gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap fors gestraft voor rellen

e57f1bdbd25ae96523e6b839cc2fe78d.jpg
Redactie REGIO8 |
"Ik durf nu nog niet te zeggen dat we er niet mee akkoord gaan", aldus commercieel directrice Martine Zuil. Voor 5 september moet de Doetinchemse voetbalclub laten weten of het akkoord gaat met de straf. "Maar mijn eerste indruk is dat het wel heel fors is", aldus Zuil. Op dit moment is het nog niet duidelijk welke wedstrijd er zonder publiek zal worden afgewerkt.

"Ik snap dat er dingen zijn gebeurd die absoluut niet mochten gebeuren, maar die wedstrijd zonder publiek, onvoorwaardelijk. Daar wordt over tien jaar nog over gepraat", weet Zuil. "Daarmee wordt het goede publiek gestraft voor wat een paar klojo’s hebben gedaan." Naast de wedstrijd zonder publiek moet De Graafschap ook een boete van 17.500 euro betalen. "Voor een club die onder curatele staat is dat heel veel", aldus Zuil. "Hier worden we niet vrolijk van."
Ook straf voor Go Ahead Eagles
Naast De Graafschap heeft ook Go Ahead Eagles een schikkingsvoorstel van de KNVB gekregen. De Deventer voetbalploeg krijgt een boete van 12.500 euro en een voorwaardelijke thuiswedstrijd zonder publiek met een proeftijd van twee jaar opgelegd. Tijdens de wedstrijd tussen de Superboeren en de Eagles in Deventer betraden supporters het veld en zochten de confrontatie met supporters in het uitvak. Daarnaast werd er vuurwerk afgestoken en gegooid.
Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.