gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Zumpe groeit gestaag door in Doetinchem

5749cb7022ffba992c45e65f7d19f23a.jpg
Redactie REGIO8 |

"Door onderzoek van de provincie is bepaald dat we 120 hectare kans hebben, zo simpel is het", vertelt projectleider Ronald Langendoen van natuurgebied De Zumpe. "De opdracht is nu om zo ver mogelijk te komen." In 2014 kreeg Doetinchem van de provincie opdracht om het natuurgebied in te richten. In totaal is inmiddels 40 hectare onder handen genomen, daarnaast staat er nog 30 hectare ingetekend. "De laatste hectare moeten vrijwillig", zegt Langendoen, doelend op andere grondeigenaren om het totaal van 120 hectare te vervolmaken. "Maar het belangrijkste is dat we de tachtig hectare volledig kunnen benutten."

De afgelopen jaren reden graafmachines af en aan naar De Zumpe om de kalklaag naar boven te halen. Inmiddels beginnen orchideeen voorzichtig te groeien op de kalkgrond. "Op de korte termijn denk je soms wordt het nou minder mooi", vertelt wethouder Ingrid Lambregts, die het vergelijkt met een boom. "Als je hem geplant hebt denk je, leuk boompje. Als je tien jaar verder bent denk je, wat een indrukwekkende boom. Dat is precies hoe dit gebied zich zal ontwikkelen."

Foto: REGIO8

Lees ook

133835a0788373bcf175f86cfec3522c.jpg

De Graafschap hakt knopen door over aflopende contracten binnen selectie

De Graafschap heeft in aanloop naar het einde van het seizoen duidelijkheid gegeven over meerdere aflopende contracten binnen de selectie. Van vijf spelers zijn de opties gelicht, twee vertrekken en over één speler is nog geen definitief besluit genomen.

WhatsApp Image 2026-03-26 at 08.34.27.jpeg

Kop-staartbotsing Hengelo, geen gewonden

Twee bestuursters zijn donderdagochtend tegen 08.15 uur met elkaar in botsing gekomen op de Velhoekseweg in Hengelo. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-03-26 at 07.39.22.jpeg

Fietser aangereden door automobilist in buitengebied van Hengelo

Een automobilist en fietser zijn donderdagochtend hard op elkaar gebotst in het buitengebied van Hengelo. Ondanks de harde klap hoeft de fietser niet mee naar het ziekenhuis.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

Richard Berenschot wederom informateur Oude IJsselstreek

Net als vier jaar geleden is de Winterswijkse Richard Berenschot informateur in de gemeente Oude IJsselstreek. De reden dat hij de klus in de gemeente weer mag klaren is volgens grootste partij Lokaal Belang (zeven zetels) het goede resultaat van de vorige keer.

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.