Ulft, Netherlands

De Graafschap houdt vast aan basiselftal

Regio8 | 5 oktober 2018 15:12 | Aangepast op 5 oktober 2018 15:12

"Als ik tegen Heerenveen of Cambuur speel, zijn dat voor mij speciale wedstrijden", aldus Henk de Jong. "Ik rijd elke dag langs het Heerenveen-stadion, we praten gewoon Fries thuis." Zaterdag gaat het De Jong echter vooral om de drie punten. "Ik gun Heerenveen het beste, maar morgen zijn we sportieve vijanden." Tegen de Friezen zal Erik Bakker weer een centrale rol op het middenveld vervullen. De middenvelder heeft het naar zijn zin in Doetinchem: "Ik had al het idee dat het een hele mooie club was, maar dat is alleen maar bevestigd in de paar maanden dat ik hier ben. Het bevalt heel goed."

De Jong wilde weinig weggeven over zijn strijdwijze, maar Bakker weet precies hoe De Graafschap de punten in eigen huis kan houden. "Door precies hetzelfde te starten als in de wedstrijd tegen Willem II", aldus de 28-jarige middenvelder. "We moeten Heerenveen laten zien dat hier niks te halen valt. Of in ieder geval dat ze het heel moeilijk gaan krijgen en een hele goede dag moeten hebben om van ons te winnen."

Nieuwpoort nog niet fit

Aanvoerder Sven Nieuwpoort begon deze week weer met trainen, maar kreeg een terugslag in zijn herstel. "Hij kreeg gisteren toch weer een reactie, dus die kan ook niet op de bank", aldus De Jong. "Wel kregen we mooi nieuws dat Ted van de Pavert weer mag beginnen met trainen, maar dat zal nog wel een aantal weken gaan duren."

Opstelling: Jurjus; Owusu, Abena, Straalman, Tutuarima; Olijve, Bakker, Nijland; Van Mieghem, Thomassen, El Jebli.

Foto: REGIO8

Lees ook

Plannen voor opvang van 125 arbeidsmigranten in Olde Beth Wehl

De pandeigenaar van evenementenlocatie Olde Beth, ontwikkelt samen met twee andere initiatiefnemers ...

Rijinstructeur uit Didam (61) krijgt één dag cel en taakstraf voor aanranding leerling

Een 61-jarige rijinstructeur uit Didam is donderdag 8 mei door de rechtbank in Zutphen veroordeeld t...

De Graafschap wil weer eens buitenshuis winnen: Helmond laatste test voor play-offs

De laatste drie uitwedstrijden wist De Graafschap niet te winnen. Sterker nog, op bezoek bij Cambuur...

Bocholts laatste ooggetuigen beschrijven het einde van de oorlog in een volledig gebombardeerde stad

"Die voortdurende luchtalarmen waren voor ons kinderen gewoonweg vreselijk!" Indringend beschreef Ma...

Orion Stars kan op matchpoint komen voor kampioenschap

De volleyballers van Orion Stars kunnen donderdagavond in een kampioenschapswedstrijd op matchpoint ...

Burgemeesters willen rond landsgrens met de generatie zonder oorlog gemeenschappelijke nieuwe geschiedenis schrijven

Maandag vierde Nederland massaal Bevrijdingsdag. Vandaag, 8 mei, zijn er aan Duitse zijde in de gren...