gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wacht zware opgave tegen Heracles

ff0db71a093e11ee454c2de35f5bbadb

Het opkrabbelende De Graafschap staat vrijdagavond voor een zware opgave in de uitwedstrijd tegen koploper Heracles Almelo. Op het kunstgrasveld wacht een confrontatie met de ploeg die de meeste doelpunten maakte en bovendien de eerste periodetitel kan ruiken.

Dean van het Laar |
“We hebben vertrouwen gehaald uit de overwinning van vorige week tegen Jong AZ”, zegt linksback Alexander Büttner, die zich de afgelopen duels steeds meer als sterkhouder ontpopt. Hij gaf twee assists en staat regelmatig aan de basis van Doetinchemse aanvallen. “We hebben veel goede dingen laten zien en het lijkt allemaal wat meer in elkaar te vallen bij onze ploeg”, geeft de hoopvolle Büttner aan. “We gaan dan ook uit van onze eigen kracht.” Of hij bang is dat Heracles extra mandekking op hem zet? “Ik heb dat regelmatig meegemaakt”, zegt de Doetinchemmer. “Maar als dat gebeurt, komt er ergens anders weer ruimte vrij.”

Ook trainer Adrie Poldervaart verwacht een lastige avond te beleven in Almelo. “Wij moeten ‘clean spelen’ om daar een resultaat te halen”, aldus de oefenmeester, die de hele week op bed lag vanwege een ziekte. “Het zal niet makkelijk worden, want het is een goed elftal met veel dreiging op de vleugels. Wij moeten daar een hoge intensiteit tegenover zetten en simpel blijven voetballen. Dan maken we kans op een resultaat.”

Zelfde basiself
Poldervaart lijkt vrijdagavond voor dezelfde basiself te kiezen als tegen Jong AZ. Een nieuwe nederlaag zou de druk weer kunnen laten toenemen rond De Graafschap, maar daar kan Poldervaart weinig mee: “Het enige wat ik kan doen, is mijn werk goed uitvoeren en tot in de puntjes voorbereid zijn. Ik kan geen invloed uitoefenen op randzaken, dus wij moeten er alles aan doen om morgen drie punten mee te nemen naar Doetinchem.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

LivingSatues20

Extreme hitte zet streep door Kids Living Statues: ‘Willen we kinderen niet aandoen’

Met temperaturen ruim boven de 30 graden en een gevoelstemperatuur die mogelijk zelfs oploopt tot boven de 40 graden, heeft de organisatie van het Living Statues-weekend in Doetinchem een moeilijke beslissing moeten nemen. Kids Living Statues, dat zaterdag op het programma stond, gaat niet door. Volgens de organisatie staat de gezondheid van de deelnemers voorop.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 12.17.55

Vrouw met rollator valt in vijver bij Ruimzicht in Doetinchem

Een vrouw op leeftijd is dinsdagmiddag met een rollator in de vijver terecht gekomen bij Villa Ruimzicht. De vrouw heeft vervuild vijverwater binnengekregen en moet voor controle mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 00.11.27

Grote brand in ijzergieterij in Isselburg, geen gewonden

Bij een grote brand in een opslaghal van een ijzergieterij in het Duitse grensplaatsje Isselburg zijn maandagavond geen gewonden gevallen. Hoe de brand heeft kunnen ontstaan is nog niet duidelijk.

Glowmovies Boek30

Glowmovies trekt meer dan honderd jonge fans naar Doetinchem: 'Lezen is ook gezond'

Fans van het YouTube-kanaal Glowmovies kwamen zaterdag naar kinderboekwinkel Meester Mokka in Doetinchem. Het populaire Limburgse duo Rik Kleeven en Jesper Weijs, dat meer dan een miljoen abonnees heeft, signeerde daar hun nieuwe boek 'Rik en Jesper en de frikandelbroodjescrisis'. Met hun boek hopen ze vooral kinderen weer vaker aan het lezen te krijgen.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 08.30.27

Auto uitgebrand in Varsseveld, sporthal en bestelbus ook schade

Een geparkeerde auto is in de nacht van maandag op dinsdag volledig uitgebrand in Varsseveld. Door de brand raakten ook een bestelbus en de deur van de sporthal beschadigd.

Graafschap stadion

De Graafschap zonder uitsupporters aan seizoenstart tegen Helmond Sport

De Graafschap speelt op 9 augustus de eerste wedstrijd van het seizoen, maar moet dat doen zonder uitsupporters. De Doetinchemse club is akkoord gegaan met een aantal schikkingsvoorstellen van de aanklager betaald voetbal, naar aanleiding van vuurwerk tijdens de uit- en thuiswedstrijd in de play-offs tegen Almere City FC.