Ulft, Netherlands

De Graafschap kent slechte generale voor play-offs in Emmen

Foto: REGIO8
De Graafschap gaat met een slecht gevoel de play-offs in strijd om promotie naar de Eredivisie in. De ploeg van trainer Jan Vreman verloor vrijdagavond op bezoek bij FC Emmen, ondanks dat de Doetinchemmers vroegtijdig op voorsprong kwamen: 2-1
Tim Rondeel | 10 mei 2024 22:37 | Aangepast op 10 mei 2024 22:37
De start was nog zo rooskleurig voor De Graafschap aan De Oude Meerdijk in Emmen. De Achterhoekers waren in de openingsfase van de wedstrijd veel te sterk voor de thuisploeg en kregen de nodige kansen. Een hoekschop van Levi Schoppema resulteerde uiteindelijk in de openingstreffer van Jeffry Fortes, die FC Emmen-doelman Eric Oëlschlagel kansloos liet.

Kort daarna kantelde de wedstrijd in Drenthe. FC Emmen nam het heft in handen en kwam via aanvaller Vicente Besuijen op gelijke hoogte. De Graafschap werd overlopen in de thuisploeg en kon niet voorkomen dat het vlak voor rust zelfs op achterstand kwam: Rio Hillen veranderde een schot van richting en zag de bal achter doelman Thijs Jansen terechtkomen.

Vreman wisselde volop in het tweede bedrijf, maar De Graafschap kreeg het niet voor elkaar om opnieuw dominant te worden. Ondanks dat FC Emmen achteruit ging lopen, werden de Doetinchemmers nauwelijks gevaarlijk. Het hield in dat de 2-1 stand op het scorebord bleef staan in Emmen.

De Graafschap start door de nederlaag dinsdag op de eigen Vijverberg tegen ADO Den Haag in de play-offs. Zaterdag volgt de tweede wedstrijd tegen de Haagse club, die in de competitie exact evenveel punten als De Graafschap heeft behaald.

Lees meer over:

De Graafschap|play-offs|

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

De Graafschap knokt voor zege maar blijft steken op gelijkspel in Doetinchem

De Graafschap heeft met 1-1 gelijk gespeeld tegen Willem II; een ploeg die aan het begin van het sei...

Na teleurstellende seizoenstart hoopt De Graafschap op ommekeer tegen Willem II

De Graafschap kent een uiterst pijnlijke seizoenstart: voor de derde keer op rij werd er verloren. V...

Dijkhuizen rekent op revanche tegen Emmen: “Wij hebben wat goed te maken”

De Graafschap wil vrijdagavond in eigen huis tegen FC Emmen de slechte competitiestart van zich afsp...

De Graafschap haalt gewilde middenvelder Braem van VVV

De Graafschap heeft Tim Braem overgenomen van competitiegenoot VVV-Venlo. De 19-jarige middenvelder ...

Middenvelder Fedde de Jong komt transfervrij naar De Graafschap

De Graafschap heeft dinsdag de 22-jarige Fedde de Jong gepresenteerd. De transfervrije middenvelder ...

Slordig De Graafschap verliest in eigen huis van MVV

De Graafschap heeft vrijdagavond in eigen huis verloren van hekkensluiter MVV Maastricht. De Doetinc...