Ulft, Netherlands

De Graafschap verliest in eigen huis van beter Cambuur

De Graafschap is er vrijdagavond niet in geslaagd om te winnen van Cambuur, de ploeg van oud-coach Henk de Jong. De mannen van huidig trainer Jan Vreman gingen met 2-3 onderuit en haken zo even af in de strijd om de directe promotieplekken.
Michiel Fukking | 9 december 2023 09:36 | Aangepast op 9 december 2023 09:36
Cambuur liet vanaf begin af aan direct zien dat het een aanvallende ploeg is en kreeg al na twee minuten de eerste mogelijkheid via Remco Balk. Doelman Mees Bakker moest De Graafschap direct op de been houden. Toch waren de Superboeren het dichtst bij het eerste doelpunt: zowel Basar Önal als Devin Haen raakte dezelfde paal. Uit de daaropvolgende counter maakte Cambuur 0-1, nadat Michael Breij de bal over doelman Bakker wipte. Lang duurde de voorsprong voor de Friezen niet: vijf minuten later maakte Önal zijn zesde treffer van het seizoen, door vanaf de flank naar binnen te trekken en fraai de bal onder doelman Yanick van Osch door te plaatsen: 1-1. Alexander Büttner viel voor de rust nog geblesseerd uit, jongeling Levi Schoppema was zijn vervanger.

Na de thee deed Cambuur hetzelfde als in de eerste helft: vroeg scoren. Ditmaal was Marco Tol de doelpuntenmaker (1-2), nadat De Graafschap de bal na een hoekschop niet weg kreeg uit het eigen zestienmetergebied. Beiden ploegen wisselden meermaals en De Graafschap ging op zoek naar de gelijkmaker, maar een beter Cambuur maakte er - opnieuw uit een hoekschop - 1-3 van. De Letse spits Roberts Uldrikis knikte de bal met nog een kwartier te gaan tegen de touwen. De Graafschap maakte daarna nog wel 2-3, maar het fraaie doelpunt van middenvelder Donny Warmerdam viel pas in de blessuretijd waardoor een slotoffensief er niet meer inzat.

De Graafschap verloor voor de tweede keer dit seizoen een thuiswedstrijd en door deze nederlaag dalen de Superboeren naar de zevende plek op de ranglijst van de Keuken Kampioen Divisie. Het speelt dit jaar nog drie wedstrijden, eerst tweemaal uit (FC Den Bosch en Quick Boys voor de beker, red.) om thuis voor de winterstop de eerste seizoenshelft af te sluiten tegen Jong PSV.

Foto: De Graafschap media

Lees meer over:

De Graafschap|Voetbal|

Lees ook

Blamage De Graafschap in beker: amateurs GVVV met 4-2 te sterk

Het bekeravontuur van De Graafschap is dinsdagavond al in de eerste ronde gestrand in Veenendaal. Op...

De Graafschap buigt achterstand om in spectaculaire wedstrijd

De Graafschap heeft vrijdagavond op de eigen Vijverberg veerkracht getoond. De Doetinchemmers wisten...

De Jong vervangt geschorste El Kadiri bij De Graafschap: ‘Fedde is een logische keuze’

Middenvelder Fedde de Jong begint zaterdagmiddag tegen TOP Oss in de basis bij De Graafschap in plaa...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

De Graafschap wacht serieuze graadmeter in Leeuwarden: 'Verwacht dat Cambuur gaat stormen'

De Graafschap treft morgen in het sfeervolle Kooi Stadion in Leeuwarden met de huidige nummer twee v...

Vertrouwen groeit bij De Graafschap: 'Nu benut je ook de kansen'

De Graafschap heeft de weg naar boven gevonden. Na een matig begin van de competitie lijkt de ploeg ...