Ulft, Netherlands

De Graafschap verslaat Jong PSV op halflege Vijverberg

De directe promotieplekken blijven in zicht voor De Graafschap. De ploeg van trainer Jan Vreman won maandagavond op een halflege Vijverberg met 4-2 van Jong PSV, terwijl concurrent ADO Den Haag in eigen huis punten verspeelde.
Jasper Hazelaar | Michiel Fukking | 22 januari 2024 22:36 | Aangepast op 22 januari 2024 22:36
De thuisploeg begon sterk en kwam al snel op voorsprong. Donny Warmerdam gaf in de vierde minuut een puntgave voorzet, die door Xandro Schenk werd binnengekopt. Na een klein kwartier spelen was het uitblinker Tristan van Gilst die de bal beheerst onder Jong PSV-doelman Niek Schiks doorschoof: 2-0. De Graafschap nam wat gas terug, en gaf daarmee Jong PSV de kans om terug te komen. Een hoekschop van Isaac Babadi werd door de kleine vleugelspeler Tai Abed gepromoveerd tot goal. Voor rust tekende Van Gilst ook nog voor de 3-1, nadat hij zichzelf had vrijgespeeld door de bal tussen de benen van zijn directe tegenstander te schieten.

Waar het voor rust bij vlagen kansen regende, sleepte het spel zich grote delen van de tweede helft voort. David Flakus Bosilj kreeg voor De Graafschap ruim vijf minuten na rust nog de beste kans. De Sloveense vleugelaanvaller faalde oog in oog met doelman Schiks. Waar de wedstrijd leek dood te bloeden, bracht Dantaye Gilbert vijf minuten voor tijd alsnog de spanning terug: 3-2. Invaller Mimoun Mahi gooide de wedstrijd in blessuretijd in het slot door de 4-2 binnen te schuiven.

De Graafschap staat na de overwinning op een vierde plek, met een achterstand van vier punten op de directe promotieplek van Roda JC. Vrijdagavond komt de ploeg van trainer Jan Vreman weer in actie. Dan is VVV-Venlo de tegenstander op de eigen Vijverberg.

Foto: De Graafschap media

Lees meer over:

De Graafschap|Doetinchem|Voetbal|

Lees ook

Brandweer blust bosbrand aan Rekhemseweg in Doetinchem

De brandweer heeft zaterdagmiddag een bosbrand geblust in een bosperceel aan de Rekhemseweg in Doeti...

Slordig De Graafschap verliest in eigen huis van MVV

De Graafschap heeft vrijdagavond in eigen huis verloren van hekkensluiter MVV Maastricht. De Doetinc...

De Graafschap klaar voor derde Limburgse tegenstander

Na de verliespartij van vorige week tegen Roda JC start De Graafschap morgen in de wedstrijd tegen M...

Aanrijding tussen bestuurder fatbike en scooterrijder in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een persoon op een fatbike en een scooterrijder in Doetinchem is maandagmi...

‘Jong’ De Graafschap loopt eerste averij op, Roda wint

De Graafschap heeft zijn eerste nederlaag van dit seizoen geleden. In Kerkrade oogde het veldspel va...

Krachtmeting in Kerkrade: De Graafschap wil sterke start doortrekken

Na een flitsend begin van de competitie met een thuisoverwinning wil De Graafschap vrijdag de positi...