gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Hoevert haalt ruim 14.000 euro op

014cfc71d99894e58f4d5ef0a661e9c9
Redactie REGIO8 |
"Het ligt eraan waarop", aldus manager Debby Broersma. "De crowdfunding zelf en het doelbedrag is gehaald dus daar moet je heel erg blij mee zijn. Maar het is nog niet zeker dat het zwembad open blijft." Toch ziet ze de toekomst rooskleurig in. "Sinds de crowdfunding is er een hoop gebeurd in de gemeente. Langzamerhand heb ik ook het idee dat de politiek zich bewust is dat het open moet blijven. De vraag is alleen hoe en door wie."

Donderdagavond wordt het lot van de Hoevert besproken in de raadsvergadering. Broersma zal daar zelf ook spreken. "Ik ga zeggen dat de crowdfunding een enorm succes is . En dat als ze de voorwaarden overnemen zoals de wethouder heeft gevraagd er een nieuw plan in de maak is die we in de korte termijn gaan rondmaken. Ik verwacht dat ze dat willen. Dat betekent dat de beslissing opschuift en dat het eind juni wordt voordat het helder wordt of het bad open blijft."

Lees ook

Frederik Jacob Weber

Doetinchemmer schrijft boek na hersentumor: ‘Ik wist niet dat het leven zo mooi kon zijn’

Een hersentumor ter grootte van anderhalve sinaasappel zette elf jaar geleden het leven van de 49-jarige Frederik Jacob Weber uit Doetinchem op zijn kop. In de zware herstelperiode besloot hij zijn ervaringen op papier te zetten om deze periode te kunnen verwerken. Deze ervaringen vormde de basis voor zijn eigen boek dat op 24 oktober gepresenteerd werd.

DJI_20261026142410_0134_D

Hoogste punt bereikt voor veertig sociale huurappartementen naast station Doetinchem

Naast station Doetinchem zijn de afgelopen maanden nieuwe sociale huurappartementen uit de grond verrezen. Bij de bouw van de veertig appartementen is inmiddels het hoogste punt bereikt. Daarmee krijgt het Stationskwartier, zoals het woongebied heet, steeds meer vorm.

WhatsApp Image 2026-10-27 at 23.03.56

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, Emmerich krijgt ook te maken met een verhoging van de parkeertarieven in de binnenstad. De aanjager van het duurder worden is een wijziging van btw-regels.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.

Knopenlaantjebrug0

Vordenaren redden geliefd ommetje met eigen ‘Knopenbrug’

Anderhalf jaar lang was het onzeker of het geliefde Vordense ommetje langs het Knopenlaantje ooit nog in ere hersteld zou worden. De gemeente Bronckhorst sloopte de oude, versleten wandelbrug waardoor het rondje verdween. Inwoners kwamen in actie en hebben zaterdag hun eigen brug geopend.