gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap op volle kracht tegen Telstar

acd60c5f906718c1cd27b44d9542e4fe.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het wordt heel interessant", denkt trainer Henk de Jong van De Graafschap. Naast warm spelen voor de aanstaande play-offs, heeft hij zijn vizier gericht op de eindzege in de vierde periode en de vierde plek in de competitiestand. "Maar zo zal Telstar ook denken", verwacht De Jong, die geniet van het bijzondere karakter van de ‘cultclash’ tegen de Noord-Hollanders. "Onze supportersgroepen kunnen fantastisch met elkaar. Dus het is ook geen risicowedstrijd in de nacompetitie want die hebben gewoon respect voor elkaar. Dat past allemaal bij elkaar en dan zien we wel wie de beste is."

Hoewel de Jupiler League nog in volle gang is, wordt bij De Graafschap al voorzichtig gekeken naar volgend seizoen. Clubtopscorer Daryl van Mieghem heeft verschillende aanbiedingen liggen. "Ik heb besloten dat ik gewoon rustig ga kijken”, aldus de clubtopscorer. "Ik concentreer me nu op voetballen." De Graafschap heeft een schaduwlijst opgesteld met ongeveer 120 spelersnamen, mede inspelend op de lastige contractbesprekingen met Youssef El Jebli en Sven Nieuwpoort. "Op elke positie tien, in ieder geval, minstens", aldus trainer De Jong. "Ik kan zo de volgende zoeken als mensen niet willen blijven."

Van Diermen en Driver in de basis
De Graafschap voert geen verrassingen door in de basisopstelling. Kevin van Diermen en Andrew Driver starten op de plek van de geschorste Sven Nieuwpoort en Jordy Tutuarima. "We gaan geen andere dingen doen om maar een waas op te trekken", aldus een stellige De Jong. "Kom op, zij weten precies hoe we voetballen. Wij weten wat Telstar doet. Klaar, voetballen."

Opstelling: Bednarek; Abena, Straalman, Van Diermen, Driver; Klaasen, Diemers, El Jebli; Van Mieghem, Serrarens, Tissoudali.

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.

Vernielingen1.jpg

Besmeurd, vernield en gejat, verkiezingsborden in hele Achterhoek zijn slachtoffer

Hondenpoep op een verkiezingsbord, posters doormidden gesneden en borden in de bosjes. In meerdere gemeenten in de Achterhoek worden campagneborden vernield of gestolen. Op sociale media vragen veel partijen aandacht voor dit probleem, in een aantal gevallen lijkt het namelijk om echt gerichte acties te gaan.