gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem wil landbouwverkeer weer toelaten op Oostelijke Randweg

99fd83523f0a7435e76fbaf850ce2953.jpg

Doetinchem wil het bij wijze van proef voor landbouwverkeer mogelijk maken om op de Oostelijke Randweg te rijden. Zowel agrariërs als bewoners van de naastgelegen wijk Oosseld zouden graag zien dat de weg weer opengaat voor trekkers.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Omdat trekkerbestuurders niet over de rondweg kunnen, zoeken ze andere wegen richting de plaats van bestemming. Als ze rijden via de Varsseveldseweg en de J.F. Kennedylaan, richting het centrum, kruisen ze routes met onder meer fietsende scholieren. Een andere route, door de wijk Oosseld, zorgt weer voor veel trillingen en geluid bij bewoners. Omdat ook de Lijsterbeslaan en de Rekhemseweg binnenkort worden aangepakt, wordt de infrastructuur volgens de gemeente steeds minder geschikt voor de landbouwvoertuigen.

Dat is reden om het verbod op landbouwverkeer op te heffen, eerst bij wijze van een experiment. “Als na een jaar blijkt dat de effecten van de pilot positief zijn, dan worden landbouwvoertuigen hier definitief toegelaten”, meldt de gemeente. Onder meer op basis van verkeerstellingen en input van omwonenden moet een besluit worden genomen. Afgelopen najaar was het verbod op landbouwvoertuigen ook al tijdelijk opgeheven. Dat had toen volgens de gemeente een ‘minimaal effect’ op de doorstroming.

Wetswijziging
De Oostelijke Randweg werd in 2015 in gebruik genomen. Voor landbouwverkeer was er toen nog een maximumsnelheid van 25 kilometer per uur, maar dit is na een wetswijziging veranderd in 40 kilometer per uur. Op meerdere plekken in Nederland werd daarom besloten rondwegen alsnog open te stellen. “De ervaringen worden grotendeels als positief beschouwd”, meldt Doetinchem.

Als er geen bezwaren binnenkomen, start de proef op maandag 25 maart.

Lees ook

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

35a09fd2-24db-42f8-a8a3-2dbe98b3d2b2.jpg

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een persoon om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Omroep GLD honden.jpg

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.

Defensie_030.png

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.