gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Gruitpoort tovert zich om tot Zweinstein

0b2b39b7038cd004d9f86f20fd394d4a
Redactie REGIO8 |
“De hele maand mei kun je elke woensdag terecht in het Jongerencentrum voor activiteiten met een magisch tintje”, laat John van der Linden weten, programmaleider bij de Gruitpoort. “Het begint op woensdag 2 mei met de allereerste Doetinchemse Harry Potter-dag.” Bezoekers kunnen zich in de wereld van de tovenaar wanen met onder andere een bezemsteel Rodeo, een Magic Mirror, Boterbier proeverij en verschillende Zweinstein lessen.

“Elke woensdag wordt gevuld met diverse magische activiteiten. Zo is op 30 mei goochelaar Peter Eggink te gast in het Gruitpoort theater met een speciale try-out voor jongeren”, aldus Van der Linden. “Voor alle leeftijden valt er wat te beleven.” Het Doetinchemse Zweinstein is 2 mei geopend tussen 10.00 uur en 20.00 uur. Entree voor deze dag is vier euro. De deuren van de Gruitpoort staan in de magiemaand open op 2, 9, 16, 23 en 30 mei.

Foto: de Gruitpoort

Lees ook

WhatsApp Image 2026-07-16 at 10.29.02

Bosje op De Bleek Doetinchem in brand, brandweer komt er moeilijk bij

Een dode boomstam met begroeiing is donderdagochtend in brand gevlogen op De Bleek, aan de Wijnbergseweg in Doetinchem. Om de brand te kunnen blussen werd hulp gevraagd aan werklui die in de buurt met een graafmachine bezig waren.

Camping

LIVEBLOG | Zwarte Cross donderdag

De eerste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich woensdag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.

ZwarteCross0

Zwarte Cross klaar voor 29e editie: 'Ik kijk uit naar de Achterhoekse gastvrijheid'

De 29e editie van de Zwarte Cross staat op het punt van beginnen. Van donderdagochtend tot en met zondagavond komen weer honderdduizenden festivalgangers naar de Achterhoek. Voor vaste bezoekers is het dit jaar wel even schakelen, want een groot deel van het terrein ziet er anders uit.

Maas Willemsen Heerenveen

Maas Willemsen uit Harfsen jaagt met SC Heerenveen op Europees voetbal

Hij heeft zich het niveau heel snel eigen gemaakt en mogelijk kan hij tijdens deze voorbereiding alweer een volgende stap maken. Vooralsnog is Maas Willemsen (23) op zijn plek bij Heerenveen, waar hij zich nog voldoende kan ontwikkelen.

geen sproeiverbod

Waterschap geeft onttrekkingsverbod af voor Achterhoek vanwege droogte

Water oppompen uit beken, sloten en andere oppervlaktewateren is vanaf donderdag om 12.00 uur verboden in de Achterhoek. Het waterschap Rijn en IJssel grijpt in met het onttrekkingsverbod omdat de waterstanden door aanhoudende droogte en hoge temperaturen snel dalen. Overtreders riskeren een boete.