gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wacht zware opgave tegen Heracles

ff0db71a093e11ee454c2de35f5bbadb

Het opkrabbelende De Graafschap staat vrijdagavond voor een zware opgave in de uitwedstrijd tegen koploper Heracles Almelo. Op het kunstgrasveld wacht een confrontatie met de ploeg die de meeste doelpunten maakte en bovendien de eerste periodetitel kan ruiken.

Dean van het Laar |
“We hebben vertrouwen gehaald uit de overwinning van vorige week tegen Jong AZ”, zegt linksback Alexander Büttner, die zich de afgelopen duels steeds meer als sterkhouder ontpopt. Hij gaf twee assists en staat regelmatig aan de basis van Doetinchemse aanvallen. “We hebben veel goede dingen laten zien en het lijkt allemaal wat meer in elkaar te vallen bij onze ploeg”, geeft de hoopvolle Büttner aan. “We gaan dan ook uit van onze eigen kracht.” Of hij bang is dat Heracles extra mandekking op hem zet? “Ik heb dat regelmatig meegemaakt”, zegt de Doetinchemmer. “Maar als dat gebeurt, komt er ergens anders weer ruimte vrij.”

Ook trainer Adrie Poldervaart verwacht een lastige avond te beleven in Almelo. “Wij moeten ‘clean spelen’ om daar een resultaat te halen”, aldus de oefenmeester, die de hele week op bed lag vanwege een ziekte. “Het zal niet makkelijk worden, want het is een goed elftal met veel dreiging op de vleugels. Wij moeten daar een hoge intensiteit tegenover zetten en simpel blijven voetballen. Dan maken we kans op een resultaat.”

Zelfde basiself
Poldervaart lijkt vrijdagavond voor dezelfde basiself te kiezen als tegen Jong AZ. Een nieuwe nederlaag zou de druk weer kunnen laten toenemen rond De Graafschap, maar daar kan Poldervaart weinig mee: “Het enige wat ik kan doen, is mijn werk goed uitvoeren en tot in de puntjes voorbereid zijn. Ik kan geen invloed uitoefenen op randzaken, dus wij moeten er alles aan doen om morgen drie punten mee te nemen naar Doetinchem.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

Droogte_040

Historisch lage waterstand Rijn zet droogtebescherming Achterhoek op scherp: sproeiverbod in aantocht

De waterstanden in de Rijn en de IJssel zijn voor de tijd van het jaar historisch laag. Hoewel het waterpeil in beken en kleinere rivieren als de Oude IJssel en de Berkel voorlopig nog binnen de normale marges ligt, waarschuwt Waterschap Rijn en IJssel dat de situatie snel kan omslaan. Als de droogte aanhoudt, kondigt het waterschap later deze week of begin volgende week een sproeiverbod af.

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.