gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Zumpe groeit gestaag door in Doetinchem

5749cb7022ffba992c45e65f7d19f23a
Redactie REGIO8 |

"Door onderzoek van de provincie is bepaald dat we 120 hectare kans hebben, zo simpel is het", vertelt projectleider Ronald Langendoen van natuurgebied De Zumpe. "De opdracht is nu om zo ver mogelijk te komen." In 2014 kreeg Doetinchem van de provincie opdracht om het natuurgebied in te richten. In totaal is inmiddels 40 hectare onder handen genomen, daarnaast staat er nog 30 hectare ingetekend. "De laatste hectare moeten vrijwillig", zegt Langendoen, doelend op andere grondeigenaren om het totaal van 120 hectare te vervolmaken. "Maar het belangrijkste is dat we de tachtig hectare volledig kunnen benutten."

De afgelopen jaren reden graafmachines af en aan naar De Zumpe om de kalklaag naar boven te halen. Inmiddels beginnen orchideeen voorzichtig te groeien op de kalkgrond. "Op de korte termijn denk je soms wordt het nou minder mooi", vertelt wethouder Ingrid Lambregts, die het vergelijkt met een boom. "Als je hem geplant hebt denk je, leuk boompje. Als je tien jaar verder bent denk je, wat een indrukwekkende boom. Dat is precies hoe dit gebied zich zal ontwikkelen."

Foto: REGIO8

Lees ook

GarvelCode0

Gravelbikers met gedragscode de Achterhoek in: ‘Wij respecteren de natuur’

Vijf Achterhoekse organisaties hebben zaterdag in Lochem hun handtekening gezet onder landelijke gedragsafspraken voor gravelbikers. De sport wordt steeds groter en ook in de Achterhoek trekken steeds meer fietsers met de gravelfiets de natuur in. Om ervoor te zorgen dat dit met respect wordt gedaan, is de Gravel Code in het leven geroepen.

1cbb15d7-13ff-3d4c-bef2-1a316919d781

Onrust na duel De Graafschap, man aangehouden

De wedstrijd tussen De Graafschap en FC Den Bosch heeft zondag een onrustig staartje gekregen. Twee stewards raakten gewond en er werd vanuit het uitvak bier richting thuissupporters gegooid.

WhatsApp Image 2026-09-28 at 10.19.18

Toegangsweg Ulft twee weken lang overdag dicht

De Ettenseweg, één van de toegangswegen tot Ulft, gaat vanaf maandag overdag twee weken lang dicht. Verkeer wordt omgeleid via industrieterrein de Rieze en de N817.

MexMeerdinkNIETVANONS

Achterhoeker Meerdink leidt Oranje met doelpunten langs Servië

Winterswijker Mexx Meerdink heeft zondagavond twee keer weten te scoren namens Oranje. In het met 1-2 gewonnen Nations League-duel met Servië zorgde de Achterhoekse spits voor beide doelpunten.

WhatsApp Image 2026-09-27 at 17.12.47

De Graafschap trekt eerste thuiszege over de streep

De Graafschap heeft na acht wedstrijden eindelijk zijn eerste thuiszege geboekt. Op de eigen Vijverberg trokken de Superboeren een benauwde zege over streep: 1-0 tegen FC Den Bosch.

BoumansStopt0

Doetinchemmers reageren eensgezind op vertrek van burgemeester Boumans

Mark Boumans kondigde donderdagavond zijn afscheid aan als burgemeester van Doetinchem. De 51-jarige Boumans verruilt de functie van eerste burger in Doetinchem voor een nieuwe baan als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag. De inwoners van 'zijn' stad zeggen hem te zullen missen.