gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap afgetroefd door Jong Ajax

aed428c07bb8d3e21118f37917ab1e7e.jpg
Redactie REGIO8 |

In de beginfase werd De Graafschap overlopen door Jong Ajax. Na drie minuten schoot linksback Boy Kemper nog op de vuisten van doelman Filip Bednarek, maar in de rebound tekende spits Kaj Sierhuis voor de 0-1. De Superboeren kregen geen grip op de gasten en zagen dat Jong Ajax meerdere malen gevaarlijk werd. Na een klein half uur kwam De Graafschap pardoes op gelijke hoogte. De snelle Daryl van Mieghem werd door Sjoerd Ars weggestuurd, omspeelde de doelman en tekende met een bekeken schuiver voor de 1-1. Ars miste vlak voor rust nog een enorme kans op 2-1.

Net als in de eerste helft, scoorde Jong Ajax al vroeg na het eerste fluitsignaal in de tweede helft. Sierhuis maakte de bal in het strafschopgebied van De Graafschap vrij en schoot beheerst de 1-2 binnen. Na 78 minuten scoorde Youssef el Jebli op aangegeven van de opstormende Myenty Abena de gelijkmaker. Breekpunt in de wedstrijd bleek een penalty na een overtreding van aanvoerder Sven Nieuwpoort. De verdediger kreeg rood en Sierhuis maakte uit de strafschop zijn derde van de avond. Nadat Abena zijn tweede gele kaart kreeg voor een duw, maakte Che Nunnely ver in de blessuretijd uit een counter de 2-4.

Door de nederlaag zakt De Graafschap op de competitie een plekje naar de zevende plaats op de ranglijst. Volgende week gaat de ploeg van trainer Henk de Jong op bezoek bij NEC in Nijmegen.

Foto: Joop Kappert

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.