Ulft, Netherlands

Didam in actie voor zwembad De Hoevert

Regio8 | 2 maart 2016 16:10 | Aangepast op 2 maart 2016 16:10

"De crowdfunding zijn we gestart omdat we betrokkenheid van de Didamse bevolking zichtbaar willen maken", aldus initiatiefneemster Debby Broersma. "Die 10.000 is bedacht om een signaal te geven. Om de gemeente te laten zien dat de bevolking er financieel ook wat over heeft." Volgens Broersma heeft de actie de politiek in Montferland al bereikt. "Ik hoor verschillende signalen dat ze het hebben gezien. En dat ze het een goede actie vinden dat mensen betrokken worden en iedereen actief is."

Bakker Paul Berntsen steunt deze actie door donuts te verkopen. "Iemand kwam op het idee van reddingsboeien om het zwembad te redden. Donuts lijken op reddingsboeien dus de opbrengst van elke donut die verkocht wordt gaat naar het zwembad. Er zijn er nu meer dan 300 donuts verkocht dus dat moet wel goed komen."

Crowdfunding goed op weg
De crowdfundingsactie gaat vooralsnog goed. Het zwembad heeft nog vier weken om het geld in te zamelen en heeft al 58% van het geld binnen. Mocht het streefdoel uiteindelijk toch niet worden gehaald, zal het ingezamelde geld weer moeten worden teruggegeven aan de schenkers.

Meest gelezen

Dit is de route van Koningsdag 2025 in Doetinchem

Nick Hermsen | Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 22 jan 2025 17:10

Lees ook

Ontstaat er door de val van de coalitie een bestuurscrisis in Bronckhorst?

Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB) is uit het coalitieakkoord met PvdA en CDA gestapt. Zij vinden da...

Weerboer Gerrit voorspelt vanuit Breedenbroek een wisselvallig weekend met zon en mist

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Brandweer Anholt krijgt nu ook alarm bij brand in Gendringen

Brandweerlieden uit het Duitse Anholt worden nu ook gealarmeerd als er brand is in Nederland. Anders...

Veel schade bij ongeval op de Weemstraat in Wehl

Bij een ongeval op de Weemstraat in Wehl zijn twee auto’s hard tegen elkaar gebotst. Buiten veel mat...

De Graafschap legt stadionverbod op aan ruim honderd supporters na vuurwerkincident

Ruim honderd supporters van De Graafschap zijn de komende twee maanden niet welkom bij de thuiswedst...

Boswachter ontdekt Barbie-roze plas: ‘Nog nooit eerder gezien’

Boswachter Doreen Rugers stond versteld bij het vreemde gezicht van een felroze plas water in een na...