gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wacht zware opgave tegen Heracles

ff0db71a093e11ee454c2de35f5bbadb.jpg

Het opkrabbelende De Graafschap staat vrijdagavond voor een zware opgave in de uitwedstrijd tegen koploper Heracles Almelo. Op het kunstgrasveld wacht een confrontatie met de ploeg die de meeste doelpunten maakte en bovendien de eerste periodetitel kan ruiken.

Dean van het Laar |
“We hebben vertrouwen gehaald uit de overwinning van vorige week tegen Jong AZ”, zegt linksback Alexander Büttner, die zich de afgelopen duels steeds meer als sterkhouder ontpopt. Hij gaf twee assists en staat regelmatig aan de basis van Doetinchemse aanvallen. “We hebben veel goede dingen laten zien en het lijkt allemaal wat meer in elkaar te vallen bij onze ploeg”, geeft de hoopvolle Büttner aan. “We gaan dan ook uit van onze eigen kracht.” Of hij bang is dat Heracles extra mandekking op hem zet? “Ik heb dat regelmatig meegemaakt”, zegt de Doetinchemmer. “Maar als dat gebeurt, komt er ergens anders weer ruimte vrij.”

Ook trainer Adrie Poldervaart verwacht een lastige avond te beleven in Almelo. “Wij moeten ‘clean spelen’ om daar een resultaat te halen”, aldus de oefenmeester, die de hele week op bed lag vanwege een ziekte. “Het zal niet makkelijk worden, want het is een goed elftal met veel dreiging op de vleugels. Wij moeten daar een hoge intensiteit tegenover zetten en simpel blijven voetballen. Dan maken we kans op een resultaat.”

Zelfde basiself
Poldervaart lijkt vrijdagavond voor dezelfde basiself te kiezen als tegen Jong AZ. Een nieuwe nederlaag zou de druk weer kunnen laten toenemen rond De Graafschap, maar daar kan Poldervaart weinig mee: “Het enige wat ik kan doen, is mijn werk goed uitvoeren en tot in de puntjes voorbereid zijn. Ik kan geen invloed uitoefenen op randzaken, dus wij moeten er alles aan doen om morgen drie punten mee te nemen naar Doetinchem.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.

kerk silvolde2.jpg

Oranjetempel Silvolde mag niet open tijdens nachtwedstrijden Oranje

Zes keer was de Oranjetempel in Silvolde stijf uitverkocht tijdens het EK van 2024. Honderden Oranjesupporters keken samen naar de wedstrijden van het Nederlands elftal in de Silvoldse kerk. Dit WK wordt het wat lastiger, voor nachtwedstrijden krijgt de tempel tot onbegrip en frustratie geen ontheffing.

87c9b5b85dc06c68242858fcdf1be369.jpg

Afspraken wegaanpassingen Slingeland Ziekenhuis rond: miljoeneninvestering nodig

De veelbesproken wegaanpassingen rond het nieuwe Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem aan de A18 gaan definitief door. Er komt onder meer een extra afslag vanaf de snelweg en meerdere rijbanen worden aangepast om de verwachte verkeersdrukte in goede banen te leiden.

Graafschap Vrouwen voor promotiewedstrijd 2026.jpeg

Vrouwen van De Graafschap op drempel van eredivisie: ‘Gezonde sinterklaasspanning’

De vrouwen van De Graafschap staan voor de allesbeslissende wedstrijd van het seizoen. In Amsterdam promoveert het team van trainer Timo Kleinhesselink bij winst naar de eredivisie. Daarmee kan de doelstelling voor de Doetinchemse dames uitkomen: binnen twee jaar naar het hoogste niveau.

WhatsApp Image 2026-05-21 at 21.43.22.jpeg

Nieuwe wethouders Oude IJsselstreek: gemiddelde leeftijd college flink omlaag

Oude IJsselstreek heeft als eerste Achterhoekse gemeente een nieuw college geïnstalleerd. Lokaal Belang, PvdAGroenLinks, CDA en VVD zijn eruit, met deze vijf wethouders gaan ze het de komende vier jaar doen. Waar de eerste twee partijen drie oudgedienden inzetten, komen de VVD en het CDA met twee jonge nog onervaren wethouders. De gemiddelde leeftijd van het college gaat hiermee van ongeveer 59 naar 49 jaar.