gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap biedt kansen aan gevangenen

b13e0ddff3ded5b1ebd65d23566340ce

In het kader van 'niemand aan de zijlijn' heeft De Graafschap samen met uitzendbureau Seesing Flex een project op touw gezet waarbij gedetineerden uit de gevangenis in Zutphen voetbaltrainingen krijgen. Tijdens de trainingen wordt voetbal als middel gebruikt zodat de deelnemers leren samenwerken en om te gaan met tegenslagen.

Anna Weirath |
“Een tijdje geleden hebben we een belangstellingsregistratie naar binnen gedaan”, vertelt Collin die werkzaam is als sportbegeleider binnen de gevangenis. “Daar hebben een aantal gedetineerden op gereageerd, waarna wij een selectie hebben gemaakt met wie er geschikt zijn voor het project.” Ook Sjoerd, trainer bij De Graafschap, die de gedetineerden training geeft is erg tevreden over het project: “Vanaf moment één is er saamhorigheid binnen de groep. Uiteindelijk is er iedere training vol getraind en zijn er ook inhoudelijk stappen gemaakt. Zeker de jongens die wat minder ver waren aan het begin van het project hebben grote stappen gemaakt op voetbal gebied.”

De gedetineerden zijn blij dat ze via het project kunnen sporten en ook nog eens een kans krijgen op de arbeidsmarkt door in gesprek te gaan met een uitzendbureau. “Het leek mij een heel erg leuk project om aan mee te doen, ook sowieso omdat het werkgericht is en ook nog eens aan sport gekoppeld is”, aldus een gedetineerde. “Ze helpen mij bij sollicitaties, cv maken en het zoeken van werk”, vertelt een andere gedetineerde. “Zo hebben ze twee banen voor mij gevonden. Het zijn dus echt serieuze mensen die hun beloftes nakomen. Dus als het De Graafschap project af is ga ik aan de slag.”

Grande finale
Om de kloof tussen de gedetineerden en het bedrijfsleven te verkleinen heeft De Graafschap als afsluiting van het project nog wat bijzonders georganiseerd. “Bij de afsluiting krijgen ze een certificaat omdat ze mee hebben gedaan", zegt Michael Ogubai, manager MVO bij De Graafschap. "Maar we nodigen ook business leden van De Graafschap uit. Zij gaan mee voetballen tegen de gedetineerden in een oefenpotje. Dat is dan weer een plek waar je elkaar kan ontmoeten en kan kijken welke mogelijkheden er nog meer zijn.”

Volgend jaar weer
Voor de gevangenis is het project voor herhaling vatbaar. “Na deze training en de eindwedstrijd zullen wij een evaluatie houden", vertelt Collin. "De instelling is eigenlijk om dit twee keer per jaar te geven. We merken echt aan de jongens dat het een groot succes is.” De gedetineerden hebben ook nog een doel opzich: “We willen van het business team van De Graafschap winnen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.

weth bland

Benoeming Versteeg lijkt geen appeltje-eitje in Berkelland

Wordt Erwin Versteeg de opvolger van Ton Koenderink als wethouder namens Samen voor Berkelland (SvB) in de gemeente Berkelland? Vanavond hakken de 27 raadsleden – geheim en op persoonlijke titel – de knoop door over de ook al omstreden kandidaat uit Enschede.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 22.39.25

Grote brand bij afvalverwerker in Dinxperlo, bluswerkzaamheden nog bezig

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Helmkamp in Dinxperlo is maandagavond een grote brand uitgebroken in een berg afval. De brandweer is de hele nacht bezig geweest met het bestrijden van het vuur.

DRULogo0

DRU ziet tekort verder oplopen: begroting 2026 niet meer realistisch

De begroting van het DRU Industriepark voor 2026 is niet meer realistisch. Dat zegt interim-directeur Cleo Sissingh tijdens de commissievergadering van maandagavond. De horeca kan dit jaar in het slechtste geval bijna een half miljoen euro achterlopen op de begroting. Geld om dat tekort op te vangen is er niet: de financiële buffer van de stichting is volledig opgebruikt. De gemeente Oude IJsselstreek verwacht bovendien dat er nog ongeveer 300.000 euro nodig is om DRU dit jaar financieel te overbruggen.