gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap fors gestraft voor rellen

e57f1bdbd25ae96523e6b839cc2fe78d.jpg
Redactie REGIO8 |
"Ik durf nu nog niet te zeggen dat we er niet mee akkoord gaan", aldus commercieel directrice Martine Zuil. Voor 5 september moet de Doetinchemse voetbalclub laten weten of het akkoord gaat met de straf. "Maar mijn eerste indruk is dat het wel heel fors is", aldus Zuil. Op dit moment is het nog niet duidelijk welke wedstrijd er zonder publiek zal worden afgewerkt.

"Ik snap dat er dingen zijn gebeurd die absoluut niet mochten gebeuren, maar die wedstrijd zonder publiek, onvoorwaardelijk. Daar wordt over tien jaar nog over gepraat", weet Zuil. "Daarmee wordt het goede publiek gestraft voor wat een paar klojo’s hebben gedaan." Naast de wedstrijd zonder publiek moet De Graafschap ook een boete van 17.500 euro betalen. "Voor een club die onder curatele staat is dat heel veel", aldus Zuil. "Hier worden we niet vrolijk van."
Ook straf voor Go Ahead Eagles
Naast De Graafschap heeft ook Go Ahead Eagles een schikkingsvoorstel van de KNVB gekregen. De Deventer voetbalploeg krijgt een boete van 12.500 euro en een voorwaardelijke thuiswedstrijd zonder publiek met een proeftijd van twee jaar opgelegd. Tijdens de wedstrijd tussen de Superboeren en de Eagles in Deventer betraden supporters het veld en zochten de confrontatie met supporters in het uitvak. Daarnaast werd er vuurwerk afgestoken en gegooid.
Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Steekincident Theemanstraat 2

Steekincident in woning Doetinchem, verdachte aangehouden

De politie doet onderzoek naar een mogelijk steekincident in Doetinchem. Rond 03.30 uur kwam een melding binnen van een conflict waar mogelijk een steekincident had plaatsgevonden in een woning aan de Theemanstraat in Doetinchem.

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).