gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Deel twee voor kwartet cartoon ‘t Proathuus

c2f8a6558ca3d24f65096c1eb623ee3b.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het was zeer succesvol” zegt tekenaar en maker Derk-Jan Rouwenhorst van ToonWorkz over het eerste kwartet. “Vorig jaar half november ging de verkoop in en rond de kerstdagen waren we volledig uitverkocht.” Er verschenen destijds drieduizend exemplaren van het kaartspel, dit jaar zijn dat er meer. “Vierduizend, we hebben toch wel aardig wat winkeliers moeten teleurstellen die later ook kwamen van ‘goh, hebben jullie nog wat doosjes?’, dus dat proberen we dit jaar wel te voorkomen.”

Een aantal categorieën die in het eerste kwartet zitten, komen terug in het tweede spel. “Bepaalde rubrieken hebben we wel weer gebruikt, zoals bijnamen. Die hebben we gewoon bijnamen 2 genoemd. Omdat je eigenlijk in het dialect zo verschrikkelijk veel bijnamen hebt. Maar we hebben ook wel een paar nieuwe rubrieken. Turbotaal, wel en wee, ziekten en kwalen, het weer natuurlijk. In het dialect worden ook allerlei weerspreuken wel uitgesproken.” Het kwartet is vanaf maandag 6 november te koop bij diverse speciaalzaken door de hele Achterhoek.
Foto: ToonWorkz

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.

A12.png

Rijkswaterstaat waarschuwt voor vertraging op A12: 'Forse hinder op donderdag'

Rijkswaterstaat verwacht op donderdagochtend wél forse verkeershinder wegens de afsluitingen van de IJsselbrug. Wie woensdagochtend vanaf Duiven de brug in de A12 over ging, merkte dat alle rijbanen gewoon open waren, ondanks waarschuwingen van Rijkswaterstaat. Op woensdagavond verandert de verkeerssituatie echter, waardoor er vanaf donderdag nog maar twee rijbanen open zijn.

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.