gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemse olifantjes gaan in de verkoop

d8ea019f3f5d7867d8af7c5dd6ec4284

Drie olifanten die onderdeel uitmaakten van de tentoonstelling Elephant Parade in het centrum van Doetinchem worden verkocht. De opbrengst wordt door het Binnenstadbedrijf gebruikt om nieuwe activiteiten te organiseren.

Redactie REGIO8 |
"Met name voor Achterhoekse bedrijven of Doetinchemse ondernemers is zo’n toonaangevend olifantenbeeld een uniek kunstwerk en past het karakter van deze speciale olifanten bij de Achterhoekse identiteit", vindt activiteitenmanager Jos Tiemessen van het Binnenstadbedrijf. Tijdens de Elephant Parade stonden er in de maand juli in totaal 28 olifanten in de binnenstad. De kunstparade werd georganiseerd om aandacht te vragen voor de bescherming van de olifant.

De Elephant Parade trekt van stad naar stad, waar er op elke locatie nieuwe kunstwerken worden toegevoegd. De drie Doetinchemse olifanten, genaamd 'Deerntje Truus', 'Guus' en 'Fragile', zijn anderhalve meter bij anderhalve meter groot. De laatste, 'Fragile' werd tijdens het openingsweekend live beschilderd door kunstenares Rosalie de Graaf.

Foto: REGIO8

Lees ook

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt fris weekend met zon en bewolking

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf de Sint-Mauritiuskerk in Silvolde voorspelt de weerboer een frisser weekend waarin zon en bewolking elkaar afwisselen.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 11.35.24

Auto brandt uit naast weg in Breedenbroek

Een auto is vrijdagochtend in brand gevlogen in Breedenbroek. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

tabakswaren

Sigaretten en shag halen in Duitsland wordt flink duurder

Duitsland gaat de accijnzen op sigaretten en shag verhogen. Daardoor wordt tabak kopen aan de andere kant van de grens flink duurder. Gisteren stemde een meerderheid van de Bondsdag in met jaarlijkse verhogingen gedurende vier jaar. De eerste verhoging moet op 1 januari 2027 ingaan.

PFAS60

Kostenraming PFAS-sanering in Doetinchem gestegen naar 14,7 miljoen euro

De kostenraming voor de PFAS-sanering op het voormalige terrein van Rutgers Milieu in Doetinchem zijn opgelopen tot 14,7 miljoen euro. Dat is ruim 3,2 miljoen euro meer dan twee jaar geleden werd geraamd. Hoewel de vervuilde grond inmiddels is weggegraven, moet de grondwatersanering nog van start gaan. Hoelang die gaat duren en hoeveel geld daar uiteindelijk voor nodig is, is nog niet duidelijk.

04 Azora0

Azora waarschuwt voor vrouwen die zich voordoen als thuiszorgmedewerkers

Twee vrouwen hebben zich de afgelopen dagen in Ulft, Terborg en ’s-Heerenberg voorgedaan als thuiszorgmedewerkers van Azora. Volgens de zorgorganisatie is er voor zover bekend niemand slachtoffer geworden van de oplichtingstruc.

112hallemanbekneld

Man raakt bekneld in gekantelde terreinwagen in Halle

Een persoon is vrijdagochtend bekneld geraakt nadat een terreinwagen is gekanteld. Het ongeluk gebeurde tijdens het dichtmaken een greppel, waar kabels in zijn gelegd.