gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Gruitpoort tovert zich om tot Zweinstein

0b2b39b7038cd004d9f86f20fd394d4a
Redactie REGIO8 |
“De hele maand mei kun je elke woensdag terecht in het Jongerencentrum voor activiteiten met een magisch tintje”, laat John van der Linden weten, programmaleider bij de Gruitpoort. “Het begint op woensdag 2 mei met de allereerste Doetinchemse Harry Potter-dag.” Bezoekers kunnen zich in de wereld van de tovenaar wanen met onder andere een bezemsteel Rodeo, een Magic Mirror, Boterbier proeverij en verschillende Zweinstein lessen.

“Elke woensdag wordt gevuld met diverse magische activiteiten. Zo is op 30 mei goochelaar Peter Eggink te gast in het Gruitpoort theater met een speciale try-out voor jongeren”, aldus Van der Linden. “Voor alle leeftijden valt er wat te beleven.” Het Doetinchemse Zweinstein is 2 mei geopend tussen 10.00 uur en 20.00 uur. Entree voor deze dag is vier euro. De deuren van de Gruitpoort staan in de magiemaand open op 2, 9, 16, 23 en 30 mei.

Foto: de Gruitpoort

Lees ook

DahliatuinRekken10

Dahliatuin Rekken weer geopend: ‘Hier is het hele dorp mee bezig’

Rekken en dahlia's zijn al meer dan een eeuw onlosmakelijk met elkaar verbonden. Al sinds 1910 is er een corso tijdens het jaarlijkse volksfeest waar deze bloem een belangrijke rol speelt. Sinds 2014 heeft het dorp een eigen dahliatuin die eens in de twee jaar bloeit. Na maanden voorbereiding was zaterdag de feestelijke opening van dit seizoen.

BORCULO

Boeren overhandigen brandbrief: 'Deze plannen zijn niet uitvoerbaar'

Honderden trekkers staan maandagavond geparkeerd bij het gemeentehuis van Berkelland in Borculo. Daaromheen verzamelen zich honderden boeren, familieleden en andere sympathisanten. Omgekeerde Nederlandse vlaggen wapperen boven de trekkers, rode boerenzakdoeken zijn weer volop zichtbaar. Het beeld doet denken aan de grote boerenprotesten van enkele jaren geleden.

WhatsApp Image 2026-07-27 at 22.54.28

Groot boerenprotest in de Achterhoek: 'Onze maat is vol'

Honderden boeren hebben maandagavond een protestactie gehouden op verschillende plekken in de Achterhoek. Zo hebben boeren tussen Vierakker en Zutphen met trekkers de tekst 'Onze maat = vol' geschreven en werd in Borculo een brandbrief aan de gemeenteraad aangeboden.

LochemVuurwerk

LochemGroen! wil snel duidelijkheid over uitvoering vuurwerkverbod

LochemGroen! heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het landelijke vuurwerkverbod. Volgens de partij is het belangrijk dat inwoners, ondernemers en andere betrokkenen ruim op tijd weten waar zij aan toe zijn.

Twentekanaal GLD

Sluiting Twentekanaal kan Lochemse bedrijven miljoenen kosten

De sluiting van het Twentekanaal heeft flinke gevolgen voor bedrijven en de binnenvaart. Veevoerproducent ForFarmers in Lochem ontvangt normaal veel grondstoffen per schip, maar is nu noodgedwongen overgestapt op vrachtwagens. Brancheorganisatie Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) schat dat de economische schade voor de regio kan oplopen tot honderdduizenden euro's per dag.

112Borculo

Frontale botsing nabij Beltrum: een persoon gewond

Bij een frontale botsing tussen twee auto's in Beltrum is maandagmiddag één persoon gewond geraakt. Beide voertuigen moesten worden afgesleept.