gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap vecht zich naar overwinning in Gelderse strijd met Vitesse

1799a366b342c1264555f8c32682ae57

Voor het eerst sinds 2008 heeft De Graafschap gewonnen in de derby tegen Vitesse. Met vuurwerk, een rode kaart voor Alexander Büttner en vier goals was het een spektakelstuk, dat de Doetinchemmers met 3-1 wonnen.

Michiel Fukking |  | Aangepast op
De Graafschap startte vol vuur aan de burentwist. Met hoge druk en veel energie werd Vitesse in de beginfase teruggedrongen. Tot grote kansen leidde dat niet, terwijl de Arnhemmers er maar weinig tegenover stelden. Wel werd er in het uitvak het nodige vuurwerk afgestoken, wat zorgde voor een onderbreking van enkele minuten.

Het was meer een vechtwedstrijd, dan dat er kwalitiatief goed gevoetbald werd. Linksback Levi Schoppema ontsteeg dat in 36e minuut. De Doetinchemmer veroverde de bal, stormde op en kwam na twee keer passen oog in oog met de Vitesse-doelman: 1-0.

De strijd uit de eerste helft werd na rust doorgetrokken. Alexader Büttner ging in korte tijd tweemaal over de scheef, het leverde hem twee gele kaarten en dus rood op. Van een van de tackles was Philip Brittijn, hij moest zich laten wisselen. Met tien man kwam Vitesse snel op gelijke hoogte door een weergaloze omhaal van Irakli Yegoian.

De Graafschap rechtte daarna de rug. Na het inbrengen van Ralf Seuntjens en Mimoun Mahi bracht de nieuwe rechtsbuiten Jesse van de Haar de bal voor de goal. Enigszins gelukkig kwam invaller Donny Warmerdan zo in stelling: 2-1. De Vijverberg veerde op en neer en schreeuwde de Superboeren naar een slotakkoord. Uiteindeijk was het Seuntjens die uit een penalty de beslisssende 3-1 binnenschoof.

Lees ook

Hessenbad V2 10

Vrijwilligers Hessenbad in Hoog-Keppel luiden noodklok: 'Moeite om shifts te vullen'

De vrijwilligers van het Hessenbad in Hoog-Keppel luiden de noodklok. Door een flink tekort aan vrijwilligers komt het voortbestaan van het zwembad in het gedrang. Met een oproep hoopt bestuurslid Marije ten Zijthoff dat het bad de komende tijd gewoon open kan met warm weer.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344

Een volgende keer die er niet meer zal komen

COLUMN / Hij kijkt me indringend aan. Steekt de rechterhand uit en stelt zich voor, hetgeen eigenlijk overbodig is. Ik weet wie hij is. En hij blijkt op de hoogte van mijn achtergrond in de sportjournalistiek. Maarre…, wat doet hij hier?

brug lochem

Arbeidsinspectie rondt onderzoek brugdrama Lochem af

Het onderzoek van de Nederlandse Arbeidsinspectie naar het dodelijke brugdrama bij de Nettelhorsterbrug in Lochem is afgerond. Het einddossier is overgedragen aan het Openbaar Ministerie (OM), dat de zaak nog niet inhoudelijk kan beoordelen.

WhatsApp Image 2026-07-13 at 22.42.09

Motorrijder ten val tussen Zeddam en Kilder door aanrijding met ree

Een motorrijder is maandagavond ten val gekomen tussen Kilder en Zeddam. Het is onbekend of het slachtoffer mee moest naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-07-13 at 21.29.08

Veel rookontwikkeling door volledig uitgebrande caravan in Zelhem

Een caravan is maandagavond volledig uitgebrand in Zelhem. De brand zorgde voor een behoorlijke rookwolk die in de wijde omgeving te zien was.

Droogte_040

Historisch lage waterstand Rijn zet droogtebescherming Achterhoek op scherp

De waterstanden in de Rijn en de IJssel zijn voor de tijd van het jaar historisch laag. Hoewel het waterpeil in beken en kleinere rivieren als de Oude IJssel en de Berkel voorlopig nog binnen de normale marges ligt, waarschuwt Waterschap Rijn en IJssel dat de situatie snel kan omslaan. Als de droogte aanhoudt, kondigt het waterschap later deze week of begin volgende week een sproeiverbod af.