gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap is weer begonnen met trainen

04094138b1d79da15b3b75c886036530
Redactie REGIO8 |

"Prachtig, als je zo kunt beginnen", stelt trainer Henk de Jong glunderend. "We hebben wel doorgewerkt hoor. Maar het moet goed bij de club, dus we werken hard door. Maar als je hier weer lekker op het veld staat, is echt prachtig." Nieuwe aanwinst Stef Nijland was onder de indruk van het grote aantal supporters dat op de training af kwam. "Ik heb een wedstrijd gezien in de playoffs, dus ik weet hoe het enorm leeft hier in de regio. In dat opzicht verbaast het me niet. Maar het is wel heel mooi dat er zoveel mensen op af komen." Doelman Hidde Jurjus heeft zin om met de nieuwe groep te starten aan het seizoen. "De trainer haalt gelijk de kou uit de lucht met een paar leuke opmerkingen", aldus Jurjus. "De sfeer is dan gelijk ontspannen."

Veel van de nieuwe jongens hebben weinig Eredivisie ervaring. Daarom is er een leiderschapsrol voor Nijland weggelegd. "Ik heb continu in de Eredivisie gevoetbald", aldus Nijland. "Dat probeer je mee te nemen in je coaching. Maar dat is iets wat later voor mij op gang moet komen. Eerst ben ik bezig om fit te worden, maar daarna probeer ik die rol op me te nemen." Door de terugkeer naar Doetinchem blijft Jurjus in de Eredivisie, nadat hij degradeerde met Roda JC. "Het was een lastige periode", aldus de doelman. "Op dit moment heb ik heel veel zin om er weer een positieve periode van te maken. Ik heb nog dertien a veertien jaar profvoetbal voor me hoop ik, dus er kunnen nog mooie dingen gebeuren."

Doelstelling
De doelstelling van De Jong is handhaving in de Eredivisie. "Ik hoop langer dan één jaar", aldus de oefenmeester. Beloftes maakt hij echter nog niet. "Ik kan nu wel van alles roepen, maar dat lijkt me helemaal niet reëel. Laten we na een maand of zeven maar kijken, dan weet ik genoeg." Hij kijkt reikhalzend uit naar de eerste wedstrijd op 12 augustus. "Mooier kan niet, Feyenoord thuis", aldus de trainer. "Dan hebben we niks te verliezen. Als we daar een goed resultaat pakken, met het stadion vol, dan kan het seizoen prachtig gaan lopen. Ik heb er een goed gevoel over."

Foto: Achterhoekfoto.nl

Lees ook

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.

GerritVossers220

Weerboer Gerrit voorspelt wederom wisselvallig weekend, nu met wat meer drupjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Lievelde voorspelt de weerboer wederom een wisselvallig weekend, nu met wat meer drupjes.

WolfInZak0

De wolf kent geen grenzen maar de aanpak wel

Nederland heeft de Duitse aanpak van de wolf als voorbeeld genomen. Maar de Duitse regels en ervaringen blijken niet één op één toepasbaar. In Duitsland kan in gebieden met veel wolven sneller kan worden ingegrepen tegen dieren die problemen veroorzaken.