gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Donatus verbindt generaties in Vragender

86707ffb918bead1f1977278dff9c0a5.jpg
Redactie REGIO8 |

"Aangezien de oude generatie bijna weg is, wilden we aan de nieuwe generatie laten zien wat Donatus voorstelde", aldus organisator Angelo Ribbers tegen RTV Slingeland over de reden om de Donatus-verering opnieuw te vieren. "Als je iets organiseert helpt bijna het hele dorp mee." Pastoor Casper Pikkemaat vindt de verering geweldig. "Het is zo prachtig mooi om de glimlach op de mensen te zien nu we de Donatus weer van stal hebben gehaald. En dat we de Donatusdag weer hebben mogen beleven nadat het even wat summier gevierd hebben en nu weer in volle glorie."

Burgemeester Annette Bronsvoort liep mee tijdens de processie en prijst de gemeenschap. "Het is heel mooi om te zien hoe dit door de Vragenderse geloofsgemeenschap is georganiseerd. Verbinding van het verleden met het heden, daar zijn ze heel goed in geslaagd. Het was heel fijn om daar bij te zijn." Bronsvoort is ook van mening dat de processie de leefbaarheid in het dorp verbeterd. "Wat je ziet is dat het de gemeenschap bindt. Het is voor de leefbaarheid echt heel mooi."

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.