gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Demonstratie in Aalten tegen beleid Trump

e37fe3ec5db8c788fa4bcc7d98f71ba2
Redactie REGIO8 |
“Er waren zo’n vijftien leden aanwezig, waaronder leden van de organiserende partijen en een CDA-lid”, aldus fractievoorzitter Joop Wikkerink van de Progressieve Partij. De lokale partijen organiseerden de demonstratie gezamenlijk, ondanks het feit dat de partijen het politiek gezien niet altijd eens zijn. “De politieke tegenstellingen gelden niet bij de dreiging van uitsluiting en racisme in Amerika.” 

De petitie tegen Trump, die wereldwijd als bijna 5 miljoen werd ondertekend, werd woensdagavond op het gemeentehuis in Aalten twintig keer ondertekend. “Het maakt niet uit met hoeveel je bent, het gaat om het signaal”, aldus Raymond Smit van het CDA.

Foto: Joop Wikkerink

Lees ook

133835a0788373bcf175f86cfec3522c

De Graafschap weet ondanks gouden wissels niet te winnen in Eindhoven

De Graafschap is er niet in geslaagd om met drie punten terug te keren naar Doetinchem. De ploeg van Thomas Duivenvoorden kwam door invallers Finocchiaro en Kwint knap terug van een achterstand, maar de Doetinchemers wisten een tegentreffer niet te voorkomen; 2-2.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 10.55.02 (1)

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanuit Silvolde voorspelt Gerrit een aangenaam weekend.