gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap puzzelt met oefenprogramma

926a723761681189bb513e20010b495c.jpg
Redactie REGIO8 |
"Er zijn allerlei regels aan gebonden, maar die weten we inmiddels wel", zegt manager voetbalzaken Peter Hofstede van De Graafschap over het organiseren van oefenwedstrijden. "Het gaat moeizamer dan gehoopt." De Superboeren moeten bij het samenstellen van het oefenprogramma rekening houden met onder meer eventuele politie-inzet en de veldkwaliteit op de eigen Vijverberg. "Als we niet hier (thuis red.) mogen spelen, moeten we ze uit spelen. Jammer genoeg."
De Graafschap heeft inmiddels al wel oefenwedstrijden gepland tegen vv Ruurlo, het regioteam Hall, Viod en GWVV. Net als vorig jaar wil de club veel oefenen in de Achterhoek om de binding met het publiek aan te halen. "Dat hebben we vorig jaar ingezet en is erg goed uitgepakt, maar je moet ook een aantal wedstrijden op niveau spelen", weet Hofstede. De Superboeren willen in de voorbereiding, naast FC Oss, nog twee tegenstanders ‘op niveau’ treffen: "Uiteindelijk spelen we onze wedstrijden wel, maar liever heb je het eerder klaar."

Seizoen 2016/2017 start op 26 juni
De eerste training van De Graafschap is op zondag 26 juni op het complex van SV Westendorp. Het oefenprogramma begint op zaterdag 2 juli met een wedstrijd tegen de winnaar van de Achterhoek Cup. De wedstrijd tegen FC Oss staat een week later op het programma. De exacte tijd en locatie van dat duel worden nog bekend gemaakt. De Open Dag staat voorlopig gepland in het weekend van 30 juli.

Lees ook

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.

Nieuwbouw-bovenaanzicht.png

Nog 2 miljoen nodig voor nieuwbouw hospice Sravana in Doetinchem: ‘Dit hospice is zo waardevol’

Hospice Sravana in Doetinchem staat al geruime tijd voor een grote uitdaging. Hoewel de stichting de grond voor een nieuw onderkomen al heeft aangekocht en de plannen klaarliggen, blijft een aanzienlijk financieringstekort van ongeveer twee miljoen euro staan. Toch houdt de organisatie vast aan vertrouwen en hoop. “Zonder Sravana is de Achterhoek geen Achterhoek meer.”

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.