gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil FC Emmen tik uitdelen

d65b30fa7d7bb578b75c7b03dcb70fe6
Redactie REGIO8 |

‘’Het wordt een lastige pot op kunstgras’’, denkt trainer Henk de Jong van De Graafschap. “We hebben bewust niet op kunstgras getraind, want dan heb je overal spierpijn.” Vorig seizoen ging De Graafschap met 5-2 onderuit aan de Oude Meerdijk, ondanks een 1-2 voorsprong. “Ook nu moeten we Emmen goed onder druk krijgen, anders gaan ze met je op de loop”, aldus de Friese coach. Doelman Hidde Jurjus vindt Emmen lastig in te schatten. ‘’Het is moeilijk een beeld van Emmen te vormen, ze hebben twee keer van een goede tegenstander verloren’’, zegt de doelverdediger, doelend op de nederlagen van de Drentenaren tegen AZ en Ajax.

Trainer De Jong wil tegen Emmen meer strijd en passie zien dan tegen NAC en FC Groningen. ‘’Het is niet dat ze niet willen, het tempo is anders dan in de eerste divisie en daar moeten we mee omgaan. De bescheidenheid moet eraf, staan we dan straks op vier of zes punten dan hebben we een droomstart.” Doelman Jurjus is het met zijn trainer eens. “Als je de bonuspunten van Feyenoord wil gebruiken moet je winnen nu’’, meent de keeper, die zijn debuut in het betaalde voetbal jaren geleden in Emmen maakte. “Toen raakte ik geblesseerd, maar ik heb geen trauma overgehouden hoor.”

El Jebli terug in basiself
In de opstelling keert Youssef El Jebli aan de linkerkant terug in het elftal, de vleugelspeler krijgt de voorkeur boven Mohamed Hamdaoui die vorige week een lastig basisdebuut kende. “Verder gaan we het zoveel mogelijk laten staan’’, zegt trainer De Jong, die na afketsen van een transfer nog niet kan beschikken over een nieuwe rechterverdediger. De transfermarkt is nog open tot vrijdagavond.

Opstelling: Jurjus; Abena, S. Nieuwpoort, Van de Pavert, Owusu; Bakker, Tutuarima, Nijland; Van Mieghem, Serrarens, El Jebli.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 10.55.02 (1)

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanuit Silvolde voorspelt Gerrit een aangenaam weekend.

Derksen_Geld2

Montferland betaalt werkende wethouder bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld

Montferland betaalt wethouder Jeanette Derksen bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld, terwijl ze gewoon actief is als wethouder. Derksen is na de gemeenteraadsverkiezingen minder gaan werken: van 100 naar 80 procent.