Ulft, Netherlands

De Bongerd in Hoog-Keppel sluit de deuren

Regio8 | 12 juli 2017 14:35 | Aangepast op 12 juli 2017 14:35

"Het is een heel lastig besluit", vertelt schooldirectrice Martine Merkx. De beslissing om te sluiten werd vorige week dinsdag genomen in samenspraak met de ouders van de basisschool. "Het gaat me echt aan het hart", aldus Merkx. "We hebben heel lang gestreden om juist De Bongerd te kunnen behouden voor het dorp. Je wilt toch zo’n spil in het dorp zijn." Peter Steverink, directeur van de Stichting Dorpsschool, spreekt niet van opgeven. "Het is meer dat we realistisch zijn. We zien dat het aantal kinderen daalt en dat we eigenlijk het daarbij behorende besluit moeten nemen."

Het grootste deel van de kinderen van De Bongerd zal na het komende schooljaar overstappen naar De Woordhof (Hummelo) en De Klimtoren (Drempt). "Er zal ook nog een groep zijn waarmee we samen gaan kijken wat de best passende plek is", aldus Merkx. Wat de toekomst van het schoolgebouw is, dat ook dienst doet als dorpshuis, is nog niet duidelijk. "De functie als dorpshuis willen we graag blijven behouden", aldus Steverink. Het plan is om andere functies toe te voegen aan het pand: "Daarvoor zullen we op korte termijn met de gemeente aan tafel moeten om te kijken of dat mogelijk is."

Afscheid met een knal
Ondanks dat het laatste schooljaar aanstaande is, is de motivatie niks minder. "We gaan met dezelfde passie en drive het jaar in", vertelt directrice Merkx. "Kijken of we toch onderwijskundig nog wat doorontwikkelingen kunnen doen." Vervolgens zal De Bongerd definitief worden gesloten: "We opteren voor een groot slotfeest op het eind van het schooljaar", aldus Merkx. "Knallend eruit, om het zo maar te zeggen."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Gaanderenaar Quint sluit winkel en volgt hart naar Defensie

Hidde Vinkenvleugel | 29 nov 2023 14:53

Honderden mensen nemen in Gendringen afscheid van 9-jarige jongen

Remco Geurts | Bart Sollman | 1 dec 2023 15:50

Lees ook

Moeizame overwinning voor De Graafschap in Oss

De Graafschap heeft vrijdag een zwaar bevochten 0-1 overwinning behaald op bezoek bij TOP Oss. In ee...

Vuurwerkshow Elten van de baan, gemeente legt dwangsom op

De grote vuurwerkshow die in Elten gepland stond is geannuleerd. Honderden shells, vele vuurwerkblok...

Honderden mensen nemen in Gendringen afscheid van 9-jarige jongen

Honderden mensen verzamelden zich vrijdag in Gendringen om, met ballonnen, een indrukwekkende erehaa...

Burgerforum over noodzaak: "Hengelo heeft te lang stilgestaan"

Een eigen identiteit creëren, aan de slag gaan met onder andere woningbouwplannen en meer inspraak i...

Verbindend Oosterlicht straalt 'zeker tot 2030' boven de Achterhoek

De grote schijnwerpers staan nu nog in de opslag in Ulft, maar vanaf 21 december straalt het Oosterl...

Weerboer Gerrit voorspelt een koud weekend met een kleine kans op sneeuw

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. I...