gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil FC Emmen tik uitdelen

d65b30fa7d7bb578b75c7b03dcb70fe6
Redactie REGIO8 |

‘’Het wordt een lastige pot op kunstgras’’, denkt trainer Henk de Jong van De Graafschap. “We hebben bewust niet op kunstgras getraind, want dan heb je overal spierpijn.” Vorig seizoen ging De Graafschap met 5-2 onderuit aan de Oude Meerdijk, ondanks een 1-2 voorsprong. “Ook nu moeten we Emmen goed onder druk krijgen, anders gaan ze met je op de loop”, aldus de Friese coach. Doelman Hidde Jurjus vindt Emmen lastig in te schatten. ‘’Het is moeilijk een beeld van Emmen te vormen, ze hebben twee keer van een goede tegenstander verloren’’, zegt de doelverdediger, doelend op de nederlagen van de Drentenaren tegen AZ en Ajax.

Trainer De Jong wil tegen Emmen meer strijd en passie zien dan tegen NAC en FC Groningen. ‘’Het is niet dat ze niet willen, het tempo is anders dan in de eerste divisie en daar moeten we mee omgaan. De bescheidenheid moet eraf, staan we dan straks op vier of zes punten dan hebben we een droomstart.” Doelman Jurjus is het met zijn trainer eens. “Als je de bonuspunten van Feyenoord wil gebruiken moet je winnen nu’’, meent de keeper, die zijn debuut in het betaalde voetbal jaren geleden in Emmen maakte. “Toen raakte ik geblesseerd, maar ik heb geen trauma overgehouden hoor.”

El Jebli terug in basiself
In de opstelling keert Youssef El Jebli aan de linkerkant terug in het elftal, de vleugelspeler krijgt de voorkeur boven Mohamed Hamdaoui die vorige week een lastig basisdebuut kende. “Verder gaan we het zoveel mogelijk laten staan’’, zegt trainer De Jong, die na afketsen van een transfer nog niet kan beschikken over een nieuwe rechterverdediger. De transfermarkt is nog open tot vrijdagavond.

Opstelling: Jurjus; Abena, S. Nieuwpoort, Van de Pavert, Owusu; Bakker, Tutuarima, Nijland; Van Mieghem, Serrarens, El Jebli.

Foto: REGIO8

Lees ook

Berkel

Raad Berkelland tikt begroting af, maar gaat op herhaling

De gemeenteraad heeft de begroting voor 2027 afgetikt, die vóór 15 november bij de toezichthouder Provincie Gelderland moet zijn ingeleverd. Máár, een beleidsarme begroting, die nog dit jaar wordt bijgesteld en in januari andermaal door de raadsleden onder de loep wordt genomen. De raadsleden gaan dus nog een keer op herhaling.

Stan-Bouman-Sensire-WEBFOTO-7-van-31

Nieuw revalidatiecentrum De Brugge in Doetinchem bereikt hoogste punt

De bouw van het nieuwe revalidatiecentrum De Brugge naast het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem heeft het hoogste punt bereikt. Sensire en Klimmendaal, die verschillende vormen van revalidatiezorg gaan samenbrengen onder één dak, vierden deze mijlpaal met het hijsen van een vlag.

Camping

Donderdag Zwarte Cross in 2027 alleen voor campinggasten

De donderdag van de Zwarte Cross is in 2027 niet meer voor iedereen. De organisatie van het festival maakte bekend dat de dag vanaf 2027 alleen nog maar toegankelijk is voor mensen met een campingkaart.

WhatsApp Image 2026-11-04 at 13.10.46 (1)

Grens bij Netterden twee dagen dicht voor auto’s

De Duitse grens bij Netterden gaat twee dagen dicht voor gemotoriseerd verkeer. Op maandag 9 en dinsdag 10 november wordt het smalle grensbruggetje over het Netterdens kanaal gerepareerd.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 20.55.58

Auto op de kant na eenzijdig ongeval Langerak

Een auto is dinsdagavond op de Keppelseweg in Langerak op zijn zijkant terechtgekomen na een eenzijdig ongeval. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (37) wilde komst azc tegenhouden met bom: 3,5 jaar cel

Asielzoekers vrees aanjagen en de besluitvorming in de lokale politiek beïnvloeden. Volgens de rechtbank heeft Arjan L. (37) uit Doetinchem met een bom geprobeerd de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in zijn woonplaats tegen te houden.