Ulft, Netherlands

De Graafschap fors gestraft voor rellen

Regio8 | 30 augustus 2016 15:14 | Aangepast op 30 augustus 2016 15:14
"Ik durf nu nog niet te zeggen dat we er niet mee akkoord gaan", aldus commercieel directrice Martine Zuil. Voor 5 september moet de Doetinchemse voetbalclub laten weten of het akkoord gaat met de straf. "Maar mijn eerste indruk is dat het wel heel fors is", aldus Zuil. Op dit moment is het nog niet duidelijk welke wedstrijd er zonder publiek zal worden afgewerkt.

"Ik snap dat er dingen zijn gebeurd die absoluut niet mochten gebeuren, maar die wedstrijd zonder publiek, onvoorwaardelijk. Daar wordt over tien jaar nog over gepraat", weet Zuil. "Daarmee wordt het goede publiek gestraft voor wat een paar klojo’s hebben gedaan." Naast de wedstrijd zonder publiek moet De Graafschap ook een boete van 17.500 euro betalen. "Voor een club die onder curatele staat is dat heel veel", aldus Zuil. "Hier worden we niet vrolijk van."
Ook straf voor Go Ahead Eagles
Naast De Graafschap heeft ook Go Ahead Eagles een schikkingsvoorstel van de KNVB gekregen. De Deventer voetbalploeg krijgt een boete van 12.500 euro en een voorwaardelijke thuiswedstrijd zonder publiek met een proeftijd van twee jaar opgelegd. Tijdens de wedstrijd tussen de Superboeren en de Eagles in Deventer betraden supporters het veld en zochten de confrontatie met supporters in het uitvak. Daarnaast werd er vuurwerk afgestoken en gegooid.
Foto: REGIO8

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

Bart Sollman | 9 nov 2025 09:30

Lees ook

Zwarte Cross verrast: geen online tickets, maar ouderwets in de rij

De Zwarte Cross is vrijdag voor even teruggegaan naar vroeger. Bij Café De Tol verkocht de organisat...

Op de elfde van de elfde is Sint Maarten in Duitsland een groots kinderfeest

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is het feest van Sint Maarte...

TenneT presenteert forse investeringsplannen: extra transformator in Langerak

Landelijk netbeheerder TenneT heeft zijn investeringsplannen voor de komende vijftien jaar gepresent...

Van onbekenden tot vrienden: Chris en Hussein over Buddy to Buddy Lochem

Sinds april is de gemeente Lochem gestart met een project dat nieuwkomers die hun land moesten verla...

Opgeheven Ouderenfeest helpt Paviljoen de Strang Ulft

Het muziekevenement Oude IJsselstreek 65+, de jaarlijkse middag in de feesttent Oer waar Ouderen sam...

Lampjes, liedjes en lange tradities: Sint Maarten blijft in Duitsland groots boven ‘elfde van de elfde’ start carnaval

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is Sint Maarten een springle...