gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil FC Emmen tik uitdelen

d65b30fa7d7bb578b75c7b03dcb70fe6
Redactie REGIO8 |

‘’Het wordt een lastige pot op kunstgras’’, denkt trainer Henk de Jong van De Graafschap. “We hebben bewust niet op kunstgras getraind, want dan heb je overal spierpijn.” Vorig seizoen ging De Graafschap met 5-2 onderuit aan de Oude Meerdijk, ondanks een 1-2 voorsprong. “Ook nu moeten we Emmen goed onder druk krijgen, anders gaan ze met je op de loop”, aldus de Friese coach. Doelman Hidde Jurjus vindt Emmen lastig in te schatten. ‘’Het is moeilijk een beeld van Emmen te vormen, ze hebben twee keer van een goede tegenstander verloren’’, zegt de doelverdediger, doelend op de nederlagen van de Drentenaren tegen AZ en Ajax.

Trainer De Jong wil tegen Emmen meer strijd en passie zien dan tegen NAC en FC Groningen. ‘’Het is niet dat ze niet willen, het tempo is anders dan in de eerste divisie en daar moeten we mee omgaan. De bescheidenheid moet eraf, staan we dan straks op vier of zes punten dan hebben we een droomstart.” Doelman Jurjus is het met zijn trainer eens. “Als je de bonuspunten van Feyenoord wil gebruiken moet je winnen nu’’, meent de keeper, die zijn debuut in het betaalde voetbal jaren geleden in Emmen maakte. “Toen raakte ik geblesseerd, maar ik heb geen trauma overgehouden hoor.”

El Jebli terug in basiself
In de opstelling keert Youssef El Jebli aan de linkerkant terug in het elftal, de vleugelspeler krijgt de voorkeur boven Mohamed Hamdaoui die vorige week een lastig basisdebuut kende. “Verder gaan we het zoveel mogelijk laten staan’’, zegt trainer De Jong, die na afketsen van een transfer nog niet kan beschikken over een nieuwe rechterverdediger. De transfermarkt is nog open tot vrijdagavond.

Opstelling: Jurjus; Abena, S. Nieuwpoort, Van de Pavert, Owusu; Bakker, Tutuarima, Nijland; Van Mieghem, Serrarens, El Jebli.

Foto: REGIO8

Lees ook

Joris0

De zondag van het EK Veldrijden in Zeddam: Achterhoekers in actie

Op de slot dag van het EK Veldrijden in Zeddam was het tijd voor Achterhoekers in actie. Puck Langenberg uit Ruurlo werd bij de U23 vrouwen zesde. Joris Nieuwenhuis greep net naast het podium en werd vierde.

b90ed1af-c9f3-40c9-9b85-2724750c4422

Gelderse kraker tussen Vitesse en De Graafschap definitief afgelast na blokkade spelersbus

De Gelderse kraker tussen Vitesse en De Graafschap, die zondagmiddag om 12.15 uur zou worden afgetrapt, gaat definitief niet door. De spelersbus van de Superboeren kon het parkeerterrein bij stadion De Vijverberg niet verlaten, omdat supporters de poorten op slot hadden gedaan.

Graafschap stadion

Weer geen uitsupporters in Arnhem voor De Graafschap: 'Zeer teleurgesteld'

De Graafschap heeft zaterdagavond te horen gekregen van de lokale driehoek in Arnhem dat er zondag geen uitsupporters welkom zijn in het GelreDome. Volgens de Arnhemse partijen wil een deel van de supporters van de Doetinchemmers zich niet houden aan de gemaakte veiligheidsafspraken. De Graafschap laat weten dit beeld niet te herkennen en hekelt de manier van communiceren.

VeldrijdenFans20

De zaterdag van het EK Veldrijden in Zeddam: Belgisch plezier en reclame voor Montferland

Wielerliefhebbers vanuit heel Europa zijn dit weekend in de Achterhoek neergestreken. In Zeddam wordt het EK Veldrijden verreden. Op zaterdag was het tijd voor de Junioren vrouwen, U23 mannen en de Elite vrouwen.

VijverbergStock20

De Graafschap twee uitwedstrijden zonder supporters na vuurwerkincident

De Graafschap moet de uitwedstrijden tegen Roda JC Kerkrade en Jong PSV zonder supporters spelen. De Doetinchemse club heeft daarnaast een boete van 5.000 euro gekregen van de KNVB.

3c17ce2e-09fe-444f-ab97-1c41b306c2ea

Is Vitesse tegen De Graafschap een derby? Dit vinden supporters van beide clubs

Arnhem en Doetinchem liggen nog geen veertig kilometer uit elkaar, maar de voetbalwerelden van Vitesse en De Graafschap lijken soms mijlenver van elkaar verwijderd. Toch staat er zondag weer een ontmoeting tussen beide Gelderse clubs op het programma. Maar voelt dat voor de supporters ook als een derby?