gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap neemt revanche op Jong Ajax en wint met 3-0

401f9acd639b28699adc7af43e37c186

Drie doelpunten leverden vrijdagavond drie punten op voor De Graafschap tegen Jong Ajax (3-0). De ploeg van trainer Adrie Poldervaart domineerde vanaf het begin, maar werd in het zadel geholpen door twee rode kaarten voor de tegenstander.

Dean van het Laar |
De Graafschap begon agressief en zette de ploeg van trainer John Heitinga vanaf het begin stevig onder druk. Dat resulteerde in continu gevaar voor het Amsterdamse doel, maar de trekker werd niet overgehaald en zo bleef de 0-0 tussenstand lang op het scorebord staan. Na een klein halfuur kwam de verlossing en tekende Charlison Benschop aan voor de 1-0, wat ook de ruststand betekende in Doetinchem.

De ploeg uit Doetinchem ging met een goed gevoel de rust in, want vlak voor de pauze kwam het met een man meer te staan. De IJslander Kristian Hylnsson kreeg rood na een natrappende beweging en kon gaan douchen. Dat overtal werd aan het begin van de tweede helft niet uitgebuit. De ploeg kreeg kans op kans, maar spits Benschop had het vizier niet op scherp staan.

Gelukkig voor De Graafschap was het geluk aan Doetinchemse zijde vandaag, want na een uur spelen kreeg jong Ajax de volgende rode kaart. De net ingevallen Neil Viereck kon binnen een minuut weer inrukken, nadat hij de doorgebroken Camiel Neghli vloerde. Dat zorgde ervoor dat de defensie van jong Ajax definitief uit elkaar viel, waardoor de kansen zich opstapelden voor De Superboeren.

Het duurde echter even voordat de bijbehorende goals vielen, maar het wachten van de Doetinchemmers werd beloond. Charlison Benschop tikte na 83 minuten de 2-0 binnen, en verliet daarna onder luid applaus het veld. Devin Haen zorgde voor het slotakkoord door met een prachtige kopbal de 3-0 aan te tekenen, wat de kroon zette op een prachtige avond voor De Graafschap.

Foto: De Graafschap media

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.