gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Discussie rond bomenkap bij Slangenburg

8d8fd41cecd10c78230bb1c7df2db323
Redactie REGIO8 |

"Er zit veel oud hout in deze bomen", vertelt Dirk van den Brink van Staatsbosbeheer. "Ze zijn ook meer dan 130 jaar oud en gewoon op. We hebben besloten om ze om te zagen en een nieuwe laan weer aan te planten." Staatsbosbeheer wordt kritisch gevolgd door het Comité Matiging Kapbeleid Slangenburg. Het comité houdt een vinger aan de pols: " Het is wel jammer dat er nog flink wat goede bomen tussen staan, die in de hele laan mee gaan", zegt Pauline de Vries van het comité.“ We zagen twee prachtige beuken en dachten dat deze wel bewaard konden blijven. Het is heel jammer dat Staatsbosbeheer daar niet voor open staat en dat betreuren we." Staatsbosbeheer erkent dat het oude bomen zijn, maar zegt dat het gaat om normaal onderhoud. "We willen het landgoed ook voor de komende generaties in stand houden", aldus van den Brink.

Staatsbosbeheer heeft een scenario voor ogen hoe het er in de toekomst uit moet komen te zien op het landgoed. "Er zullen oude lanen zijn, maar je zult ook verjonging zien. In de loop van de jaren hebben we daar een heel plan voor gemaakt. Zo gaan we heel langzamerhand verjongen, zodat je weer generaties verder kan”, stelt van den Brink. Het comité blijft kritisch meekijken. "We willen wel dat de lanen vervangen worden, maar we kijken ook of je iets kan behouden. In dit geval hebben we dat geprobeerd met twee prachtige beuken, en dan is het jammer dat je niet nader tot elkaar komt."

Foto: REGIO8

Lees ook

flitser stickers

'Beruchte' flitspaal in Gaanderen is bestickerd: 'Wie was er klaar mee?

De mobiele flitspaal die in de afgelopen vijf weken bijna 15.000 mensen op de bon heeft geslingerd voor snelheidsovertredingen in Gaanderen, is afgeplakt. Iemand heeft blauwe stickers op de camera's van de flexflitser geplakt.

WhatsApp Image 2026-06-16 at 16.38.39

‘Grootste uitdaging is in het echt te verbinden, maak er een werkwoord van’

‘Berkelland, met elkaar in verbinding!’ Een ronkende titel van vijf fracties op papier, die in de praktijk gestalte moet krijgen, zo gaf burgemeester Joost van Oostrum mee. “Verbinden is een werkwoord, je zult aan de slag moeten met elkaar. De grootste uitdaging is elkaar in het echt te verbinden, dus maak er een werkwoord van”, aldus Van Oostrum.

AZCDidam0

Centrum Didam deels dicht voor verkeer rond demonstratie met toespraak Wilders

Een deel van het centrum van Didam wordt woensdagavond afgesloten voor al het verkeer vanwege een demonstratie tegen de beoogde asielopvang in de gemeente Montferland. De gemeente heeft maatregelen getroffen die wijzen op een verwachte grote opkomst, mede door de aangekondigde aanwezigheid van PVV-fractievoorzitter Geert Wilders.

grasmat Graafschap0

Nieuwe hybride grasmat De Vijverberg: ‘Hopen dat we op tijd klaar zijn’

Het voetbal ligt alweer even stil, maar van rust is allerminst sprake op stadion De Vijverberg. In Doetinchem wordt hard gewerkt aan een splinternieuwe hybride grasmat voor de Superboeren. Op 17 augustus moet op die nieuwe mat de eerste thuiswedstrijd van het seizoen afgetrapt worden.

SupermarktAlmen0

Supermarkt blijft toch in Almen: 'Gevormd door dorpsraad en mensen uit het dorp'

Toen de vorige eigenaar van de supermarkt in Almen aankondigde te willen stoppen, kwam de dorpsraad direct in actie. Zij besloten gezamenlijk de verantwoordelijkheid voor de winkel te dragen, iets dat volgens de dorpsraad essentieel is.

WhatsApp Image 2026-06-16 at 10.56.56

Jongeman aangehouden na melding persoon te water in Doetinchem

Een melding van een persoon te water in de Oude IJssel bij Brasem in Doetinchem leidde dinsdagochtend tot de inzet van meerdere hulpdiensten. Volgens de politie ging het om een jongeman die eerder nabij de binnenstad te water was geraakt. Hij werd nagekeken door ambulancepersoneel en later aangehouden.