gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemmer geeft veel om en door DAF

51f20b2e5143c1520c0ff2d45025dedd
Redactie REGIO8 |

"Het goede doel is de KanjerKetting", aldus de DAF-liefhebber. "Wij dragen dat een warm hart toe. Met name vanwege de kinderen die ernstig ziek zijn, dit hebben ze wel verdiend." In het museum zijn allerlei spullen van het merk te zien. "In principe wil ik echt alles hebben van DAF. Daar heb ik de ruimte niet voor, en ook niet de middelen om het te bekostigen, maar in principe is alles welkom." Het meest bijzondere aan het museum is de verzameling van honderden miniaturen van DAF-wagens. "Ze zijn allemaal mooi", vertelt Jansen glunderend. "Ik heb geen voorkeur."

De collectie is niet alleen flink in omvang, maar ook qua waarde. "Een standaardmodel kost tussen de honderd en tweehonderd euro, het maakt niet uit welk type." Zodoende kan hij ook in de toekomst blijven geven, dóór DAF. "Als ik dood ben, dan gaat alles naar het echte museum in Eindhoven. Wat zij dubbel hebben gaat terug naar mijn partner. Dan mag zij het verkopen en dan heeft zij ook nog een leuk centje."

Foto: REGIO8

Lees ook

2ded0347-0663-3a74-aa3f-357d68b4b248

Drank, drugs en geen rijbewijs: bestuurder veroorzaakt zware crash in Neede en 'heeft spijt'

Het had veel erger kunnen aflopen en hij zegt zijn lesje geleerd te hebben. Een 20-jarige man uit Enschede zou in maart vorig jaar onder invloed achter het stuur gekropen zijn en flink te hard hebben gereden. In Neede ging het mis: de bestuurder wordt verdacht van het veroorzaken van een ongeval, waarbij een passagier zwaargewond raakte.

scoutingGoudenVos0

Populair Scouting Gaanderen zoekt leiding: 'Wij hebben ze hard nodig'

De scouting in Gaanderen groeit, steeds meer kinderen melden zich aan bij ScoGa. Toch zitten ze met een probleem. Het huidige aantal vrijwilligers voor de begeleiding is niet groot genoeg voor de groeiende groep kinderen. En dus zoeken ze nieuwe aanwas.

flitsmarathon0

Automobilisten opgelet: flitsmarathon in de Achterhoek

Het verkeersteam van Politie Oost-Nederland doet tot en met zondag mee aan de Europese flitsmarathon. Er worden op verschillende plekken in de Achterhoek snelheidscontroles uitgevoerd.

Eikenprocessierups 6

Emmerich bestrijdt eikenprocessierups vanuit de lucht met helikopter

Terwijl Nederlandse gemeenten de eikenprocessierups steeds vaker op een natuurlijke manier proberen te beheersen, kiest de Duitse grensstad Emmerich voor een andere opvallende aanpak. Daar worden rupsen preventief bestreden met een helikopter.

OngevalA12Blur

Duitse chauffeur aangehouden voor veroorzaken ernstig ongeval A12

De politie heeft vanwege het ongeval van afgelopen vrijdag in de file op de snelweg A12 ter hoogte van Beek een Duitse man aangehouden. Er zijn geen slachtoffers overleden bij het grote ongeval.

Windmolens_Duitsland040

Vergunning voor drie Duitse windturbines vlak over de grens bij Winterswijk

Kreis Borken gaat over tot de verlening van een vergunning voor drie windturbines van ongeveer 250 meter hoog bij Vardingholt/Kulver Heide, aan de andere kant van de grens bij de Winterswijkse buurtschap ’t Woold.