gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dag van de Achterhoekse Popmuziek zet muzikale talenten in het zonnetje

b63c8fba9ac64f46571e9237d64ca364

Op vijfentwintig bijzondere locaties in de regio traden zaterdag vijftig artiesten op tijdens de Dag van de Achterhoekse Popmuziek. Een van de doelen van de organisatie is om te laten zien wat de Achterhoek te bieden heeft op muzikaal vlak.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Je kunt dan zien hoe groot de Achterhoekse muziekcultuur is en hoeveel muzikanten hier actief zijn”, legt medeorganisator Erik Ramaker uit. De Harpstudio in Terborg was zaterdag een van de plekken waar muziek gemaakt werd. Zanger Eric de Vries denkt dat het zorgt voor een laagdrempelig evenement. “Ik denk en hoop dat het gewone publiek dat niet zo snel naar een theater- of popzaal gaat, zo kennis kan maken wat er op dit gebied afspeelt.”

Van een optreden in een cassettebandjesfabriek in Lochem tot een DJ-set in een Arriva-trein. Het animo voor locaties is groot, de organisatie heeft er bewust gekozen om het maximum op vijfentwintig te houden. “Dat houdt het goed overzichtelijk en iedereen heeft dan de kans om meerdere locaties af te gaan”, legt Ramaker uit. “Groter kan altijd maar groter is niet altijd beter.”

Hoog niveau
Volgens Ramaker, groot kenner van de Achterhoekse popmuziek en talentenmakelaar, ligt het niveau hoog in de regio. “Muzikaal talent heb je natuurlijk overal maar we zijn hartstikke blij dat we dat ook in de Achterhoek hebben”, aldus Ramaker. “Hiermee zetten we ze extra in het zonnetje en krijgen ze extra aandacht, omdat ze dat ook gewoon verdienen.”

Lees ook

GerriedeJongh

BVNL verdwijnt uit Bronckhorst, De Jongh-Gijsbers door met eigen partij

Eén van de nieuwkomers na de gemeenteraadsverkiezingen van maart verdwijnt alweer van het politieke speelveld. Fractievoorzitter Gerrie de Jongh-Gijsberts neemt afstand van BVNL Bronckhorst en gaat verder onder haar eigen vlag ‘Trots op Bronckhorst. Omdat ze het enige raadslid was, verdwijnt de partij.

montferland

Rapport bevestigt zorgen raad: IKC ‘s-Heerenberg kan door, maar alleen met strakkere regie

Het IKC in 's-Heerenberg kan nog altijd worden gebouwd, maar alleen als de gemeente de grip op het project terugpakt. Dat is de belangrijkste conclusie uit een onafhankelijk onderzoek naar het miljoenenproject. Volgens adviesbureau RYSE is het Integraal Kindcentrum inhoudelijk haalbaar, maar schoot de projectbeheersing de afgelopen jaren tekort. Daardoor stapelden risico's, vertragingen en financiële onzekerheden zich op.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 10.29.02

Bosje op De Bleek Doetinchem in brand, brandweer komt er moeilijk bij

Een dode boomstam met begroeiing is donderdagochtend in brand gevlogen op De Bleek, aan de Wijnbergseweg in Doetinchem. Om de brand te kunnen blussen werd hulp gevraagd aan werklui die in de buurt met een graafmachine bezig waren.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 15.13.10

LIVEBLOG | Zwarte Cross donderdag

De eerste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich woensdag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.

ZwarteCross0

Zwarte Cross klaar voor 29e editie: 'Ik kijk uit naar de Achterhoekse gastvrijheid'

De 29e editie van de Zwarte Cross staat op het punt van beginnen. Van donderdagochtend tot en met zondagavond komen weer honderdduizenden festivalgangers naar de Achterhoek. Voor vaste bezoekers is het dit jaar wel even schakelen, want een groot deel van het terrein ziet er anders uit.