Ulft, Netherlands

De deur zit dicht, maar deze winkels in Doetinchem zijn gewoon open

Steeds meer Doetinchemse winkeliers houden hun deuren dicht om te besparen op de torenhoge energiekosten. Om het winkelend publiek duidelijk te maken dat de winkel toch gewoon open is, hangen er sinds deze week bij centrumondernemers bordjes aan de deuren om klanten te laten zien dat ze gewoon welkom zijn.
Davie Klein Gunnewiek | 30 november 2022 14:12 | Aangepast op 30 november 2022 14:12
“Onze energiekosten beginnen behoorlijk uit de pan te rijzen”, vertelt ondernemer Saskia Bos uit Doetinchem. “Wij zijn afgelopen jaar verdriedubbeld in onze energiekosten.”
Dat de deuren van haar winkel nu niet wagenwijd openstaan is voor Bos niet nieuw. “Wij doen dit eigenlijk al jaren als de temperatuur buiten daalt. Het scheelt ons op jaarbasis bijna duizend euro. Daar zijn we ons heel erg van bewust. " Bos vindt het fijn dat door de bordjes er een uniforme uitstraling ontstaat in de Doetinchemse binnenstad. Daarbij hopen we ook consumenten bewuster te maken”, aldus Bos. “Als je thuis bent zet je ook niet zomaar de deuren naar buiten los.”

Toch merkt Bos ook de nadelen van een gesloten deur, zoals de aarzeling van consumenten om binnen te komen. “Daarom hebben we ook wat spulletjes buiten gezet, zodat het wat meer opvalt”, zegt Bos. “Maar soms moet je mensen alsnog letterlijk over de drempel heen trekken door even naar de deur te lopen en open te doen.” Niet alle Doetinchemse winkeliers doen mee aan de actie. Bos hoopt dat meer ondernemers zich alsnog willen aansluiten. “Ik denk dat we er ons allemaal meer bewust van moeten zijn”, aldus Bos. “Het scheelt echt in de kosten en het is beter voor het klimaat om energie te besparen.”

Voor landelijke ketens ligt het anders
Toch snapt Bos dat het voor filiaalbedrijven, zoals landelijke ketens, lastiger ligt. “Zij zitten vaak met roldeuren of hebben vanuit hun hoofdkantoor beleid dat de deuren open moeten zijn. Maar ik verwacht dat ook zij de komende jaren nog wel zullen veranderen van gedachte”, aldus Bos.

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Coffeeshop Magic in Doetinchem blijft nog zeker twee maanden gesloten. Dat heeft burgemeester Mark B...

Kaars mogelijke oorzaak brand in flat Doetinchem

In een flat aan de Caenstraat in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een kaars op een kandelaa...

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

RegioExpres tussen Arnhem en Doetinchem laat langer op zich wachten

De komst van de RegioExpres in de Achterhoek loopt vertraging op. De snelle trein tussen Arnhem, Doe...

EOD ingeschakeld na vondst verdacht pakket in Doetinchem

De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is in de nacht van maandag op dinsdag opgeroepen na d...

Na verlies van dochter Nanouk blijft Susanne voor haar vechten: 'Ik wil dat mensen haar zien zoals ik haar zag'

Na maanden van voorbereiden, schrijven en het opnieuw doorleven van haar verdriet, had dinsdag 25 no...