gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap is weer begonnen met trainen

04094138b1d79da15b3b75c886036530
Redactie REGIO8 |

"Prachtig, als je zo kunt beginnen", stelt trainer Henk de Jong glunderend. "We hebben wel doorgewerkt hoor. Maar het moet goed bij de club, dus we werken hard door. Maar als je hier weer lekker op het veld staat, is echt prachtig." Nieuwe aanwinst Stef Nijland was onder de indruk van het grote aantal supporters dat op de training af kwam. "Ik heb een wedstrijd gezien in de playoffs, dus ik weet hoe het enorm leeft hier in de regio. In dat opzicht verbaast het me niet. Maar het is wel heel mooi dat er zoveel mensen op af komen." Doelman Hidde Jurjus heeft zin om met de nieuwe groep te starten aan het seizoen. "De trainer haalt gelijk de kou uit de lucht met een paar leuke opmerkingen", aldus Jurjus. "De sfeer is dan gelijk ontspannen."

Veel van de nieuwe jongens hebben weinig Eredivisie ervaring. Daarom is er een leiderschapsrol voor Nijland weggelegd. "Ik heb continu in de Eredivisie gevoetbald", aldus Nijland. "Dat probeer je mee te nemen in je coaching. Maar dat is iets wat later voor mij op gang moet komen. Eerst ben ik bezig om fit te worden, maar daarna probeer ik die rol op me te nemen." Door de terugkeer naar Doetinchem blijft Jurjus in de Eredivisie, nadat hij degradeerde met Roda JC. "Het was een lastige periode", aldus de doelman. "Op dit moment heb ik heel veel zin om er weer een positieve periode van te maken. Ik heb nog dertien a veertien jaar profvoetbal voor me hoop ik, dus er kunnen nog mooie dingen gebeuren."

Doelstelling
De doelstelling van De Jong is handhaving in de Eredivisie. "Ik hoop langer dan één jaar", aldus de oefenmeester. Beloftes maakt hij echter nog niet. "Ik kan nu wel van alles roepen, maar dat lijkt me helemaal niet reëel. Laten we na een maand of zeven maar kijken, dan weet ik genoeg." Hij kijkt reikhalzend uit naar de eerste wedstrijd op 12 augustus. "Mooier kan niet, Feyenoord thuis", aldus de trainer. "Dan hebben we niks te verliezen. Als we daar een goed resultaat pakken, met het stadion vol, dan kan het seizoen prachtig gaan lopen. Ik heb er een goed gevoel over."

Foto: Achterhoekfoto.nl

Lees ook

aadea34a-93e3-4a1d-9a4a-c5584318ceb7

Na veertig jaar sluit Zelhems restaurant: 'We zijn dankbaar voor alle herinneringen'

Restaurant De Chinese Muur in Zelhem sluit op 20 september haar deuren. Op sociale media regent het inmiddels berichten en herinneringen, tot vreugde van de familie Lam.

WhatsApp Image 2026-09-03 at 15.17.44 (1)

Máxima ziet in Doetinchem hoe biobased bouwen in de praktijk werkt

Koningin Máxima bracht donderdagmiddag een bezoek aan de Achterhoek. Ze kwam onder meer naar Doetinchem om te zien hoe daar wordt gewerkt met biobased bouwen. In nieuwbouwwijk WeideWald kreeg ze uitleg en een rondleiding over de manier waarop deze duurzame bouwmethode in de stad wordt toegepast.

WhatsApp Image 2026-09-03 at 15.07.14

Nieuwste versterkingen De Graafschap: ‘Niet veel aandacht besteed aan huidige resultaten’

De Graafschap weet met welke groep het de rest van het seizoen moet doen. Na een moeizame start met één punt uit vier wedstrijden lijkt een goede klassering voorlopig ver weg. Vrijdag wacht met Heracles Almelo bovendien de huidige koploper. De laatste twee versterkingen Nolan Martens en Paul Reverson richten zich bij hun nieuwe club vooral op de concurrentiestrijd.

RN20260902-9324

Nolan Martens keert terug bij De Graafschap

Rechtsback Nolan Martens keer terug bij De Graafschap. De 22-jarige Belg werd na de winterstop al gehuurd van Excelsior, maar keerde na de play-offs terug naar Rotterdam. Nu keert hij terug naar de Achterhoek en tekent voor drie jaar.

DieperSint20

Borculo krijgt sintstandbeeld voor Rob Dieperink, bedrag binnen zeven uur opgehaald

Borculo krijgt een bronzen standbeeld van Sint Nicolaas als blijvend eerbetoon aan Rob Dieperink. Het streefbedrag van de crowdfunding voor het beeld is woensdag binnen zeven uur behaald. De benodigde 11.500 euro werd daarmee sneller opgehaald dan de initiatiefnemers hadden verwacht.

WhatsApp Image 2026-09-02 at 14.06.47

Koenders in Gaanderen bestaat honderd jaar: ‘We kunnen hier niet zomaar afscheid van nemen’

Familiebedrijf en warenwinkel Koenders in Gaanderen viert donderdag het honderdjarig bestaan. Al drie generaties lang staat de familie Koenders aan het roer van de winkel. Dat de zaak na al die jaren nog altijd een begrip is in Gaanderen, maakt eigenaren Wilbert en Tiny Koenders trots.