gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Door fietsers gevreesde chicane in Doetinchem is aangepast

557815511a755d999cb02da5522d69e1.jpg

De door fietsers gevreesde chicane aan de C. Missetstraat in Doetinchem is in opdracht van de gemeente aangepast. Vanwege de bouw van een woonwijk werd het oorspronkelijke fietspad tijdelijk verplaatst, waarna er opeens een paal midden op het pad stond.

Hidde Vinkenvleugel |
Passanten keken begin november verbaasd naar de opvallende verkeersituatie. Onder meer de Fietsersbond en de eigenaar van het nabijgelegen wielercafé uitten hun zorgen over de gevaarlijke bocht op het fietspad. Om de veiligheid te garanderen voor fietsers heeft de gemeente de bocht om de paal heen nu een stuk breder gemaakt. Daarnaast zijn er reflecterende borden geplaatst en om de stoeprand duidelijker te maken zijn er witte lijnen aangebracht aan de wegkant van het fietspad.

Helemaal tevreden is de omgeving nog niet. “Ik ben vooral erg blij dat het snel en goed is aangepast, maar het blijft oppassen”, aldus Gerrit Geuvers, eigenaar van het Wielercafé aan de Spinbaan. “Bij het oversteken moet je midden op het fietspad stilstaan en blijft er hinder. Er is gewoon vanaf het begin niet goed nagedacht.”

Foto: REGIO8

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden