gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil FC Emmen tik uitdelen

d65b30fa7d7bb578b75c7b03dcb70fe6.jpg
Redactie REGIO8 |

‘’Het wordt een lastige pot op kunstgras’’, denkt trainer Henk de Jong van De Graafschap. “We hebben bewust niet op kunstgras getraind, want dan heb je overal spierpijn.” Vorig seizoen ging De Graafschap met 5-2 onderuit aan de Oude Meerdijk, ondanks een 1-2 voorsprong. “Ook nu moeten we Emmen goed onder druk krijgen, anders gaan ze met je op de loop”, aldus de Friese coach. Doelman Hidde Jurjus vindt Emmen lastig in te schatten. ‘’Het is moeilijk een beeld van Emmen te vormen, ze hebben twee keer van een goede tegenstander verloren’’, zegt de doelverdediger, doelend op de nederlagen van de Drentenaren tegen AZ en Ajax.

Trainer De Jong wil tegen Emmen meer strijd en passie zien dan tegen NAC en FC Groningen. ‘’Het is niet dat ze niet willen, het tempo is anders dan in de eerste divisie en daar moeten we mee omgaan. De bescheidenheid moet eraf, staan we dan straks op vier of zes punten dan hebben we een droomstart.” Doelman Jurjus is het met zijn trainer eens. “Als je de bonuspunten van Feyenoord wil gebruiken moet je winnen nu’’, meent de keeper, die zijn debuut in het betaalde voetbal jaren geleden in Emmen maakte. “Toen raakte ik geblesseerd, maar ik heb geen trauma overgehouden hoor.”

El Jebli terug in basiself
In de opstelling keert Youssef El Jebli aan de linkerkant terug in het elftal, de vleugelspeler krijgt de voorkeur boven Mohamed Hamdaoui die vorige week een lastig basisdebuut kende. “Verder gaan we het zoveel mogelijk laten staan’’, zegt trainer De Jong, die na afketsen van een transfer nog niet kan beschikken over een nieuwe rechterverdediger. De transfermarkt is nog open tot vrijdagavond.

Opstelling: Jurjus; Abena, S. Nieuwpoort, Van de Pavert, Owusu; Bakker, Tutuarima, Nijland; Van Mieghem, Serrarens, El Jebli.

Foto: REGIO8

Lees ook

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.

Orion Stars winst beker foto Orion Stars.JPG

Driemaal op rij voor Orion: Doetinchemmers winnen weer volleybalbeker

Orion Stars heeft tweede paasdag met groot machtsvertoon de Nederlandse volleybalbeker gewonnen. De mannen uit Doetinchem wonnen voor het derde jaar op rij. Het Barneveldse SSS werd met 3-0 overklast.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 19.40.50.jpeg.crdownload

De Graafschap loopt over Jong AZ heen en tankt vertrouwen richting play-offs

De Graafschap heeft op De Vijverberg een overtuigende zege geboekt. De ploeg van Marinus Dijkhuizen kwam moeizaam tot scoren, maar na een rode kaart voor Jong AZ vielen de doelpunten alsnog en werd het uiteindelijk een overtuigende 5-0 overwinning.

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.