Ulft, Netherlands

Doetinchemmer cel in na verkrachting meisje

Een 21-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld tot een onvoorwaardelijke celstraf van meer dan twee jaar. Hij verkrachtte een dertienjarig meisje dat was weggelopen nadat hij haar een lift en hulp had aangeboden.
Tim Rondeel | 14 september 2021 12:46 | Aangepast op 14 september 2021 12:46
De Doetinchemmer werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van in totaal dertig maanden. Het slachtoffer was een dertienjarig meisje dat de avond van de verkrachting was weggelopen bij haar opvanggezin. “Dit zag de man ook omdat hij haar, een jong meisje, in de nacht alleen op straat zag lopen en zag dat ze liftbewegingen maakte”, aldus de rechtbank. “Hij nam haar mee in de auto en is met haar, in plaats van haar naar de plek te brengen waar ze heen wilde, naar een afgelegen parkeerplaats gereden. Daar dwong hij haar seks met hem te hebben.”

De rechter vindt dat de man op grove wijze misbruik maakte van de situatie waarin het meisje verkeerde. “Uit de tijdens de zitting voorgelezen slachtofferverklaring blijkt ook dat zij door hem haar zelfvertrouwen is verloren, dat ze zich onzeker voelt en dat ze haar vertrouwen in andere mensen kwijt is”, schrijft de rechtbank.

Schadevergoeding
De opgelegde celstraf is hoger dan de eis van de officier van justitie. Dit omdat de rechtbank vindt dat 24 maanden celstraf niet voldoende recht doet aan de ernst van het feit. Zo geeft de rechtbank onder meer aan dat het de eerste keer was dat dertienjarige seks had. Naast de onvoorwaardelijke gevangenisstraf moet de 21-jarige Doetinchemmer een bedrag van vijfduizend euro overmaken als smartengeld.

Foto: REGIO8

Lees ook

Na verlies van dochter Nanouk blijft Susanne voor haar vechten: 'Ik wil dat mensen haar zien zoals ik haar zag'

Na maanden van voorbereiden, schrijven en het opnieuw doorleven van haar verdriet, had dinsdag 25 no...

Achterhoekse Laura van Kaam staat in Ziggo Dome: 'Echt een droom'

Een primeur voor de Achterhoekse zangeres Laura van Kaam dit weekend. Komende zondag staat ze voor h...

Nettelhorsterweg (N825) weer open voor verkeer

De Nettelhorsterweg (N825) tussen Lochem en Borculo is vanaf vrijdag aan het eind van de dag weer op...

Achterhoekers bepalen zelf het bord: streekeditie Monopoly in de maak

Veel landen hebben hun eigen variant van Monopoly, sommige Nederlandse gemeenten of plekken hebben z...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt vanuit Ulft een zacht en regenachtig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...