Ulft, Netherlands

De Graafschap kan niet stunten tegen PSV

Regio8 | 1 januari 2001 00:00 | Aangepast op 1 januari 2001 00:00

Al na twee minuten pegelde Robert Klaasen een vrije trap snoeihard op de lat boven doelman Jeroen Zoet. De Superboeren speelden, ondanks de defensieve opstelling, aanvallend en dat resulteerde ook in kansen. Youssef El Jebli schoot na een kwartier maar net naast. Aan de andere kant was de eerste echte kans uit het niets direct raak. Na een voorzet van Nick Viergever tekende Doetinchemmer Luuk de Jong na 18 minuten met een fraaie volley voor de 0-1. De Graafschap, dat met lef speelde, zette die achterstand al snel recht. El Jebli rondde een goede combinatie met Furdjel Narsingh fraai af en maakte terecht 1-1. Nadat de bal uit een hoekschop voor de voeten van Steven Bergwijn viel, schoof de aanvaller PSV voor rust nog op 1-2.

Na rust veranderde het spelbeeld, al deed De Graafschap tot twintig minuten voor tijd nog goed mee. PSV domineerde, zonder dat dit resulteerde in echt grote kansen. De Graafschap kwam er nauwelijks uit, maar was met Fabian Serrarens toch dichtbij de 2-2. De spits van de Doetinchemmers raakte een voorzet van Leeroy Owusu volledig verkeerd en schoot over. Nadat invaller Donyell Malen een kwartier voor tijd werd vrijgespeeld, tekende hij voor 1-3. Doetinchemmer De Jong maakte vlak voor tijd nog zijn tweede van de avond en zette de eindstand zo op 1-4.

Door deze nederlaag zakt De Graafschap naar de zestiende plaats en staat het onder de degradatiestreep. Volgende week gaan de Superboeren op bezoek bij FC Utrecht.

Foto: Andre Kaal

Lees ook

Moeder Teresa Stichting richt haar aandacht weer op Oost-Europa

Na het opzetten van verschillende projecten in Afrika verlegt de Moeder Teresa Stichting uit Ulft di...

26-jarige Thijn Kellenaers opent eigen goudsmederij in Terborg: 'Een droom die uitkomt'

Een goudsmid is al lang niet meer die oude man in een stinkend atelier. De 26-jarige Thijn Kellenaer...

Geluk bij een ongeluk in Haarlo; auto komt bijna schadeloos uit de sloot

Een bestuurder heeft donderdagavond geluk bij zijn ongeluk in Haarlo gehad. Hij belandde in een drog...

Dropkick Murphys, Bökkers en Russo bij eerste namen Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft donderdag de eerste artiesten voor de editie van 2026 bekendgemaakt. Headliner...

Superboeren op jacht naar eerste periodetitel sinds 2021: Roda laatste horde

De Graafschap kan vrijdagavond voor het eerst sinds maart 2021 een prijs pakken. Bij winst op Roda J...

Politie treft 49 kilo aan illegaal vuurwerk aan in Aaltense woning

De politie heeft in een woning in Aalten 49 kilo aan illegaal vuurwerk aangetroffen. De zware explos...