gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap neemt revanche op Jong Ajax en wint met 3-0

401f9acd639b28699adc7af43e37c186

Drie doelpunten leverden vrijdagavond drie punten op voor De Graafschap tegen Jong Ajax (3-0). De ploeg van trainer Adrie Poldervaart domineerde vanaf het begin, maar werd in het zadel geholpen door twee rode kaarten voor de tegenstander.

Dean van het Laar |
De Graafschap begon agressief en zette de ploeg van trainer John Heitinga vanaf het begin stevig onder druk. Dat resulteerde in continu gevaar voor het Amsterdamse doel, maar de trekker werd niet overgehaald en zo bleef de 0-0 tussenstand lang op het scorebord staan. Na een klein halfuur kwam de verlossing en tekende Charlison Benschop aan voor de 1-0, wat ook de ruststand betekende in Doetinchem.

De ploeg uit Doetinchem ging met een goed gevoel de rust in, want vlak voor de pauze kwam het met een man meer te staan. De IJslander Kristian Hylnsson kreeg rood na een natrappende beweging en kon gaan douchen. Dat overtal werd aan het begin van de tweede helft niet uitgebuit. De ploeg kreeg kans op kans, maar spits Benschop had het vizier niet op scherp staan.

Gelukkig voor De Graafschap was het geluk aan Doetinchemse zijde vandaag, want na een uur spelen kreeg jong Ajax de volgende rode kaart. De net ingevallen Neil Viereck kon binnen een minuut weer inrukken, nadat hij de doorgebroken Camiel Neghli vloerde. Dat zorgde ervoor dat de defensie van jong Ajax definitief uit elkaar viel, waardoor de kansen zich opstapelden voor De Superboeren.

Het duurde echter even voordat de bijbehorende goals vielen, maar het wachten van de Doetinchemmers werd beloond. Charlison Benschop tikte na 83 minuten de 2-0 binnen, en verliet daarna onder luid applaus het veld. Devin Haen zorgde voor het slotakkoord door met een prachtige kopbal de 3-0 aan te tekenen, wat de kroon zette op een prachtige avond voor De Graafschap.

Foto: De Graafschap media

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.