Ulft, Netherlands

Didamse geschiedenis zichtbaar door historische plaatjes van de OVD

De Oudheidkundige Vereniging Didam (OVD) is in samenwerking met de lokale Coop-supermarkt een spaaractie gestart met historische plaatjes van Didam. Onder meer de Nevelhorst, oude straatbeelden van het dorp en de kermis zijn te zien op de plaatjes, die in een verzamelboek kunnen worden geplakt.
Charlotte van de Kant | 10 oktober 2023 14:23 | Aangepast op 10 oktober 2023 14:23
“We zijn eigenlijk al een aantal jaren geleden begonnen”, vertelt een medewerker van de werkgroep van de OVD. “Toen zou er ook zoiets gaan gebeuren, maar dat is toen op een laag pitje komen te staan. Vanaf begin dit jaar hebben we het weer opgepakt en hebben we er continue aan gewerkt.” Het resultaat zijn 288 plakplaatjes die de geschiedenis van Didam vatten. Deze afbeeldingen zijn gekoppeld aan 28 onderwerpen. “We hebben gekeken naar wat er over Didam te vertellen is en wilden van alles wat laten zien", vertelt de medewerker. "Het moet ook interessant zijn voor een grote doelgroep. Onder andere de lagere scholen die er zijn geweest komen voorbij, de Diemse kermis, schutterijen, maar ook de Nevelhorst, waar we vroeger altijd gingen zwemmen.”

De plaatjes zijn te verkrijgen bij de Coop-supermarkt in Didam, bij iedere tien euro wordt er een zakje met vier plaatjes uitgegeven. Ook is er een boek waar inwoners de plaatjes in kunnen plakken. De OVD krijgt al veel positieve reacties van inwoners: “Het is maar net begonnen, maar ik hoor al wel van mensen dat ze gaan sparen en dat het er goed uitziet, dat is leuk.” Op 6 december wordt er een ruilmiddag georganiseerd, zodat mensen plaatjes met elkaar kunnen ruilen. In onder andere Ulft en Neede zijn ook al een keer historische plaatjesacties gehouden. 

Foto: OVD 


Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...

Extra fietstrainingen, jonge vluchtelingen nog 8 jaar in Rekken

Extra fietstrainingen en controle van fietsen behoren tot de opgepoetste afspraken tussen de gemeent...

Overlast rond station Doetinchem blijft zorgen baren: 'We moeten de problemen oplossen'

Station Doetinchem blijft een plek waar op verschillende manieren overlast wordt ervaren. Het gaat o...

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was dinsdagochtend tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen di...