gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap biedt kansen aan gevangenen

b13e0ddff3ded5b1ebd65d23566340ce

In het kader van 'niemand aan de zijlijn' heeft De Graafschap samen met uitzendbureau Seesing Flex een project op touw gezet waarbij gedetineerden uit de gevangenis in Zutphen voetbaltrainingen krijgen. Tijdens de trainingen wordt voetbal als middel gebruikt zodat de deelnemers leren samenwerken en om te gaan met tegenslagen.

Anna Weirath |
“Een tijdje geleden hebben we een belangstellingsregistratie naar binnen gedaan”, vertelt Collin die werkzaam is als sportbegeleider binnen de gevangenis. “Daar hebben een aantal gedetineerden op gereageerd, waarna wij een selectie hebben gemaakt met wie er geschikt zijn voor het project.” Ook Sjoerd, trainer bij De Graafschap, die de gedetineerden training geeft is erg tevreden over het project: “Vanaf moment één is er saamhorigheid binnen de groep. Uiteindelijk is er iedere training vol getraind en zijn er ook inhoudelijk stappen gemaakt. Zeker de jongens die wat minder ver waren aan het begin van het project hebben grote stappen gemaakt op voetbal gebied.”

De gedetineerden zijn blij dat ze via het project kunnen sporten en ook nog eens een kans krijgen op de arbeidsmarkt door in gesprek te gaan met een uitzendbureau. “Het leek mij een heel erg leuk project om aan mee te doen, ook sowieso omdat het werkgericht is en ook nog eens aan sport gekoppeld is”, aldus een gedetineerde. “Ze helpen mij bij sollicitaties, cv maken en het zoeken van werk”, vertelt een andere gedetineerde. “Zo hebben ze twee banen voor mij gevonden. Het zijn dus echt serieuze mensen die hun beloftes nakomen. Dus als het De Graafschap project af is ga ik aan de slag.”

Grande finale
Om de kloof tussen de gedetineerden en het bedrijfsleven te verkleinen heeft De Graafschap als afsluiting van het project nog wat bijzonders georganiseerd. “Bij de afsluiting krijgen ze een certificaat omdat ze mee hebben gedaan", zegt Michael Ogubai, manager MVO bij De Graafschap. "Maar we nodigen ook business leden van De Graafschap uit. Zij gaan mee voetballen tegen de gedetineerden in een oefenpotje. Dat is dan weer een plek waar je elkaar kan ontmoeten en kan kijken welke mogelijkheden er nog meer zijn.”

Volgend jaar weer
Voor de gevangenis is het project voor herhaling vatbaar. “Na deze training en de eindwedstrijd zullen wij een evaluatie houden", vertelt Collin. "De instelling is eigenlijk om dit twee keer per jaar te geven. We merken echt aan de jongens dat het een groot succes is.” De gedetineerden hebben ook nog een doel opzich: “We willen van het business team van De Graafschap winnen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.

Optocht Varsseveld

Volksfeesten Varsseveld | Kijk hier de volledige optocht terug

De Varsseveldse Volksfeesten zijn donderdagavond afgetrapt met de eerste optocht door het dorp. Tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen trokken vanaf het Kerkplein door het centrum van Varsseveld. REGIO8 bracht de volledige optocht live in beeld.