gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap is weer begonnen met trainen

04094138b1d79da15b3b75c886036530
Redactie REGIO8 |

"Prachtig, als je zo kunt beginnen", stelt trainer Henk de Jong glunderend. "We hebben wel doorgewerkt hoor. Maar het moet goed bij de club, dus we werken hard door. Maar als je hier weer lekker op het veld staat, is echt prachtig." Nieuwe aanwinst Stef Nijland was onder de indruk van het grote aantal supporters dat op de training af kwam. "Ik heb een wedstrijd gezien in de playoffs, dus ik weet hoe het enorm leeft hier in de regio. In dat opzicht verbaast het me niet. Maar het is wel heel mooi dat er zoveel mensen op af komen." Doelman Hidde Jurjus heeft zin om met de nieuwe groep te starten aan het seizoen. "De trainer haalt gelijk de kou uit de lucht met een paar leuke opmerkingen", aldus Jurjus. "De sfeer is dan gelijk ontspannen."

Veel van de nieuwe jongens hebben weinig Eredivisie ervaring. Daarom is er een leiderschapsrol voor Nijland weggelegd. "Ik heb continu in de Eredivisie gevoetbald", aldus Nijland. "Dat probeer je mee te nemen in je coaching. Maar dat is iets wat later voor mij op gang moet komen. Eerst ben ik bezig om fit te worden, maar daarna probeer ik die rol op me te nemen." Door de terugkeer naar Doetinchem blijft Jurjus in de Eredivisie, nadat hij degradeerde met Roda JC. "Het was een lastige periode", aldus de doelman. "Op dit moment heb ik heel veel zin om er weer een positieve periode van te maken. Ik heb nog dertien a veertien jaar profvoetbal voor me hoop ik, dus er kunnen nog mooie dingen gebeuren."

Doelstelling
De doelstelling van De Jong is handhaving in de Eredivisie. "Ik hoop langer dan één jaar", aldus de oefenmeester. Beloftes maakt hij echter nog niet. "Ik kan nu wel van alles roepen, maar dat lijkt me helemaal niet reëel. Laten we na een maand of zeven maar kijken, dan weet ik genoeg." Hij kijkt reikhalzend uit naar de eerste wedstrijd op 12 augustus. "Mooier kan niet, Feyenoord thuis", aldus de trainer. "Dan hebben we niks te verliezen. Als we daar een goed resultaat pakken, met het stadion vol, dan kan het seizoen prachtig gaan lopen. Ik heb er een goed gevoel over."

Foto: Achterhoekfoto.nl

Lees ook

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 10.26.19

Kasteel Huis Bergh laat bezoekers straks digitaal door de middeleeuwse stad lopen

Nu de heropening van Kasteel Huis Bergh steeds dichterbij komt, wordt ook steeds duidelijker welke nieuwigheden het kasteel in 's-Heerenberg rijk is. Naast de kunst en pracht en praal van het gebouw, zijn er ook interactieve en moderne snufjes. Door een per toeval gevonden LP tijdens het leeghalen van het kasteel kan de oude eigenaar bezoekers zelfs met eigen stem welkom heten.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op