gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Zumpe groeit gestaag door in Doetinchem

5749cb7022ffba992c45e65f7d19f23a
Redactie REGIO8 |

"Door onderzoek van de provincie is bepaald dat we 120 hectare kans hebben, zo simpel is het", vertelt projectleider Ronald Langendoen van natuurgebied De Zumpe. "De opdracht is nu om zo ver mogelijk te komen." In 2014 kreeg Doetinchem van de provincie opdracht om het natuurgebied in te richten. In totaal is inmiddels 40 hectare onder handen genomen, daarnaast staat er nog 30 hectare ingetekend. "De laatste hectare moeten vrijwillig", zegt Langendoen, doelend op andere grondeigenaren om het totaal van 120 hectare te vervolmaken. "Maar het belangrijkste is dat we de tachtig hectare volledig kunnen benutten."

De afgelopen jaren reden graafmachines af en aan naar De Zumpe om de kalklaag naar boven te halen. Inmiddels beginnen orchideeen voorzichtig te groeien op de kalkgrond. "Op de korte termijn denk je soms wordt het nou minder mooi", vertelt wethouder Ingrid Lambregts, die het vergelijkt met een boom. "Als je hem geplant hebt denk je, leuk boompje. Als je tien jaar verder bent denk je, wat een indrukwekkende boom. Dat is precies hoe dit gebied zich zal ontwikkelen."

Foto: REGIO8

Lees ook

04 Politie0

UPDATE | vermist 15-jarige meisje uit Didam in goede gezondheid aangetroffen

Het vermiste 15-jarige meisje uit Didam is in goede gezondheid aangetroffen. Het meisje vertrok maandag 19 oktober rond 16.00 uur vanuit Didam. In welke richting ze vertrok is niet duidelijk.

marechaussee

Man uit Polen (25) met openstaande gevangenisstraf opgepakt in ’s-Heerenberg

Een 25-jarige man uit Polen is maandag in ’s-Heerenberg tijdens een controle van de Marechaussee opgepakt. De man had nog een gevangenisstraf openstaan vanwege fraude.

ongeval lichtenvoorde

Auto raakt twee bomen bij ongeval in Lichtenvoorde

Een automobilist is woensdagochtend met zijn auto tegen twee bomen gebotst in Lichtenvoorde. Het voertuig raakte flink beschadigd.

JorisNieuwenhuis_010

Joris Nieuwenhuis opent zijn veldritseizoen met overwinning in Woerden

Veldrijder Joris Nieuwenhuis heeft zijn eerste wedstrijd van het seizoen gewonnen. De Zelhemmer van het Duitse Heizomat-Cube-team begon door ziekte later aan zijn seizoen, maar kwam vlak voor middernacht als eerste over de eindstreep tijdens de Nacht van Woerden.

VechtpartijBlur

Man gewond na grote vechtpartij in ’s-Heerenberg

Een man is dinsdagmiddag lichtgewond geraakt bij een grote vechtpartij in ’s-Heerenberg. De politie kwam met meerdere eenheden ter plaatse om het gevecht te stoppen.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer verdacht van voorbereiden aanslag met 'azc-bom': OM eist vier jaar cel

Een bom in een garagebox en appjes over dat er 'actie' moest worden ondernomen. Een 37-jarige Doetinchemmer was volgens het Openbaar Ministerie van plan om een aanslag te plegen op een toekomstig asielzoekerscentrum in zijn woonplaats. Tegen hem is vier jaar cel geëist, waarvan één jaar voorwaardelijk.