gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Zumpe groeit gestaag door in Doetinchem

5749cb7022ffba992c45e65f7d19f23a
Redactie REGIO8 |

"Door onderzoek van de provincie is bepaald dat we 120 hectare kans hebben, zo simpel is het", vertelt projectleider Ronald Langendoen van natuurgebied De Zumpe. "De opdracht is nu om zo ver mogelijk te komen." In 2014 kreeg Doetinchem van de provincie opdracht om het natuurgebied in te richten. In totaal is inmiddels 40 hectare onder handen genomen, daarnaast staat er nog 30 hectare ingetekend. "De laatste hectare moeten vrijwillig", zegt Langendoen, doelend op andere grondeigenaren om het totaal van 120 hectare te vervolmaken. "Maar het belangrijkste is dat we de tachtig hectare volledig kunnen benutten."

De afgelopen jaren reden graafmachines af en aan naar De Zumpe om de kalklaag naar boven te halen. Inmiddels beginnen orchideeen voorzichtig te groeien op de kalkgrond. "Op de korte termijn denk je soms wordt het nou minder mooi", vertelt wethouder Ingrid Lambregts, die het vergelijkt met een boom. "Als je hem geplant hebt denk je, leuk boompje. Als je tien jaar verder bent denk je, wat een indrukwekkende boom. Dat is precies hoe dit gebied zich zal ontwikkelen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10

Duitse brandstofprijs gaat 17 cent omlaag: tanken over de grens wordt weer aantrekkelijk

De Duitse regering heeft samen met de deelstaten een akkoord bereikt om de energiebelasting op brandstof opnieuw met 17 cent per liter te verlagen. Daarmee wordt tanken over de grens voor veel Achterhoekers weer aantrekkelijker. Het steunpakket dat de Duitse regering voor ogen heeft, moet uiterlijk 1 oktober worden ingevoerd en geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar.

eeenrichting Eltenseweg Beek_Sluipverkeer12

Eltenseweg weer als vanouds zodra grenscontrolefuik op A12 echt weg is

Sinds de invoering van de Duitse grenscontroles op de A12 weert de gemeente Montferland sluipverkeer uit het dorp Beek met eenrichtingsverkeer op de Eltenseweg. Die maatregel verdwijnt zodra de vaste controlepost bij de grens daadwerkelijk is opgeheven.

Grenscontrole A3

Duitse reacties: ‘De grens gaat open; volgende week gebeurt het’

De vaste grenscontrole op de A3/A12 bij Elten verdwijnt mogelijk al komende week. De Duitse politie gaat automobilisten voortaan vanuit het rijdende verkeer selecteren en voor een controle naar parkeerplaats Hohe Heide leiden. Daarmee moet een einde komen aan de dagelijkse files en het sluipverkeer door Elten, Beek en Babberich.

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.