gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem omarmt 'Flexcity': 10 miljoen voor betaalbare flexwoningen

8f2eaa49325b1bdc6684ec00efa7570a.jpg

Doetinchem wil verder met de pilot 'Flexcity' van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties. Wethouder Ingrid Lambregts heeft hiervoor een samenwerkingsovereenkomst ondertekend. Het ministerie draagt ruim negen miljoen euro bij aan het project.

Davie Klein Gunnewiek |
Het gaat om het bouwen van 300 modulaire, permanente woningen en het reserveren van ruimte voor maximaal 200 flexwoningen. In januari werd een intentieovereenkomst voor de pilot ondertekend door wethouder Ingrid Lambregts en minister Hugo de Jonge. Daarna is de haalbaarheid van de komst van de betaalbare flexwoningen onderzocht. De Achterhoekse gemeente is naast Apeldoorn en Goes betrokken bij de proef met het ministerie van Binnenlandse Zaken.

Wethouder Ingrid Lambregts zei eerder al enthousiast te zijn over de flexwoningen. “Ik ben blij dat we nu, naast bijvoorbeeld de tiny houses op Wijnbergen, De Kwekerij en de starterswoningen in Wehl Heideslag, ook aan de slag gaan met flexwoningen”, aldus Lambregts. “Hiermee kunnen we meer betekenen in het goedkope segment. De kennis en financiële ondersteuning vanuit het ministerie helpt ons hier zeker bij.”

Locatie nog niet duidelijk
Binnen de gemeente Doetinchem is de spoorzone als locatie naar voren gekomen voor de 300 permanente woningen. Dit gebied is al in ontwikkeling en moet straks een hippe, eigentijdse toegang tot de stad vormen: een mix van werken, wonen en leren. Waar de 200 flexwoningen moeten gaan komen is nog niet duidelijk.

Foto: REGIO8

Lees ook

Stadhuis doetinchem.jpg

Coalitie Doetinchem rond: twee nieuwe gezichten in college

De coalitieonderhandelingen in Doetinchem zijn afgerond en de deelnemende partijen zijn eruit. PRO, CDA, VVD en D66 presenteren hun coalitieagenda ‘Samen en met lef’. Met de nieuwe agenda schuiven ook twee nieuwe gezichten aan als wethouder. Maarten op de Weegh treedt voor het eerst aan en Antoon Peppelman komt over van de gemeente Bronckhorst.

Rogier Meijer.jpg

Doetinchemmer Rogier Meijer nieuwe trainer Sparta Rotterdam

Rogier Meijer uit Doetinchem is de nieuwe trainer van eredivisionist Sparta Rotterdam. De 44-jarige Achterhoeker ruilt Bayer Leverkusen in voor een contract in Rotterdam tot medio 2028.

WhatsApp Image 2026-05-25 at 09.21.16.jpeg

Café-restaurant in Neede grotendeels verwoest door grote brand

In een café-restaurant in Neede heeft zondag op maandagnacht een grote brand gewoed. Er raakte niemand gewond.

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.