gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem maakt kennis met Landmacht

4d49cd7563ef41468632bdb52e69f3e7
Redactie REGIO8 |

"De Landmacht organiseert deze dagen om de binding met de samenleving te laten zien", aldus majoor Caspar Versteegden. "We willen laten zien wie we zijn, wat we doen en dat op zoveel mogelijk verschillende manieren." Versteegden merkt zelf in zijn naaste omgeving dat mensen dat niet weten. "Het beeld wat ik zelf regelmatig tegenkom is dat je staat te kijken van: 'Dat weet je toch? Dat we dat doen? Dat we dag en nacht klaarstaan, ook in Nederland, om zaken op te lossen?' Maar toch niet. We laten hier gewoon zien wat we kunnen."

De aanloop voor de dag was groot. Bij de demonstratie om 14.00 uur stonden ongeveer 350 mensen te kijken. "Mensen zijn enthousiast. Dat heeft natuurlijk ook met het weer te maken, dan is altijd alles goed. Maar als je om je heen kijkt zie je gewoon dat mensen het goed naar hun zin hebben en dat ze het leuk vinden om dit te zien hier in Doetinchem."

Lees ook

John Haverdil en Marco Bouman

Help DRU door de winter, 573.000 euro nodig van raad Oude IJsselstreek

Het DRU Industriepark in Ulft is in acute nood. Het college van Oude IJsselstreek vraagt de gemeenteraad van Oude IJsselstreek om 573.000 euro om het theater met popzaal, horeca, onderwijs en ondernemingen door de winter te helpen.

GRAALM0

Duivenvoorden ziet stijgende lijn bij De Graafschap, maar waakt voor Jong FC Utrecht

De Graafschap lijkt na een uiterst moeizame start van het seizoen langzaam de weg omhoog te vinden. Toch staan de Superboeren nog altijd op de negentiende plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Om de stijgende lijn door te trekken, wacht op De Vijverberg een treffen met de huidige hekkensluiter Jong FC Utrecht.

Merel

Montferland wil vaker ‘ja’ zeggen tegen recreatie op eigen erf

Een bed and breakfast in een leegstaand bijgebouw of hobbyworkshops met een theetuin op het eigen terrein: Montferland wil inwoners in het buitengebied meer ruimte geven voor kleinschalige recreatie. Volgens wethouder Merel Balduk sluiten de huidige regels onvoldoende aan bij wat inwoners tegenwoordig willen. “We moesten te vaak ‘nee’ zeggen tegen initiatieven die eigenlijk heel passend waren voor Montferland.”

OngevalTankstationWehl

Twee gewonden bij frontale botsing op Broekhuizerstraat in Wehl

Op de Broekhuizerstraat in Wehl zijn donderdagmiddag twee auto's frontaal met elkaar in botsing gekomen. Twee personen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht. De weg is voorlopig afgesloten.

JorisClinic0

Kinderen leren veldrijden van Joris Nieuwenhuis in Zelhem: ‘We hebben gewoon plezier’

Meer dan zestig kinderen deden woensdagmiddag mee aan een veldrijclinic op de voormalige vuilnisbult in Zelhem, gegeven door Zelhemmer Joris Nieuwenhuis. De veldrijder hoopt hierdoor samen met de gemeente, KNWU en RTV Vierakker-Wichmond kinderen al jong de liefde voor de sport te leren.

Flexflitser Gaanderen

Flexflitser aan Liemersweg in Doetinchem gaat weer verhuizen

De flexflitser aan de Liemersweg in Doetinchem gaat weer verhuizen. De flitser rouleert iedere acht weken tussen drie locaties van waar twee in Gaanderen. Sinds half augustus staat deze aan de Liemersweg. Aan de Rijksweg zorgde de paal voor veel opschudding.