gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap start niet met spoedappèl

cab781477f2040212f42432a5b46afd6.jpg
Redactie REGIO8 |
"Weliswaar is de club zeer teleurgesteld over de uitkomst van het kort geding", aldus commercieel directeur Martine Zuil. "Maar wij willen het als clubleiding niet op ons geweten hebben dat de clubs en hun supporters in ere- en eerste divisie nog langer in onzekerheid zitten over de competitieplanning en –start." Zuil heeft overigens nog wel een boodschap voor de Nederlandse voetbalbond: "Enige zelfreflectie vanuit de KNVB zou zeker op zijn plaats zijn. Genoegdoening ook. Nu wij afzien van een spoedappèl en een in onze ogen nog altijd onterechte plaats in de Jupiler League accepteren, verwachten we een serieus gebaar vanuit de bond."

De Superboeren weten dat in spoedappèl het besluit van de Beroepscommissie om FC Twente alsnog een betaald voetbal-licentie te geven zou worden aangevochten. "Waarmee FC Twente, en het complete Nederlandse voetbal, opnieuw met een groot probleem zou kunnen worden opgezadeld", aldus Zuil. "We hebben bewust tot dusver ingezet op een 19e plaats, omdat het alsnog uit de eredivisie laten verwijderen van FC Twente nooit ons doel is geweest."

KNVB moet aan voorwaarden De Graafschap voldoen
Hoewel een spoedappèl niet doorgaat, heeft De Graafschap nog steeds een bodemprocedure lopen. "Wij verwachten van de KNVB een redelijke tegemoetkoming en een stevig initiatief om de spelregels, buiten de lijnen, te verhelderen en ook daadwerkelijk te waarborgen", aldus Zuil. Als dat niet gebeurt, zet de Doetinchemse voetbalclub de procedure door.

"Niet om alsnog via de rechtbank aankomend seizoen in de eredivisie te komen, maar wel om een rechter inhoudelijk te laten kijken naar het onwerkelijke proces rondom de licentie van FC Twente en uiteindelijk recht te spreken over zaken als ‘gerechtvaardigde verwachtingen’, ‘onafhankelijke besluitvorming’, en ‘tussentijdse spelregelveranderingen’. De bal ligt dus nu bij de KNVB."

Lees ook

96704b9f-93d9-4792-af24-dc89a3148cf0.jpg

Twee personen gewond na aanrijding op de N318 bij Varsseveld

Twee personen zijn woensdagmiddag gewond geraakt na een frontale botsing op de N318 ter hoogte van Aalten. De weg is tijdelijk afgesloten.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.