gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Deel twee voor kwartet cartoon ‘t Proathuus

c2f8a6558ca3d24f65096c1eb623ee3b.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het was zeer succesvol” zegt tekenaar en maker Derk-Jan Rouwenhorst van ToonWorkz over het eerste kwartet. “Vorig jaar half november ging de verkoop in en rond de kerstdagen waren we volledig uitverkocht.” Er verschenen destijds drieduizend exemplaren van het kaartspel, dit jaar zijn dat er meer. “Vierduizend, we hebben toch wel aardig wat winkeliers moeten teleurstellen die later ook kwamen van ‘goh, hebben jullie nog wat doosjes?’, dus dat proberen we dit jaar wel te voorkomen.”

Een aantal categorieën die in het eerste kwartet zitten, komen terug in het tweede spel. “Bepaalde rubrieken hebben we wel weer gebruikt, zoals bijnamen. Die hebben we gewoon bijnamen 2 genoemd. Omdat je eigenlijk in het dialect zo verschrikkelijk veel bijnamen hebt. Maar we hebben ook wel een paar nieuwe rubrieken. Turbotaal, wel en wee, ziekten en kwalen, het weer natuurlijk. In het dialect worden ook allerlei weerspreuken wel uitgesproken.” Het kwartet is vanaf maandag 6 november te koop bij diverse speciaalzaken door de hele Achterhoek.
Foto: ToonWorkz

Lees ook

BoumansGrenscontrole.jpg

Burgemeester Boumans doet oproep aan Duitsland na ongeluk A12: 'De grens is bereikt'

'Onverstandig en onverantwoordelijk', reageert Mark Boumans naar aanleiding van het ernstige ongeval op de A12 bij Babberich, vlak voor de grens met Duitsland. De burgemeester van Doetinchem zegt 'ernstig opgeschrikt' te zijn door het nieuws van de zware kettingbotsing met vijf voertuigen. Bij de botsing raakten drie mensen gewond, onder wie een kind

WhatsApp Image 2026-03-05 at 22.30.48.jpeg

Montferland werkt aan nieuw participatieplan azc na burgerinitiatief, initiatiefnemer ontevreden

De gemeente Montferland gaat een nieuw communicatie- en participatieplan maken rond de zoektocht naar een locatie voor een asielzoekerscentrum (azc). Dat kondigde burgemeester Annemarie Fellinger donderdagavond aan tijdens de raadsvergadering waar ook een burgerinitiatief tegen een azc in de gemeente op de agenda stond. Het voorstel van het burgerinitiatief werd door de gemeenteraad aangepast, wat bij de initiatiefnemers op kritiek stuitte.

STILL Berkelland0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Berkelland gemeenteraadsverkiezing 2026

De zes lijsttrekkers van de gemeente Berkelland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over asielopvang, woningbouw en de toekomst de zwembaden in de gemeente. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Berkelland terug.

Suzan en Freek ZC1.jpg

Suzan & Freek, Rowwen Hèze en De Paloma's op Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft 41 nieuwe namen bekendgemaakt voor de komende editie. Onder andere Kraantje Pappie, Rowwen Hèze en De Paloma’s zijn toegevoegd aan de line-up. Ook Suzan & Freek treden op, zij staan op de zondag van het festival op het Hoofdpodium.

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.