gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap vraagt ontslag Zuil aan

a2eb8e06a8151e0aabd8c28fa34f20cf.jpg
Redactie REGIO8 |
"We hebben echt geprobeerd om tot een goed voorstel te komen, maar hebben moeten constateren dat de verschillen te groot zijn", aldus algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp. "Dat is jammer, maar dat is wel wat er nu voorligt." De Graafschap heeft de ontslagaanvraag woensdag opgestuurd naar het UWV. "Daar ligt het nu", aldus Ostendorp, die niet weet hoe het traject er nu uit komt te zien. "Daar heb ik nog geen bericht van." Zuil beschikt over een contract voor onbepaalde tijd bij de club, na een contractverlenging afgelopen zomer.

In reactie op de stap van De Graafschap, laat advocaat Pieter van den Brink namens Zuil weten teleurgesteld te zijn. "De opstelling vanuit de directie van de Graafschap heeft haar zo intens diep geraakt dat zij op dit moment volledig opgebrand ziek thuis zit", aldus Van den Brink, die aangeeft dat het voorstel van de club onrealistisch was. Zuil wil volgens haar advocaat maar één ding, in dienst blijven. "Echter lijkt er totaal geen bereidheid om de samenwerking voort te zetten anders dan in het kader van een ontslag en dus zeker einde van de relatie", zo laat Van den Brink weten.

De advocaat geeft aan dat de strijd bij het UWV verder gaat. "De situatie gaat Martine letterlijk en figuurlijk zodanig aan het hart dat zij graag haar verhaal en verweer wil voeren bij het UWV die daarover uiteindelijk het laatste oordeel zal moeten geven", aldus Van den Brink. "Zoals het een Superboer betaamt, zal zij blijven strijden om haar hart voor de club te kunnen blijven volgen."

Schrappen van functies
Ostendorp heeft als nieuwe algemeen directeur besloten de functies commercieel directeur en hoofd sales te schrappen. "Binnen de financiële situatie van de club heeft zo’n functie geen directe prioriteit", zo gaf hij eerder aan. Ostendorp wordt in zijn functie eindverantwoordelijke voor de commercie.

Foto: REGIO8

Lees ook

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.