gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Deel twee voor kwartet cartoon ‘t Proathuus

c2f8a6558ca3d24f65096c1eb623ee3b.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het was zeer succesvol” zegt tekenaar en maker Derk-Jan Rouwenhorst van ToonWorkz over het eerste kwartet. “Vorig jaar half november ging de verkoop in en rond de kerstdagen waren we volledig uitverkocht.” Er verschenen destijds drieduizend exemplaren van het kaartspel, dit jaar zijn dat er meer. “Vierduizend, we hebben toch wel aardig wat winkeliers moeten teleurstellen die later ook kwamen van ‘goh, hebben jullie nog wat doosjes?’, dus dat proberen we dit jaar wel te voorkomen.”

Een aantal categorieën die in het eerste kwartet zitten, komen terug in het tweede spel. “Bepaalde rubrieken hebben we wel weer gebruikt, zoals bijnamen. Die hebben we gewoon bijnamen 2 genoemd. Omdat je eigenlijk in het dialect zo verschrikkelijk veel bijnamen hebt. Maar we hebben ook wel een paar nieuwe rubrieken. Turbotaal, wel en wee, ziekten en kwalen, het weer natuurlijk. In het dialect worden ook allerlei weerspreuken wel uitgesproken.” Het kwartet is vanaf maandag 6 november te koop bij diverse speciaalzaken door de hele Achterhoek.
Foto: ToonWorkz

Lees ook

Jose van Egmond + gemeentehuis.jpg

Waarnemend burgemeester van Tiel verkenner in Montferland: zoektocht naar stabiliteit

José van Egmond gaat het als verkenner aan de slag in de gemeente Montferland tijdens de bestuursvorming. Momenteel is ze waarnemend burgemeester in Tiel. De verkenningsfase moet medio mei klaar zijn.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Grote methzaak met labs onder meer in Baak: 44 maanden cel geëist tegen Doesburger

Tegen een 50-jarige man uit Doesburg is door het Openbaar Ministerie een gevangenisstraf van 44 maanden geëist. De man wordt ervan verdacht deel uit te maken van een crimineel verband dat zich op grote schaal bezighield met de productie van crystal meth, onder andere in Baak.

c0a46431-2fd4-4d84-ab2c-1cd3bf2f74ba.jpg

Vier personen met de schrik vrij na eenzijdig ongeval bij Winterswijk

Vier personen zijn maandagavond met de schrik vrijgekomen bij een eenzijdig ongeval in het Winterswijkse buurtschap Corle. Alleen de bestuurder raakte lichtgewond.

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Doetinchemse burgemeester heeft smaak te pakken: Boumans ook verkenner in Haaksbergen

Waar hij eerder nog had voorgenomen geen rol te spelen bij coalitievorming in gemeenten, heeft burgemeester Mark Boumans nu een eervolle taak bij een tweede gemeente geaccepteerd. Naast zijn inzet als verkenner in Coevorden, gaat hij ook aan de slag in Haaksbergen.

Vulcanus foto GLD.jpg

Hoop en verdriet tijdens bewonersbijeenkomst over toekomst Vulcanus

Eerst was er Vulcanus, toen kwam Langerak. IJzergieterij Vulcanus opende 132 jaar geleden haar deuren en beleefde in de jaren '60 haar hoogtepunt. Daarna daalden de inkomsten en daarmee het aantal werknemers gestaag. Sinds begin deze eeuw viel de fabriek al een aantal keer (bijna) om en strengere milieueisen lijken Vulcanus opnieuw de das om te doen. Daarom zijn er nu plannen voor een nieuwe woonwijk. Tenzij zich voor aankomende woensdag een nieuwe eigenaar meldt.

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.