gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap op volle kracht tegen Telstar

acd60c5f906718c1cd27b44d9542e4fe.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het wordt heel interessant", denkt trainer Henk de Jong van De Graafschap. Naast warm spelen voor de aanstaande play-offs, heeft hij zijn vizier gericht op de eindzege in de vierde periode en de vierde plek in de competitiestand. "Maar zo zal Telstar ook denken", verwacht De Jong, die geniet van het bijzondere karakter van de ‘cultclash’ tegen de Noord-Hollanders. "Onze supportersgroepen kunnen fantastisch met elkaar. Dus het is ook geen risicowedstrijd in de nacompetitie want die hebben gewoon respect voor elkaar. Dat past allemaal bij elkaar en dan zien we wel wie de beste is."

Hoewel de Jupiler League nog in volle gang is, wordt bij De Graafschap al voorzichtig gekeken naar volgend seizoen. Clubtopscorer Daryl van Mieghem heeft verschillende aanbiedingen liggen. "Ik heb besloten dat ik gewoon rustig ga kijken”, aldus de clubtopscorer. "Ik concentreer me nu op voetballen." De Graafschap heeft een schaduwlijst opgesteld met ongeveer 120 spelersnamen, mede inspelend op de lastige contractbesprekingen met Youssef El Jebli en Sven Nieuwpoort. "Op elke positie tien, in ieder geval, minstens", aldus trainer De Jong. "Ik kan zo de volgende zoeken als mensen niet willen blijven."

Van Diermen en Driver in de basis
De Graafschap voert geen verrassingen door in de basisopstelling. Kevin van Diermen en Andrew Driver starten op de plek van de geschorste Sven Nieuwpoort en Jordy Tutuarima. "We gaan geen andere dingen doen om maar een waas op te trekken", aldus een stellige De Jong. "Kom op, zij weten precies hoe we voetballen. Wij weten wat Telstar doet. Klaar, voetballen."

Opstelling: Bednarek; Abena, Straalman, Van Diermen, Driver; Klaasen, Diemers, El Jebli; Van Mieghem, Serrarens, Tissoudali.

Lees ook

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.