gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Gruitpoort tovert zich om tot Zweinstein

0b2b39b7038cd004d9f86f20fd394d4a
Redactie REGIO8 |
“De hele maand mei kun je elke woensdag terecht in het Jongerencentrum voor activiteiten met een magisch tintje”, laat John van der Linden weten, programmaleider bij de Gruitpoort. “Het begint op woensdag 2 mei met de allereerste Doetinchemse Harry Potter-dag.” Bezoekers kunnen zich in de wereld van de tovenaar wanen met onder andere een bezemsteel Rodeo, een Magic Mirror, Boterbier proeverij en verschillende Zweinstein lessen.

“Elke woensdag wordt gevuld met diverse magische activiteiten. Zo is op 30 mei goochelaar Peter Eggink te gast in het Gruitpoort theater met een speciale try-out voor jongeren”, aldus Van der Linden. “Voor alle leeftijden valt er wat te beleven.” Het Doetinchemse Zweinstein is 2 mei geopend tussen 10.00 uur en 20.00 uur. Entree voor deze dag is vier euro. De deuren van de Gruitpoort staan in de magiemaand open op 2, 9, 16, 23 en 30 mei.

Foto: de Gruitpoort

Lees ook

9236ca55cc08bed6168dc9c5d22a6a43

Sporthal Breedenbroek luidt noodklok: 'Waarom Etten en Megchelen wel?'

Sportbelangen Breedenbroek heeft woensdagavond tijdens een commissievergadering de noodklok geluid over de toekomst van de sporthal. De stichting vraagt de gemeente om zes ton voor renovatie en verduurzaming. "Waarom andere kernen wel en Breedenbroek niet?", vraagt secretaris Margriet Koenders zich af.

DokeTempels10

Doke Tempels uit fractie PRO Nederland Oude IJsselstreek gezet, toekomst zetel onbekend

Raadslid Doke Tempels maakt niet langer onderdeel uit van de fractie van PRO Nederland Oude IJsselstreek. De partij heeft het vertrouwen in het raadslid opgezegd nadat ze volgens PRO maanden onbereikbaar was. Tempels wilde zelf wethouder worden, maar John Haverdil won uiteindelijk die interne strijd.

GraafschapZW

Oud-voorzitter De Graafschap Hylke Enzerink overleden

Hylke Enzerink, van 1994 tot 2000 voorzitter van De Graafschap, is overleden. Dat maakt de club bekend op haar kanalen. Enzerink is 83 jaar oud geworden.

Bord Didam

Alleen bestemmingsverkeer nog welkom in centrum Didam

Automobilisten die het centrum van Didam als sluiproute gebruiken, mogen daar vanaf vandaag niet meer rijden. Alleen bestemmingsverkeer is nog welkom. Met de proef hoopt de gemeente de verkeersoverlast terug te dringen.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 09.54.59

Fietsster lichtgewond na aanrijding in Doetinchem

Een fietsster is woensdagochtend lichtgewond geraakt bij een ongeval op de Mozartlaan in Doetinchem. Een automobiliste reed achteruit en zag daarbij drie meisjes op de fiets over het hoofd.

Trekkers OIJ

Honderden boeren bieden brandbrief aan bij gemeentehuis Gendringen

Zo'n 250 boeren kwamen dinsdagavond met tientallen trekkers naar het gemeentehuis van de gemeente Oude IJsselstreek in Gendringen. Ze boden een brandbrief aan, aan burgemeester Laura Werger waarin ze hun zorgen uitspreken over de brief van minister van Essen. Hoewel een gemeente in eerste instantie niet over die regels gaat, is het gemeentehuis volgens de boeren tóch de geschikte plek.