gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Donatus verbindt generaties in Vragender

86707ffb918bead1f1977278dff9c0a5
Redactie REGIO8 |

"Aangezien de oude generatie bijna weg is, wilden we aan de nieuwe generatie laten zien wat Donatus voorstelde", aldus organisator Angelo Ribbers tegen RTV Slingeland over de reden om de Donatus-verering opnieuw te vieren. "Als je iets organiseert helpt bijna het hele dorp mee." Pastoor Casper Pikkemaat vindt de verering geweldig. "Het is zo prachtig mooi om de glimlach op de mensen te zien nu we de Donatus weer van stal hebben gehaald. En dat we de Donatusdag weer hebben mogen beleven nadat het even wat summier gevierd hebben en nu weer in volle glorie."

Burgemeester Annette Bronsvoort liep mee tijdens de processie en prijst de gemeenschap. "Het is heel mooi om te zien hoe dit door de Vragenderse geloofsgemeenschap is georganiseerd. Verbinding van het verleden met het heden, daar zijn ze heel goed in geslaagd. Het was heel fijn om daar bij te zijn." Bronsvoort is ook van mening dat de processie de leefbaarheid in het dorp verbeterd. "Wat je ziet is dat het de gemeenschap bindt. Het is voor de leefbaarheid echt heel mooi."

Lees ook

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.

GLDHavenEmmerich

Droogte treft ook Emmerichse haven: Logistieke uitdaging en stijgende kosten voor Nederland

De aanhoudende droogte stopt niet bij de grens. Ook in Duitsland zijn de gevolgen groot. Voor vrachtschepen ontstaan er nu moeilijkheden. Bij Port Emmerich is dit al te merken, en die effecten worden ook in de Achterhoek voelbaar.

GerwinGedenksteenBaakGLD

Gerwin uit Baak laat zijn hond uit en lost ineens een mysterie op

Een oplettende hondenbezitter kan zomaar een acht jaar oud mysterie oplossen. Het overkwam Gerwin Reindsen uit Baak. Toen hij vorig weekend zijn hond ging uitlaten zag hij een vreemd voorwerp in de berm liggen. Bij nadere inspectie bleek het de gestolen Stolperstein uit Zutphen te zijn.

RellenDidam

Dilemma’s achter de schermen rond uit de hand gelopen bekerfinale Didam: 'Opschalen?'

Bij de bekerfinale tussen voetbalclubs Longa'30 uit Lichtenvoorde en Bennekom op het sportcomplex van DVC'26 in Didam gaat het woensdag 13 mei vreselijk mis. Na afloop van de met 5-4 door Bennekom gewonnen wedstrijd ontstaan meerdere vechtpartijen en wordt veel vuurwerk afgestoken. De gemeente, politie en justitie houden dan al dagen rekening met mogelijke ongeregeldheden, dat blijkt uit tientallen via de Wet open overheid (Woo) openbaar gemaakte documenten. Toch wordt pas na het laatste fluitsignaal een noodbevel afgegeven.