gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem Oranje tijdens Koningsspelen

90a0919b9fac91bba20135f416e32184.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het doel van deze dag is echt dat de kinderen lekker in beweging komen en niet stilzitten binnen in het klaslokaal”, laat Djano Harmsen weten, student van het Graafschap College. “Gewoon lekker naar buiten, frisse lucht, samen met andere klasgenoten van de school.” De dag staat in het teken van samen goed ontbijten, actief bewegen en vooral plezier maken. “Ze hebben eerst samen ontbeten, samen de koningsdans gedaan en zijn nu aan het sporten”, zo vertelt Suzanne ter Horst van Sportservice Doetinchem.

Ondanks de hoge temperaturen waren de leerlingen razend enthousiast. “Het is heel leuk”, vindt leerlinge Tess. “Dat je actief bent en gewoon gezellig samen bent.” De Koningsspelen zijn een initiatief van Sportservice Doetinchem, het Graafschap College en organisaties zoals basisschool Mozaïek. “In totaal hebben we zestien verschillende organisaties waar 42 studenten de Koningsspelen organiseren”, aldus ter Horst. “Ruim 3500 kinderen en volwassenen hebben we in beweging.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-27 at 21.06.20.jpeg

‘Ontbrekend stukje kunstgeschiedenis’: Jan Toorops band met Ulft eindelijk vastgelegd

Eén zoekopdracht op de Wikipediapagina van kunstenaar Jan Toorop zegt genoeg. Wie zoekt op het woord ‘Ulft’, krijgt geen enkele hit. Opmerkelijk, want de kunstenaar verbleef rond 1900 bijna twintig jaar lang regelmatig in het Achterhoekse dorp. Voor de Ulftse Stichting Jan Toorop was dat aanleiding om een boek over die periode uit te brengen.

20260528_104650.jpg

E-Waste Race afgetrapt op basisschool Bonteburg: ‘Zonde voor de natuur'

Dertig leerlingen van Jenaplan basisschool De Bontebrug hebben donderdag de E-Waste Race afgetrapt. De komende weken gaan ze proberen om zoveel mogelijk elektronisch afval in te zamelen en te recyclen.

REKKEN.jpg

Rekken in beeld voor tijdelijke opvang gevangenen door cellentekort

Verslavingszorg Tactus wil een deel van hun pand in Rekken verhuren aan de Dienst Justitële Inrichtingen (DJI). Zij zoeken namelijk naar een locatie om meer gedetineerden kunnen huisvesten vanwege een landelijk cellentekort. Het is de bedoeling dat een ‘nieuwe doelgroep’ gevangenen zijn intrek neemt in het pand.

WhatsApp Image 2026-05-28 at 12.28.24.jpg

Gaanderense ondernemer zet waarschuwingsbord bij flexflitser: ‘Boetes lopen gigantisch op’

Het zal de meeste mensen uit Gaanderen en omgeving niet ontgaan zijn: dé flitser die tijdelijk aan de Rijksweg staat. De gemeente heeft deze zogenoemde ‘flexflitser’ sinds kort geplaatst om het aantal hardrijders terug te dringen. De medewerkers van Lady W Mode hebben nu zelf het heft in handen genomen en hebben een opvallend bord geplaatst om automobilisten te waarschuwen voor de torenhoge boetes.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Bronckhorst sluit 2025 af met miljoenenoverschot, maar waarschuwt voor tekorten

De gemeente Bronckhorst sluit 2025 af met een positief resultaat van 7,9 miljoen euro. Volgens het college staat de gemeente er financieel gezond voor, mede doordat de algemene reserve eind vorig jaar uitkwam op ruim 32 miljoen euro.

bliksem1.jpeg

Code geel voor de Achterhoek: weekend start met onweer

Wie had gehoopt het weekend af te kunnen trappen met een barbecue in de achtertuin, moet zijn plannen even bijstellen. Het KNMI heeft voor vrijdagmiddag en -avond code geel afgegeven voor de Achterhoek.