gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap start niet met spoedappèl

cab781477f2040212f42432a5b46afd6.jpg
Redactie REGIO8 |
"Weliswaar is de club zeer teleurgesteld over de uitkomst van het kort geding", aldus commercieel directeur Martine Zuil. "Maar wij willen het als clubleiding niet op ons geweten hebben dat de clubs en hun supporters in ere- en eerste divisie nog langer in onzekerheid zitten over de competitieplanning en –start." Zuil heeft overigens nog wel een boodschap voor de Nederlandse voetbalbond: "Enige zelfreflectie vanuit de KNVB zou zeker op zijn plaats zijn. Genoegdoening ook. Nu wij afzien van een spoedappèl en een in onze ogen nog altijd onterechte plaats in de Jupiler League accepteren, verwachten we een serieus gebaar vanuit de bond."

De Superboeren weten dat in spoedappèl het besluit van de Beroepscommissie om FC Twente alsnog een betaald voetbal-licentie te geven zou worden aangevochten. "Waarmee FC Twente, en het complete Nederlandse voetbal, opnieuw met een groot probleem zou kunnen worden opgezadeld", aldus Zuil. "We hebben bewust tot dusver ingezet op een 19e plaats, omdat het alsnog uit de eredivisie laten verwijderen van FC Twente nooit ons doel is geweest."

KNVB moet aan voorwaarden De Graafschap voldoen
Hoewel een spoedappèl niet doorgaat, heeft De Graafschap nog steeds een bodemprocedure lopen. "Wij verwachten van de KNVB een redelijke tegemoetkoming en een stevig initiatief om de spelregels, buiten de lijnen, te verhelderen en ook daadwerkelijk te waarborgen", aldus Zuil. Als dat niet gebeurt, zet de Doetinchemse voetbalclub de procedure door.

"Niet om alsnog via de rechtbank aankomend seizoen in de eredivisie te komen, maar wel om een rechter inhoudelijk te laten kijken naar het onwerkelijke proces rondom de licentie van FC Twente en uiteindelijk recht te spreken over zaken als ‘gerechtvaardigde verwachtingen’, ‘onafhankelijke besluitvorming’, en ‘tussentijdse spelregelveranderingen’. De bal ligt dus nu bij de KNVB."

Lees ook

Bouwmans

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.