gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemse winkel houdt op met statiegeld cash uitbetalen, maar mag dat wel?

22c2bdbecba27deeecd418dea7d9ecbe.jpg

Zakken vol met plakkerige blikjes en flesjes worden dagelijks ingeleverd bij het statiegeldinleverpunt in de COOP supermarkt van André Postma in Doetinchem. De supermarkteigenaar is klaar met de overlast die het geeft en het dagelijks schoonmaken van de machine, daarom is het statiegeldbonnetje alleen nog maar te verrekenen met boodschappen en wordt het niet als contant geld uitgegeven.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Elke keer worden er veel zakken vol blikjes ingeleverd, en vrijwel altijd in een ontzettend smerige staat”, legt Postma eigenaar van de Coop supermarkt in de wijk Oosseld uit. “De ene keer is het blikje of flesje nog gevuld met plakkerig drinken, en de andere keer zit het vol met vieze tabaksresten. We moeten bijna dagelijks de automaat schoonmaken. We zijn er klaar mee.” Daarom heeft de winkeleigenaar een bordje neergezet met de tekst: ‘Vanaf heden verrekenen we het statiegeld met de boodschappen. Er kan helaas geen contant geld meer worden uitbetaald.’

Een snelle en makkelijke regel om het vieze probleem op te lossen, maar het mag eigenlijk helemaal niet. “Het is voor supermarkten te allen tijde verplicht om het statiegeld uit te betalen”, legt een woordvoerder van Statiegeld Nederland uit. “Het is begrijpelijk dat de desbetreffende winkeleigenaar er last van heeft, maar dit is niet de correcte oplossing.”

Postma kent de regels wel, maar heeft er toch voor gekozen om de maatregel in te voeren. “Aangezien we er helemaal klaar mee waren, heb ik niet naar de juridische kant gekeken of erover nagedacht. Daarom heb ik het toch ingevoerd”, legt Postma uit.

Veel boze reacties
In de Facebook-groep ‘Je bent een Doetinchemmer als...’ stromen de reacties binnen onder een foto van het bordje met de tekst. De comments staan vol met reacties als ‘Belachelijk’ en ‘Wat een onzin’. De meesten vinden het vooral geen logische regel. “Wat een vervelende ontwikkeling weer voor mensen die het minder breed hebben”, zegt iemand in de reacties.

Uitzondering voor kinderen
Postma ziet dat veel ouders het statiegeld gebruiken om hun kinderen wat zakgeld mee te kunnen geven. Daarom heeft hij een uitzondering gemaakt voor ouders die het statiegeld hiervoor gebruiken. “Ik kan heel goed begrijpen dat mensen hier het statiegeld voor gebruiken”, legt Postma uit. “Daarom houd ik speciaal voor dit soort gevallen de uitzondering om het dan contant uit te betalen.”

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.