gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dorpshuis in Keijenborg viert honderdste verjaardag

25577bd8a28097bb0b8ea4a8e040bcd5

Dorpshuis De Horst in Keijenborg vierde dit weekend met en voor alle gebruikers haar honderdjarige bestaan. De verenigingen lieten zien waar zij het gebouw allemaal voor gebruiken, want hoewel er zorgen zijn over de hoge gas- en energieprijs, vervult De Horst nog altijd een belangrijke spilfunctie in het dorp.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Ik kan mij geen Keijenborg zonder dorpshuis voorstellen”, zegt voorzitter Jan Schot van de organisatie achter het dorpshuis. Vol trots zag hij de verenigingen zaterdag uitleg geven over wat er allemaal gebeurt in De Horst. In totaal maken ongeveer vijftien verenigingen gebruik van het dorpshuis, waaronder de plaatselijke schutterij. Gerard Stapelbroek bridget elke week met zeventig andere enthousiastelingen: “En daarna is de derde helft, even nakaarten he…” Beheerder Emiel Bergervoet is duidelijk over de huidige exploitatie: “Ik mag eigenlijk wel zeggen dat het loopt als een tierelier.”

Wel zijn er zorgen in het 1.100 inwoners tellende dorp. Ondanks een vast gascontract zijn de maandelijkse energiekosten in het dorpshuis de afgelopen tijd met honderden euro's gestegen. “Dat is toch wel vijf a zesduizend euro in het jaar”, schat Bergervoet. “Dat zijn een hoop kopjes koffie, maar die prijs moeten wij dan ook iets verhogen. Net als de zaalhuur. We hebben ook al een verbouwing gehad en 850 meter vloerverwarming aangelegd. Dat scheelt toch al vijf a zeshonderd kuub gas op dit moment.”

Bronckhorst trekt portemonnee
Om dorpshuizen en andere maatschappelijke organisaties te helpen, maakt de gemeenteraad van Bronckhorst donderdagavond waarschijnlijk een bedrag van 600.000 euro beschikbaar voor duurzaamheidsmaatregelen. In Keijenborg hebben ze al een lichtplan met ledlampen klaar liggen om in te investeren. “Dan melden wij ons heel graag aan”, zegt beheerder Bergervoet, die al vooruitkijkt naar de volgende honderd jaar. “Wij blijven lachen en met elkaar de schouders eronder zetten, en gaan.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.