gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Zumpe groeit gestaag door in Doetinchem

5749cb7022ffba992c45e65f7d19f23a
Redactie REGIO8 |

"Door onderzoek van de provincie is bepaald dat we 120 hectare kans hebben, zo simpel is het", vertelt projectleider Ronald Langendoen van natuurgebied De Zumpe. "De opdracht is nu om zo ver mogelijk te komen." In 2014 kreeg Doetinchem van de provincie opdracht om het natuurgebied in te richten. In totaal is inmiddels 40 hectare onder handen genomen, daarnaast staat er nog 30 hectare ingetekend. "De laatste hectare moeten vrijwillig", zegt Langendoen, doelend op andere grondeigenaren om het totaal van 120 hectare te vervolmaken. "Maar het belangrijkste is dat we de tachtig hectare volledig kunnen benutten."

De afgelopen jaren reden graafmachines af en aan naar De Zumpe om de kalklaag naar boven te halen. Inmiddels beginnen orchideeen voorzichtig te groeien op de kalkgrond. "Op de korte termijn denk je soms wordt het nou minder mooi", vertelt wethouder Ingrid Lambregts, die het vergelijkt met een boom. "Als je hem geplant hebt denk je, leuk boompje. Als je tien jaar verder bent denk je, wat een indrukwekkende boom. Dat is precies hoe dit gebied zich zal ontwikkelen."

Foto: REGIO8

Lees ook

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wordt beoordeeld op mogelijke nationale status voor grootschalige woningbouw

Gemeente Doetinchem maakt kans op een plek als nationale grootschalige woningbouwlocatie. De stadsgemeente staat op een longlist van het Rijk voor deze status. Het Rijk onderzoekt momenteel welke gebieden uiteindelijk worden geselecteerd. Volgens de gemeente kan een nationale aanwijzing verschillende voordelen opleveren voor de toekomst.

Grenscontrolles_omroep Gelderland

Burgemeesters hopen op snel einde Duitse grenscontroles na oproep EU

De oproep van de Europese Commissie om de grenscontroles binnen Europa af te bouwen naar uiteindelijk een stopt, valt goed bij bestuurders in de Achterhoek. Zij hopen dat Duitsland de controles aan de grens snel stopt.

WhatsApp Image 2026-06-05 at 12.09.00

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend met buien en zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de oldtimers in Sinderen voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend met kans op buien maar ook op zon.

MartJansen0

Jeugdinternational Curaçao en Superboer Mart Jansen (18) hoopt op WK-stunt

Mart Jansen (18) maakt furore in de jeugd van De Graafschap, maar is daarnaast ook jeugdinternational van Curaçao. De verdediger kwam uit voor drie jeugdteams en heeft elf interlands op zijn naam staan. “Zo nu en dan vlieg ik naar de andere kant van de wereld om daar een paar potjes te spelen.”