gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dancefeest in Aalten verplaatst naar binnen

3b89f2d138366f14eb29329da7d77241.jpg
Redactie REGIO8 |
"Natuurlijk zijn wij teleurgesteld", zo laat de organisatie van De Hofnar weten. "Helaas verbaast het ons al niet eens meer en dat is misschien nog wel het ergste. Festivication gaat natuurlijk door alleen komt er nu een dak boven het zomerse decor en maken we het zoals iedereen van ons gewend is geweldig en gaaf." Wel overheerst een verbeten gevoel richting de gemeente: "Je moet deze dagen als ondernemer in ons mooie Aalten over bijzondere kwaliteiten beschikken wil je de positie van de gemeente nog een beetje kunnen begrijpen, wij zijn in ieder geval het spoor redelijk bijster geraakt."

Aalten besloot het festival vrijdag af te blazen in verband met de mogelijke geluidsoverlast en eventuele parkeerproblematiek. Volgens De Hofnar krijgen andere ondernemers wel de ruimte. "Als een Sjoksfestival een groot dancefeest op het Hoge Blik mag neerzetten op negen meter van de gevel, dan mag de Hofnar dat ook. Ondernemers in welk dorp of gemeente ook, zijn gebaat bij een gelijk speelveld."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.

Schermafbeelding 2026-04-17 112550.png

Twee personen gewond na ongeval met drie voertuigen in Silvolde

Bij een ongeval op de Dinxperloseweg tussen Ulft en Dinxperlo zijn vrijdagochtend twee mensen gewond geraakt. Een voertuig kwam na een botsing op de andere weghelft terecht, waarna een ander voertuig moest uitwijken en in de sloot belandde.

arriva3.jpg

Treinverkeer van en naar Achterhoek gestremd op 29 en 30 april

Naast de werkzaamheden aan de IJsselbrug wordt het nog moeilijker voor Achterhoekers om naar Arnhem te reizen. Treinen rijden niet tussen Arnhem en Zevenaar op woensdag 29 april en donderdag 30 april. OV-aanbieder Arriva zet bussen in op dit traject.