Ulft, Netherlands

De Jong wordt derde Achterhoeker op een WK Voetbal

PSV-aanvaller Luuk de Jong gaat als enige Achterhoeker met het Nederlands voetbalteam naar het WK in Qatar. De in Doetinchem opgegroeide spits maakt onderdeel uit van de 26-koppige selectie van bondscoach Louis van Gaal.
Redactie REGIO8 | 11 november 2022 13:21 | Aangepast op 11 november 2022 13:21
“Met deze selectie kunnen we misschien wereldkampioen worden”, was de boodschap van Van Gaal in de presentatievideo van de KNVB. “Maar dan hebben wij wel jullie steun nodig, waar ook in de wereld.” Voor de 32-jarige De Jong is het de eerste keer dat hij is opgeroepen voor een WK. Wel ging hij twee keer mee naar een EK-eindronde. In 2014 nam Van Gaal, die toen ook bondscoach was, de Doetinchemmer niet mee naar het WK in Brazilië. De Jong speelde tot nu 38 interlands voor Nederland, waarin hij acht keer scoorde.

De Jong is de derde voetballer uit de regio die meedoet aan een WK Voetbal. De in Nieuw-Dijk geboren Ernie Brandts zat in 1978 bij de selectie toen Nederland de finale haalde. Klaas-Jan Huntelaar uit Hummelo was de laatste voetballer uit de regio die aan een mondiaal eindtoernooi meedeed. De aanvaller behoorde in 2010 (Zuid-Afrika) en 2014 (Brazilië) tot de selectie.

Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

De Graafschap haalt verdediger Jason Meerstadt binnen

De Graafschap voegt de 23-jarige Jason Meerstadt toe aan de selectie voor komend seizoen. De central...

De Graafschap houdt 21-jarige jeugdspeler Eijken bij de club met tweejarig profcontract

De Graafschap heeft de 21-jarige Denzel Eijken weten vast te leggen. Hij komt momenteel uit voor de ...

Van HC’03 naar De Graafschap: Mart de Kruif in beeld als voorzitter

Het ziet er naar uit dat voormalig commandant der Landstrijdkrachten Mart de Kruif de nieuwe voorzit...

Maas Willemsen verlaat De Graafschap en kiest voor sc Heerenveen

Verdediger Maas Willemsen ruilt De Graafschap in voor een dienstverband bij eredivisionist sc Heeren...

Over en sluiten voor De Graafschap, Dordrecht eindstation in play-offs

Het seizoen voor De Graafschap zit er na zaterdagavond op, na een nederlaag in Dordrecht. De Doetinc...