gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap is weer begonnen met trainen

04094138b1d79da15b3b75c886036530.jpg
Redactie REGIO8 |

"Prachtig, als je zo kunt beginnen", stelt trainer Henk de Jong glunderend. "We hebben wel doorgewerkt hoor. Maar het moet goed bij de club, dus we werken hard door. Maar als je hier weer lekker op het veld staat, is echt prachtig." Nieuwe aanwinst Stef Nijland was onder de indruk van het grote aantal supporters dat op de training af kwam. "Ik heb een wedstrijd gezien in de playoffs, dus ik weet hoe het enorm leeft hier in de regio. In dat opzicht verbaast het me niet. Maar het is wel heel mooi dat er zoveel mensen op af komen." Doelman Hidde Jurjus heeft zin om met de nieuwe groep te starten aan het seizoen. "De trainer haalt gelijk de kou uit de lucht met een paar leuke opmerkingen", aldus Jurjus. "De sfeer is dan gelijk ontspannen."

Veel van de nieuwe jongens hebben weinig Eredivisie ervaring. Daarom is er een leiderschapsrol voor Nijland weggelegd. "Ik heb continu in de Eredivisie gevoetbald", aldus Nijland. "Dat probeer je mee te nemen in je coaching. Maar dat is iets wat later voor mij op gang moet komen. Eerst ben ik bezig om fit te worden, maar daarna probeer ik die rol op me te nemen." Door de terugkeer naar Doetinchem blijft Jurjus in de Eredivisie, nadat hij degradeerde met Roda JC. "Het was een lastige periode", aldus de doelman. "Op dit moment heb ik heel veel zin om er weer een positieve periode van te maken. Ik heb nog dertien a veertien jaar profvoetbal voor me hoop ik, dus er kunnen nog mooie dingen gebeuren."

Doelstelling
De doelstelling van De Jong is handhaving in de Eredivisie. "Ik hoop langer dan één jaar", aldus de oefenmeester. Beloftes maakt hij echter nog niet. "Ik kan nu wel van alles roepen, maar dat lijkt me helemaal niet reëel. Laten we na een maand of zeven maar kijken, dan weet ik genoeg." Hij kijkt reikhalzend uit naar de eerste wedstrijd op 12 augustus. "Mooier kan niet, Feyenoord thuis", aldus de trainer. "Dan hebben we niks te verliezen. Als we daar een goed resultaat pakken, met het stadion vol, dan kan het seizoen prachtig gaan lopen. Ik heb er een goed gevoel over."

Foto: Achterhoekfoto.nl

Lees ook

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.