gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dione Housheer uit Ulft met handbaldames in hoofdronde EK

8062badcc9109626f3e223d74535f003.jpg

Handbalster Dione Housheer uit Ulft heeft zich met de Nederlandse handbalsters geplaatst voor de hoofdfase van het Europese kampioenschap dat plaatsvindt in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland. De eerste wedstrijd in de volgende ronde wordt donderdag gespeeld, Slovenie is de tegenstander.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
In de groepsfase waren Housheer en haar teamgenoten te sterk voor IJsland, Duitsland en Oekraïne. Door het sterke optreden in het eerste gedeelte van het EK beginnen de handbaldames met een voorsprong aan de hoofdronde, dit is wederom een poulefase. De eerste twee van deze groep plaatsen zich voor de halve finales van het EK. Oranje treft donderdag Slovenië als eerste tegenstander in de hoofdfase. Verder spelen ze nog tegen Noorwegen, Zwitserland en Denemarken.

In 2018 wist Housheer met de Oranje-dames brons te winnen op het EK. De 25-jarige Ulftse is inmiddels een van de sterkhouders van Oranje. Ze speelde twee keer op de Olympische Spelen en op meerdere Europese en wereldkampioenschappen. Sinds deze zomer speelt de Achterhoekse in Hongarije bij Györ.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-24 094657.png

Motorrijder komt met schrik vrij na botsing tegen boom in Zieuwent

Bij een eenzijdig ongeval op de Rouwhorsterdijk in Zieuwent is een motorrijder tegen een boom gebotst. De bestuurder van de tweewieler hoefde uiteindelijk niet mee naar het ziekenhuis.

GRAO210.png

De Graafschap O21 jaagt op beker met ervaringsdeskundige Siers: 'We hebben toen gestunt'

Waar het vlaggenschip van De Graafschap pas over anderhalve week gaat spelen om de prijzen, is dat voor het beloftenelftal zaterdag al het geval. De Onder21 van De Graafschap speelt dan op De Vijverberg tegen de generatiegenoten van Willem II de bekerfinale.

Daamenpand.png

‘Meevaller’ in kostenstijging verbouwing Frank Daamenpand Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek heeft een ‘meevaller’ in de kostenstijging van de verbouwing van het Frank Daamenpand in Ulft. Waar de extra kosten in februari nog op ongeveer 3,5 ton werden begroot, blijkt dat in werkelijkheid na aanbesteding ‘slechts’ 2,5 ton te zijn. Dit bedrag komt bovenop het investeringskrediet van ruim 1,2 miljoen.

WhatsApp Image 2026-04-24 at 09.20.02.jpeg

Burgemeester sluit woning in Doetinchem na incidenten en overlast

Een woning aan de Themansstraat in Doetinchem is donderdag op last van de burgemeester gesloten. Dat gebeurde na aanhoudende overlast en meerdere incidenten. De sluiting geldt voor een periode van twee weken.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Verkenners adviseren coalitie GBB, VVD, D66 en PRO in Bronckhorst

De verkenners Cees Oosterwijk en Dick Ebbers adviseren om in de gemeente Bronckhorst als eerste een coalitie te onderzoeken tussen GBB, VVD, D66 en PRO. Dat maakten zij duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin zij hun bevindingen presenteerden.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.