gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dorpshuis Zeddam in handen van bevolking

3b09e182a1c172f02d7ccf9e11d56ab3
Redactie REGIO8 |
"Met de overdracht van het dorpshuis wordt de bezuiniging zoals voorzien bij de kerntakendiscussie gerealiseerd", zo laat de gemeente Montferland weten. De stichting dorpshuis Zeddam neemt het pand voor een symbolisch bedrag van één euro over. Daarnaast verstrekt de gemeente een eenmalige investeringssubsidie van 78.500 euro. Ook wordt er een eenmalige exploitatiebijdrage overgemaakt van 30.000 euro. "Voor het stichtingsbestuur en de beheerder zal het nog een flinke opgave worden om de exploitatie de komende jaren te versterken waardoor er een beter en toekomstbestendig beeld ontstaat", zo laat Montferland weten. "Dat is nu nog niet het geval."

Nu het Kelrehuus in Kilder en het dorpshuis in Zeddam zijn afgestoten door Montferland, zijn er nog drie locaties over waar de toekomst van moet worden bepaald. Te weten De Zomp in Loil, de Meikever in Nieuw-Dijk en het jeugdgebouw in Stokkum. Mochten de dorpen voor het einde van dit jaar geen overeenstemming bereiken met de gemeente over een overname, gaan de panden in de verkoop.

Foto: REGIO8

Lees ook

GerriedeJongh

BVNL verdwijnt uit Bronckhorst, De Jongh-Gijsbers door met eigen partij

Eén van de nieuwkomers na de gemeenteraadsverkiezingen van maart verdwijnt alweer van het politieke speelveld. Fractievoorzitter Gerrie de Jongh-Gijsberts neemt afstand van BVNL Bronckhorst en gaat verder onder haar eigen vlag ‘Trots op Bronckhorst. Omdat ze het enige raadslid was, verdwijnt de partij.

montferland

Rapport bevestigt zorgen raad: IKC ‘s-Heerenberg kan door, maar alleen met strakkere regie

Het IKC in 's-Heerenberg kan nog altijd worden gebouwd, maar alleen als de gemeente de grip op het project terugpakt. Dat is de belangrijkste conclusie uit een onafhankelijk onderzoek naar het miljoenenproject. Volgens adviesbureau RYSE is het Integraal Kindcentrum inhoudelijk haalbaar, maar schoot de projectbeheersing de afgelopen jaren tekort. Daardoor stapelden risico's, vertragingen en financiële onzekerheden zich op.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 10.29.02

Bosje op De Bleek Doetinchem in brand, brandweer komt er moeilijk bij

Een dode boomstam met begroeiing is donderdagochtend in brand gevlogen op De Bleek, aan de Wijnbergseweg in Doetinchem. Om de brand te kunnen blussen werd hulp gevraagd aan werklui die in de buurt met een graafmachine bezig waren.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 15.13.10

LIVEBLOG | Zwarte Cross donderdag

De eerste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich woensdag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.

ZwarteCross0

Zwarte Cross klaar voor 29e editie: 'Ik kijk uit naar de Achterhoekse gastvrijheid'

De 29e editie van de Zwarte Cross staat op het punt van beginnen. Van donderdagochtend tot en met zondagavond komen weer honderdduizenden festivalgangers naar de Achterhoek. Voor vaste bezoekers is het dit jaar wel even schakelen, want een groot deel van het terrein ziet er anders uit.