gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dertig extra opvangplekken in Gaanderen, mogelijk nog meer op komst

592138c0dc139c8cc9ca037af7f09a4c

Doetinchem heeft extra opvangplekken voor dertig Oekraïners ingericht in het voormalig verpleeghuis Sint Jozef in Gaanderen. Omdat Sensire uit het gebouw is getrokken, is er ruimte gekomen op de begane grond.

Jasper Hazelaar |
De gemeente reageert daarmee op een verzoek van het Rijk, dat dringend op zoek is naar nieuwe opvangplekken. Omdat de dagbesteding van Sensire niet meer in het voormalige verpleeghuis zit, is er ruimte vrijgekomen om dertien kamers in te richten. Daar worden de dertig Oekraïeners geplaatst. Daarmee wonen er in totaal negentig vluchtelingen in de locatie.

In de toekomst groeit het aantal Oekraïeners in het voormalige verpleeghuis mogelijk nog verder. De gemeente onderzoekt of het mogelijk is om op het achterterrein bij Sint Jozef 24 zogenaamde woonunits kunnen worden geplaatst. Hier zouden dan nog eens vijftig personen een tijdelijk thuis kunnen vinden.

’t Weerdje
In de hele gemeente worden vanaf eind november ongeveer 365 Oekraïners opgevangen. Naast de opvanglocatie in Gaanderen, worden er in de stad Doetinchem ook mensen opgevangen. In ’t Weerdje is een opvang voor 216 mensen. Daarnaast wonen er nog zestig vluchtelingen bij gastgezinnen.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.