Ulft, Netherlands

De Graafschap start niet met spoedappèl

Regio8 | 19 juli 2016 17:34 | Aangepast op 26 november 2021 18:30
"Weliswaar is de club zeer teleurgesteld over de uitkomst van het kort geding", aldus commercieel directeur Martine Zuil. "Maar wij willen het als clubleiding niet op ons geweten hebben dat de clubs en hun supporters in ere- en eerste divisie nog langer in onzekerheid zitten over de competitieplanning en –start." Zuil heeft overigens nog wel een boodschap voor de Nederlandse voetbalbond: "Enige zelfreflectie vanuit de KNVB zou zeker op zijn plaats zijn. Genoegdoening ook. Nu wij afzien van een spoedappèl en een in onze ogen nog altijd onterechte plaats in de Jupiler League accepteren, verwachten we een serieus gebaar vanuit de bond."

De Superboeren weten dat in spoedappèl het besluit van de Beroepscommissie om FC Twente alsnog een betaald voetbal-licentie te geven zou worden aangevochten. "Waarmee FC Twente, en het complete Nederlandse voetbal, opnieuw met een groot probleem zou kunnen worden opgezadeld", aldus Zuil. "We hebben bewust tot dusver ingezet op een 19e plaats, omdat het alsnog uit de eredivisie laten verwijderen van FC Twente nooit ons doel is geweest."

KNVB moet aan voorwaarden De Graafschap voldoen
Hoewel een spoedappèl niet doorgaat, heeft De Graafschap nog steeds een bodemprocedure lopen. "Wij verwachten van de KNVB een redelijke tegemoetkoming en een stevig initiatief om de spelregels, buiten de lijnen, te verhelderen en ook daadwerkelijk te waarborgen", aldus Zuil. Als dat niet gebeurt, zet de Doetinchemse voetbalclub de procedure door.

"Niet om alsnog via de rechtbank aankomend seizoen in de eredivisie te komen, maar wel om een rechter inhoudelijk te laten kijken naar het onwerkelijke proces rondom de licentie van FC Twente en uiteindelijk recht te spreken over zaken als ‘gerechtvaardigde verwachtingen’, ‘onafhankelijke besluitvorming’, en ‘tussentijdse spelregelveranderingen’. De bal ligt dus nu bij de KNVB."

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Sociale kerstsfeer voorop in Bocholt, met oog voor veiligheid

Dit weekend zijn er in de regio weer volop kerstmarkten te bezoeken, ook net over de grens in Duitsl...

Inbraak bij sportzaak in Borculo: acht fietsen gestolen

Bij een sportzaak in Borculo hebben inbrekers in de nacht van donderdag op vrijdag acht fietsen gest...

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

Oude IJsselstreek verhoogt subsidies voor verenigingen en evenementen

Verenigingen en evenementen krijgen vanaf volgend jaar meer subsidie van de gemeente Oude IJsselstre...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...