gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap biedt kansen aan gevangenen

b13e0ddff3ded5b1ebd65d23566340ce

In het kader van 'niemand aan de zijlijn' heeft De Graafschap samen met uitzendbureau Seesing Flex een project op touw gezet waarbij gedetineerden uit de gevangenis in Zutphen voetbaltrainingen krijgen. Tijdens de trainingen wordt voetbal als middel gebruikt zodat de deelnemers leren samenwerken en om te gaan met tegenslagen.

Anna Weirath |
“Een tijdje geleden hebben we een belangstellingsregistratie naar binnen gedaan”, vertelt Collin die werkzaam is als sportbegeleider binnen de gevangenis. “Daar hebben een aantal gedetineerden op gereageerd, waarna wij een selectie hebben gemaakt met wie er geschikt zijn voor het project.” Ook Sjoerd, trainer bij De Graafschap, die de gedetineerden training geeft is erg tevreden over het project: “Vanaf moment één is er saamhorigheid binnen de groep. Uiteindelijk is er iedere training vol getraind en zijn er ook inhoudelijk stappen gemaakt. Zeker de jongens die wat minder ver waren aan het begin van het project hebben grote stappen gemaakt op voetbal gebied.”

De gedetineerden zijn blij dat ze via het project kunnen sporten en ook nog eens een kans krijgen op de arbeidsmarkt door in gesprek te gaan met een uitzendbureau. “Het leek mij een heel erg leuk project om aan mee te doen, ook sowieso omdat het werkgericht is en ook nog eens aan sport gekoppeld is”, aldus een gedetineerde. “Ze helpen mij bij sollicitaties, cv maken en het zoeken van werk”, vertelt een andere gedetineerde. “Zo hebben ze twee banen voor mij gevonden. Het zijn dus echt serieuze mensen die hun beloftes nakomen. Dus als het De Graafschap project af is ga ik aan de slag.”

Grande finale
Om de kloof tussen de gedetineerden en het bedrijfsleven te verkleinen heeft De Graafschap als afsluiting van het project nog wat bijzonders georganiseerd. “Bij de afsluiting krijgen ze een certificaat omdat ze mee hebben gedaan", zegt Michael Ogubai, manager MVO bij De Graafschap. "Maar we nodigen ook business leden van De Graafschap uit. Zij gaan mee voetballen tegen de gedetineerden in een oefenpotje. Dat is dan weer een plek waar je elkaar kan ontmoeten en kan kijken welke mogelijkheden er nog meer zijn.”

Volgend jaar weer
Voor de gevangenis is het project voor herhaling vatbaar. “Na deze training en de eindwedstrijd zullen wij een evaluatie houden", vertelt Collin. "De instelling is eigenlijk om dit twee keer per jaar te geven. We merken echt aan de jongens dat het een groot succes is.” De gedetineerden hebben ook nog een doel opzich: “We willen van het business team van De Graafschap winnen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

BrandweerFrank0

Brandweer waarschuwt na kampvuurtjes in droog Montferlands bos

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is er een kampvuurtje aangetroffen in het Montferlandse bos. Dat terwijl de droogte in de natuur steeds verder toeneemt en het risico op een natuurbrand groot is. Frank Lutke Schipholt van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) begrijpt niet dat mensen nog steeds vuur maken in het bos.

GLD-RIJN-TOLKAMER

Nieuw diepterecord: Rijn bij Tolkamer bereikt laagste waterstand ooit

De Rijn bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, heeft de laagste waterstand ooit bereikt. Woensdagochtend werd het oude diepterecord uit de boeken geveegd.

hitte0

Achterhoek krijgt voor het eerst sinds 1999 weer een bijna volledige zonsverduistering

Op 12 augustus verdwijnt bijna 90 procent van de zon achter de maan, iets dat sinds 1999 niet meer in de Achterhoek kon worden gezien. Sterrenwacht Phoenix in Lochem organiseert daarom een speciale kijkavond en is er een publieksavond bij het Planetarium in Toldijk.

Zelhem112

Auto vliegt in brand na eenzijdig ongeval in Zelhem

Een auto is woensdagavond in brand gevlogen na een ongeval in Zelhem. De bestuurster kon zelf uit het voertuig komen en kwam met de schrik vrij.

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.

Drone fotografie hennep

Wildkwekerij met zo'n tien hennepplanten gevonden in Lochem

Groene Boa’s hebben in het buitengebied van Lochem een illegale wietplantage gevonden. Tussen de bomen was een wildkwekerij gemaakt met zo’n tien hennepplanten.