleen maar beter worden”, aldus Harmsen over het veld in Almelo. “Dat is ook niet de toekomst. Je ziet dat steeds meer clubs overstappen naar natuurgras. Ik denk dat kunstgras over vijf jaar historie is.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Vuurwerkcontroles bij grens, al veel in beslag genomen

Redactie REGIO8 | 29 dec 2025 11:37

Woning volledig uitgebrand in Terborg

Redactie REGIO8 | 27 dec 2025 09:55

Lees ook

Hulpverleners bekogeld met vuurwerk tijdens oudejaarsnacht in Doetinchem

Er waren afgelopen oudejaarsdag grote zorgen over de openbare orde en veiligheid in Doetinchem. In d...

Minderjarige zwaargewond na vuurwerkongeval in Lichtenvoorde

Een minderjarig persoon is woensdagavond in Lichtenvoorde zwaargewond geraakt. Het slachtoffer is me...

Auto volledig uitgebrand in Doetinchem door mogelijk brandstichting

Een geparkeerde auto is donderdagnacht in brand gevlogen in Doetinchem. De politie gaat uit van bran...

Vreugdevuur in Doetinchem zorgt voor tijdelijke verkeershinder

Een vreugdevuur heeft woensdagavond tijdelijk voor verkeershinder gezorgd in Doetinchem. Het vuur wa...

Veel rook bij brand in schuur in Aalten

In een schuur aan de Bodendijk in Aalten is in de nacht van woensdag op donderdag brand ontstaan. De...

Brand in garagebox in Zelhem mogelijk veroorzaakt door vuurwerk

In een garagebox aan de Jan Steenstraat in Zelhem is woensdagavond brand ontstaan. De mogelijke oorz...