gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wacht zware opgave tegen Heracles

ff0db71a093e11ee454c2de35f5bbadb

Het opkrabbelende De Graafschap staat vrijdagavond voor een zware opgave in de uitwedstrijd tegen koploper Heracles Almelo. Op het kunstgrasveld wacht een confrontatie met de ploeg die de meeste doelpunten maakte en bovendien de eerste periodetitel kan ruiken.

Dean van het Laar |
“We hebben vertrouwen gehaald uit de overwinning van vorige week tegen Jong AZ”, zegt linksback Alexander Büttner, die zich de afgelopen duels steeds meer als sterkhouder ontpopt. Hij gaf twee assists en staat regelmatig aan de basis van Doetinchemse aanvallen. “We hebben veel goede dingen laten zien en het lijkt allemaal wat meer in elkaar te vallen bij onze ploeg”, geeft de hoopvolle Büttner aan. “We gaan dan ook uit van onze eigen kracht.” Of hij bang is dat Heracles extra mandekking op hem zet? “Ik heb dat regelmatig meegemaakt”, zegt de Doetinchemmer. “Maar als dat gebeurt, komt er ergens anders weer ruimte vrij.”

Ook trainer Adrie Poldervaart verwacht een lastige avond te beleven in Almelo. “Wij moeten ‘clean spelen’ om daar een resultaat te halen”, aldus de oefenmeester, die de hele week op bed lag vanwege een ziekte. “Het zal niet makkelijk worden, want het is een goed elftal met veel dreiging op de vleugels. Wij moeten daar een hoge intensiteit tegenover zetten en simpel blijven voetballen. Dan maken we kans op een resultaat.”

Zelfde basiself
Poldervaart lijkt vrijdagavond voor dezelfde basiself te kiezen als tegen Jong AZ. Een nieuwe nederlaag zou de druk weer kunnen laten toenemen rond De Graafschap, maar daar kan Poldervaart weinig mee: “Het enige wat ik kan doen, is mijn werk goed uitvoeren en tot in de puntjes voorbereid zijn. Ik kan geen invloed uitoefenen op randzaken, dus wij moeten er alles aan doen om morgen drie punten mee te nemen naar Doetinchem.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

DSC00475

Tientallen bijzondere motoren van één merk en één type in Gendringen

Op auto of motorevenementen kijken bezoekers vaak hun ogen uit. Het ene model of merk is nog bijzonderder of mooier dan het andere. Zondag in Gendringen heerste datzelfde gevoel, al was er toch één ding ander. Alle motoren waren van hetzelfde merk én type. Het heet dan ook niet voor niets GiXXer Sunday.

TonKoenderink10

Koenderink nog geen week wethouder, wel recht op half jaar wachtgeld

Ton Koenderink is nog geen week wethouder geweest, zijn eerste loonstrookje is waarschijnlijk nog niet binnen, toch heeft de ex-bestuurder recht op een half jaar wachtgeld. Koenderink kondigde maandagochtend zijn vertrek aan vanwege de commotie die ontstaan was door zijn benoeming. Het is niet bekend of hij aanspraak gaat maken op het wachtgeld.

Eendenrace20

Duckrace Doetinchem levert bijna 18.000 euro op voor hospice Sravana

De Oude IJssel kleurde zondagmiddag bij de binnenstad van Doetinchem even knalgeel tijdens de Duckrace, onderdeel van de Doetinchemse Kadefeesten. Vooraf konden bezoekers badeendjes kopen, waarna de opbrengst van de actie naar Stichting Sravana ging. Toen maar liefst zesduizend eendjes tegelijk het water in gingen, was dat volgens de organisatie hét kippenvelmoment van de dag.

9e6d5f0a-d9d4-34a0-91af-137b29c1fb65

Op de golfbaan van Golfclub Keppel is Jelle (48) even niet ziek

Op de baan van Golfclub Keppel klinkt gelach. Terwijl de club zich opmaakt voor het Nederlands Kampioenschap Golf voor mensen met een beperking op 10 en 11 juli, traint een bijzondere groep golfers iedere week samen. Als je ze ziet lopen op de golfbaan, denk je niet direct: 'dat is een apart clubje'. Maar bijzonder zijn ze wel: ze hebben namelijk stuk voor stuk een beperking.

Ties Wieggers (1)

Na Kwint ook doelman Wieggers buitenspel met blessure

De Graafschap moet het de komende weken in de voorbereiding op het nieuwe seizoen doen zonder doelman Ties Wieggers. De Lichtenvoordenaar raakte in het oefenduel met sc Heerenveen geblesseerd aan zijn hand.

TonKoenderink20

Ton Koenderink legt functie als wethouder van Berkelland per direct neer

Ton Koenderink heeft besloten per direct te stoppen als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft hij bekendgemaakt in een persoonlijke verklaring. Zijn vertrek komt slechts enkele dagen nadat hij door de gemeenteraad was benoemd en beëdigd als wethouder namens Samen voor Berkelland.