gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap fors gestraft voor rellen

e57f1bdbd25ae96523e6b839cc2fe78d.jpg
Redactie REGIO8 |
"Ik durf nu nog niet te zeggen dat we er niet mee akkoord gaan", aldus commercieel directrice Martine Zuil. Voor 5 september moet de Doetinchemse voetbalclub laten weten of het akkoord gaat met de straf. "Maar mijn eerste indruk is dat het wel heel fors is", aldus Zuil. Op dit moment is het nog niet duidelijk welke wedstrijd er zonder publiek zal worden afgewerkt.

"Ik snap dat er dingen zijn gebeurd die absoluut niet mochten gebeuren, maar die wedstrijd zonder publiek, onvoorwaardelijk. Daar wordt over tien jaar nog over gepraat", weet Zuil. "Daarmee wordt het goede publiek gestraft voor wat een paar klojo’s hebben gedaan." Naast de wedstrijd zonder publiek moet De Graafschap ook een boete van 17.500 euro betalen. "Voor een club die onder curatele staat is dat heel veel", aldus Zuil. "Hier worden we niet vrolijk van."
Ook straf voor Go Ahead Eagles
Naast De Graafschap heeft ook Go Ahead Eagles een schikkingsvoorstel van de KNVB gekregen. De Deventer voetbalploeg krijgt een boete van 12.500 euro en een voorwaardelijke thuiswedstrijd zonder publiek met een proeftijd van twee jaar opgelegd. Tijdens de wedstrijd tussen de Superboeren en de Eagles in Deventer betraden supporters het veld en zochten de confrontatie met supporters in het uitvak. Daarnaast werd er vuurwerk afgestoken en gegooid.
Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een mooie groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de drie initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.