gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemmer geeft veel om en door DAF

51f20b2e5143c1520c0ff2d45025dedd
Redactie REGIO8 |

"Het goede doel is de KanjerKetting", aldus de DAF-liefhebber. "Wij dragen dat een warm hart toe. Met name vanwege de kinderen die ernstig ziek zijn, dit hebben ze wel verdiend." In het museum zijn allerlei spullen van het merk te zien. "In principe wil ik echt alles hebben van DAF. Daar heb ik de ruimte niet voor, en ook niet de middelen om het te bekostigen, maar in principe is alles welkom." Het meest bijzondere aan het museum is de verzameling van honderden miniaturen van DAF-wagens. "Ze zijn allemaal mooi", vertelt Jansen glunderend. "Ik heb geen voorkeur."

De collectie is niet alleen flink in omvang, maar ook qua waarde. "Een standaardmodel kost tussen de honderd en tweehonderd euro, het maakt niet uit welk type." Zodoende kan hij ook in de toekomst blijven geven, dóór DAF. "Als ik dood ben, dan gaat alles naar het echte museum in Eindhoven. Wat zij dubbel hebben gaat terug naar mijn partner. Dan mag zij het verkopen en dan heeft zij ook nog een leuk centje."

Foto: REGIO8

Lees ook

LokaalBelangDtc0

Lokaal Belang Doetinchem verder als Samen Lokaal Doetinchem

Lokaal Belang Doetinchem gaat verder onder de naam Samen Lokaal Doetinchem. Dat maakte de partij maandagmiddag bekend. Volgens de partij dekte de oude naam niet meer volledig waar zij voor wil staan. De lokale partij heeft momenteel één zetel in de gemeenteraad.

Capibara40

Mannelijke capibara overleden in dierentuin in Eibergen

Een mannelijke capibara is donderdag in dierenpark Hof van Eckberge in Eibergen overleden. Na een introductie met het andere geslacht is er een confrontatie geweest, die het mannetje helaas niet heeft overleefd.

Fien Snelting

Fien Snelting wint twee prijzen bij Amphion Open: ‘Voelt een beetje onwerkelijk’

Voor de 21-jarige Fien Snelting uit Megchelen is de finale van Amphion Open van zaterdagavond er een om niet snel te vergeten. De singer-songwriter won zowel de persprijs als de vakjuryprijs.

StruikelsteenMoorman20

Na straatnaam nu struikelsteen voor verzetsheld Moorman: ‘lokale helden eren’

Een eigen straat had hij al, na dit weekend heeft verzetsheld Wim Moorman ook een eigen struikelsteen, gelegd voor zijn geboortehuis aan de Sint Jansgildestraat in Beek. “Iedere kern heeft zijn eigen helden, die moeten we eren. Voor Beek is één van die helden Wim Moorman”, zegt initiatiefnemer Henk Ankoné.

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 09.57.21

Keukenbrand richt veel schade aan in woning in Doetinchem

Bij een brand in een woning in Doetinchem is zaterdagochtend veel schade ontstaan. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.