gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap vecht zich naar overwinning in Gelderse strijd met Vitesse

1799a366b342c1264555f8c32682ae57

Voor het eerst sinds 2008 heeft De Graafschap gewonnen in de derby tegen Vitesse. Met vuurwerk, een rode kaart voor Alexander Büttner en vier goals was het een spektakelstuk, dat de Doetinchemmers met 3-1 wonnen.

Michiel Fukking |  | Aangepast op
De Graafschap startte vol vuur aan de burentwist. Met hoge druk en veel energie werd Vitesse in de beginfase teruggedrongen. Tot grote kansen leidde dat niet, terwijl de Arnhemmers er maar weinig tegenover stelden. Wel werd er in het uitvak het nodige vuurwerk afgestoken, wat zorgde voor een onderbreking van enkele minuten.

Het was meer een vechtwedstrijd, dan dat er kwalitiatief goed gevoetbald werd. Linksback Levi Schoppema ontsteeg dat in 36e minuut. De Doetinchemmer veroverde de bal, stormde op en kwam na twee keer passen oog in oog met de Vitesse-doelman: 1-0.

De strijd uit de eerste helft werd na rust doorgetrokken. Alexader Büttner ging in korte tijd tweemaal over de scheef, het leverde hem twee gele kaarten en dus rood op. Van een van de tackles was Philip Brittijn, hij moest zich laten wisselen. Met tien man kwam Vitesse snel op gelijke hoogte door een weergaloze omhaal van Irakli Yegoian.

De Graafschap rechtte daarna de rug. Na het inbrengen van Ralf Seuntjens en Mimoun Mahi bracht de nieuwe rechtsbuiten Jesse van de Haar de bal voor de goal. Enigszins gelukkig kwam invaller Donny Warmerdan zo in stelling: 2-1. De Vijverberg veerde op en neer en schreeuwde de Superboeren naar een slotakkoord. Uiteindeijk was het Seuntjens die uit een penalty de beslisssende 3-1 binnenschoof.

Lees ook

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, in Emmerich maakt de politiek plannen om parkeren in de binnenstad voor het eerst betaald te maken.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.

Knopenlaantjebrug0

Vordenaren redden geliefd ommetje met eigen ‘Knopenbrug’

Anderhalf jaar lang was het onzeker of het geliefde Vordense ommetje langs het Knopenlaantje ooit nog in ere hersteld zou worden. De gemeente Bronckhorst sloopte de oude, versleten wandelbrug waardoor het rondje verdween. Inwoners kwamen in actie en hebben zaterdag hun eigen brug geopend.

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.