gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wacht zware opgave tegen Heracles

ff0db71a093e11ee454c2de35f5bbadb.jpg

Het opkrabbelende De Graafschap staat vrijdagavond voor een zware opgave in de uitwedstrijd tegen koploper Heracles Almelo. Op het kunstgrasveld wacht een confrontatie met de ploeg die de meeste doelpunten maakte en bovendien de eerste periodetitel kan ruiken.

Dean van het Laar |
“We hebben vertrouwen gehaald uit de overwinning van vorige week tegen Jong AZ”, zegt linksback Alexander Büttner, die zich de afgelopen duels steeds meer als sterkhouder ontpopt. Hij gaf twee assists en staat regelmatig aan de basis van Doetinchemse aanvallen. “We hebben veel goede dingen laten zien en het lijkt allemaal wat meer in elkaar te vallen bij onze ploeg”, geeft de hoopvolle Büttner aan. “We gaan dan ook uit van onze eigen kracht.” Of hij bang is dat Heracles extra mandekking op hem zet? “Ik heb dat regelmatig meegemaakt”, zegt de Doetinchemmer. “Maar als dat gebeurt, komt er ergens anders weer ruimte vrij.”

Ook trainer Adrie Poldervaart verwacht een lastige avond te beleven in Almelo. “Wij moeten ‘clean spelen’ om daar een resultaat te halen”, aldus de oefenmeester, die de hele week op bed lag vanwege een ziekte. “Het zal niet makkelijk worden, want het is een goed elftal met veel dreiging op de vleugels. Wij moeten daar een hoge intensiteit tegenover zetten en simpel blijven voetballen. Dan maken we kans op een resultaat.”

Zelfde basiself
Poldervaart lijkt vrijdagavond voor dezelfde basiself te kiezen als tegen Jong AZ. Een nieuwe nederlaag zou de druk weer kunnen laten toenemen rond De Graafschap, maar daar kan Poldervaart weinig mee: “Het enige wat ik kan doen, is mijn werk goed uitvoeren en tot in de puntjes voorbereid zijn. Ik kan geen invloed uitoefenen op randzaken, dus wij moeten er alles aan doen om morgen drie punten mee te nemen naar Doetinchem.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.

Levi.jpg

Levi Eelderink (20) jongste raadslid ooit in Bronckhorst: 'Jongeren moeten aan tafel zitten'

Met 20 jaar is Levi Eelderink van Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB) het jongste raadslid dat de gemeente Bronckhorst ooit heeft gehad. Hij is daarmee jonger dan Mette Westerink, die in 2022 als 21-jarige werd geïnstalleerd. Zijn interesse in politiek begon tijdens de coronaperiode op de middelbare school, en sindsdien heeft hij de stap van geïnteresseerde inwoner naar raadslid in rap tempo gemaakt.

Belhamelschapen0.png

Explosieve groei in aantal lammetjes bij schaapskudde De Belhamel na zwaar blauwtongjaar

Slechts acht lammetjes huppelden in 2025 rond bij schaapskudde de Belhamel nabij Vorden. Deze lente zijn er maar liefst 160 lammetjes meer dan vorig jaar. Na een zwaar jaar waarin de schaapskudde door de blauwtongepidemie alle zeilen moest bijzetten, is het aantal lammetjes nu explosief toegenomen om de kudde weer op peil te brengen.

For Farmers.jpg

Dwangsom voor Lochems veevoederbedrijf ForFarmers

De provincie Gelderland legt veevoederbedrijf ForFarmers uit Lochem een dwangsom op van 50.000 euro, die kan oplopen tot een bedrag van een half miljoen. Dat blijkt uit stukken die nieuwssite Follow the Money in handen heeft.

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.