gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Discussie rond bomenkap bij Slangenburg

8d8fd41cecd10c78230bb1c7df2db323
Redactie REGIO8 |

"Er zit veel oud hout in deze bomen", vertelt Dirk van den Brink van Staatsbosbeheer. "Ze zijn ook meer dan 130 jaar oud en gewoon op. We hebben besloten om ze om te zagen en een nieuwe laan weer aan te planten." Staatsbosbeheer wordt kritisch gevolgd door het Comité Matiging Kapbeleid Slangenburg. Het comité houdt een vinger aan de pols: " Het is wel jammer dat er nog flink wat goede bomen tussen staan, die in de hele laan mee gaan", zegt Pauline de Vries van het comité.“ We zagen twee prachtige beuken en dachten dat deze wel bewaard konden blijven. Het is heel jammer dat Staatsbosbeheer daar niet voor open staat en dat betreuren we." Staatsbosbeheer erkent dat het oude bomen zijn, maar zegt dat het gaat om normaal onderhoud. "We willen het landgoed ook voor de komende generaties in stand houden", aldus van den Brink.

Staatsbosbeheer heeft een scenario voor ogen hoe het er in de toekomst uit moet komen te zien op het landgoed. "Er zullen oude lanen zijn, maar je zult ook verjonging zien. In de loop van de jaren hebben we daar een heel plan voor gemaakt. Zo gaan we heel langzamerhand verjongen, zodat je weer generaties verder kan”, stelt van den Brink. Het comité blijft kritisch meekijken. "We willen wel dat de lanen vervangen worden, maar we kijken ook of je iets kan behouden. In dit geval hebben we dat geprobeerd met twee prachtige beuken, en dan is het jammer dat je niet nader tot elkaar komt."

Foto: REGIO8

Lees ook

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.