Ulft, Netherlands

Didam in actie voor zwembad De Hoevert

Regio8 | 2 maart 2016 16:10 | Aangepast op 2 maart 2016 16:10

"De crowdfunding zijn we gestart omdat we betrokkenheid van de Didamse bevolking zichtbaar willen maken", aldus initiatiefneemster Debby Broersma. "Die 10.000 is bedacht om een signaal te geven. Om de gemeente te laten zien dat de bevolking er financieel ook wat over heeft." Volgens Broersma heeft de actie de politiek in Montferland al bereikt. "Ik hoor verschillende signalen dat ze het hebben gezien. En dat ze het een goede actie vinden dat mensen betrokken worden en iedereen actief is."

Bakker Paul Berntsen steunt deze actie door donuts te verkopen. "Iemand kwam op het idee van reddingsboeien om het zwembad te redden. Donuts lijken op reddingsboeien dus de opbrengst van elke donut die verkocht wordt gaat naar het zwembad. Er zijn er nu meer dan 300 donuts verkocht dus dat moet wel goed komen."

Crowdfunding goed op weg
De crowdfundingsactie gaat vooralsnog goed. Het zwembad heeft nog vier weken om het geld in te zamelen en heeft al 58% van het geld binnen. Mocht het streefdoel uiteindelijk toch niet worden gehaald, zal het ingezamelde geld weer moeten worden teruggegeven aan de schenkers.

Lees ook

Gaanderen kijkt vooruit met nieuw dorpsplan voor komende vijf jaar

De Dorpsraad Gaanderen heeft haar nieuwe Dorpsplan ‘Umkieken naor mekaar…’ gepresenteerd. Het docume...

Aanrijding tussen scooterrijdster en fietsster nabij Velswijk, politie zoekt getuigen

Een fietsster is dinsdagmiddag aangereden door een scooterrijdster nabij Velswijk. De politie is op ...

Brand in appartementencomplex met ouderen in Winterswijk

In een appartementencomplex met ouderen in Winterswijk is dinsdagochtend brand uitgebroken. De brand...

EOD ingeschakeld na vondst verdacht pakket in Doetinchem

De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is in de nacht van maandag op dinsdag opgeroepen na d...

De Graafschap wint nipt op Sportcomplex Zoudenbalch

De Graafschap heeft maandagavond op een regenachtige sportpark Zoudenbalch met 2-3 gewonnen van Jong...

Verbod op telen van bol- en knolgewassen en snijbloemen in Lochem

Er komt in Lochem een verbod op het telen van niet-biologische sierteelt, om precies te zijn bol- en...