Ulft, Netherlands

De Bongerd in Hoog-Keppel sluit de deuren

Regio8 | 12 juli 2017 14:35 | Aangepast op 12 juli 2017 14:35

"Het is een heel lastig besluit", vertelt schooldirectrice Martine Merkx. De beslissing om te sluiten werd vorige week dinsdag genomen in samenspraak met de ouders van de basisschool. "Het gaat me echt aan het hart", aldus Merkx. "We hebben heel lang gestreden om juist De Bongerd te kunnen behouden voor het dorp. Je wilt toch zo’n spil in het dorp zijn." Peter Steverink, directeur van de Stichting Dorpsschool, spreekt niet van opgeven. "Het is meer dat we realistisch zijn. We zien dat het aantal kinderen daalt en dat we eigenlijk het daarbij behorende besluit moeten nemen."

Het grootste deel van de kinderen van De Bongerd zal na het komende schooljaar overstappen naar De Woordhof (Hummelo) en De Klimtoren (Drempt). "Er zal ook nog een groep zijn waarmee we samen gaan kijken wat de best passende plek is", aldus Merkx. Wat de toekomst van het schoolgebouw is, dat ook dienst doet als dorpshuis, is nog niet duidelijk. "De functie als dorpshuis willen we graag blijven behouden", aldus Steverink. Het plan is om andere functies toe te voegen aan het pand: "Daarvoor zullen we op korte termijn met de gemeente aan tafel moeten om te kijken of dat mogelijk is."

Afscheid met een knal
Ondanks dat het laatste schooljaar aanstaande is, is de motivatie niks minder. "We gaan met dezelfde passie en drive het jaar in", vertelt directrice Merkx. "Kijken of we toch onderwijskundig nog wat doorontwikkelingen kunnen doen." Vervolgens zal De Bongerd definitief worden gesloten: "We opteren voor een groot slotfeest op het eind van het schooljaar", aldus Merkx. "Knallend eruit, om het zo maar te zeggen."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Nick Hermsen | Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte | 18 sep 2025 16:24

Vermiste Doetinchemse vrouw (30) teruggevonden

Redactie REGIO8 | 21 sep 2025 17:15

Lees ook

Nieuwbouw Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem bereikt hoogste punt

Het nieuwe Slingeland Ziekenhuis verrijst steeds duidelijker aan de rand van Doetinchem, pal naast d...

De Graafschap boekt verdiende tweede zege van het seizoen tegen Jong AZ

De Graafschap heeft in Wijdewormer een mooie overwinning geboekt op het beloftenteam van AZ. Op het ...

Oude IJsselstreek komt met nieuwe cultuurprijs: ‘Mensen doen veel te bescheiden’

Een gemeentelijke sportprijs is inmiddels wel aardig ingeburgerd in de Achterhoek, maar een cultuurp...

Brommerrijdster gewond bij aanrijding op Abdijlaan in Doetinchem

Bij een ongeval op de Abdijlaan in Doetinchem is maandagmiddag een auto in botsing gekomen met een b...

Emmerich koos ook nieuwe integratieraad: zorgen over rol AfD bij lage opkomst

Steden in Noordrijn-Westfalen als Emmerich kozen afgelopen zondag 14 september naar een nieuwe gemee...

Ruim 175 mensen in Lochem spreken steun uit voor Gaza

175 mensen kwamen donderdagmiddag bij een op de Reudinkbrug in Lochem om aandacht te vragen voor de ...