gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

D66 Aalten wil tegengeluid bieden in de raad

3851a1ca036788cda03f080bfd66814f
Redactie REGIO8 |

“Als je kijkt naar de gemeenteraad in Aalten is die denk ik vrij conservatief”, zegt Alexander van der Graaff van D66 Oost Achterhoek. Na een periode in Nijmegen te hebben gewoond is de geboren en getogen Aaltenaar teruggekeerd naar zijn geboortedorp. “Als ik dan een vergadering bijwoon zie ik toch een raad die heel sterk door de christelijke partijen is vertegenwoordigd.” Het CDA (7), de Progressieve Partij (3) en de ChristenUnie (2) hebben samen een overduidelijke meerderheid in de raad.

Samen met tien andere jonge Aaltenaren heeft Alexander van der Graaff het doel om als D66 deel te nemen aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2018. “Je ziet dat Aalten in ontwikkeling is. Er wonen ook jonge gezinnen en mensen die wat meer seculier zijn geworden. Die wat minder met de kerk hebben.” Van der Graaff probeert de democratische partij nu vorm te laten krijgen in Aalten. Inhoudelijk wordt er pas later op de speerpunten van D66 Aalten ingegaan.

Eerdere poging
In 2010 heeft een groep Aaltenaren ook een poging gedaan een lokale D66-fractie op te richten in de gemeente. Een tekort aan kandidaten heeft dat plan toen de das omgedaan. “Ik heb het idee dat de wind nu gunstig staan als je kijkt naar het landelijke D66”, aldus Van der Graaf. “Ik denk dat het met een enthousiaste groep mensen die recent in Aalten zijn komen wonen, nu misschien wel gaat lukken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

jANtOOROP2

Gietpannen van failliete Vulcanus naar DRU: ‘Het laatste Achterhoekse ijzer zit hieraan’

De gietpannen van de failliete ijzergieterij Vulcanus uit Langerak staan sinds kort op het DRU Industriepark in Ulft. De zware pannen werden gebruikt om gesmolten ijzer binnen de fabriek te vervoeren en zijn nu onderdeel van een expositie over de relatie tussen kunst en de Achterhoekse ijzerindustrie.

Rijnvaart extreem lage waterstand

Extreem lage Rijn trekt bekijks in Emmerich, maar beperkt toerisme bij Rees

In Emmerich is de extreem lage waterstand van de Rijn inmiddels bijna een toeristische attractie op zich. Met name dagjesmensen uit de Achterhoek komen naar de promenade om het uitzonderlijk lage water met eigen ogen te zien. Elders in de Duitse grensstreek raakt de lage Rijn het toerisme juist: grote rondvaarten vanuit Rees naar Duisburg en Nijmegen zijn geschrapt en drie van de vier veerponten in het gebied liggen uit de vaart.

Ophaalbrug Doetinchem

Energiebrug Doetinchem blijft langer dicht vanwege kabeldiefstal

De Energiebrug over de Oude IJssel in Doetinchem blijft twee weken langer dicht. Tijdens werkzaamheden zijn er elektriciteitskabels gestolen waardoor het werk nu stilligt.

Wasserbal10

Brandweer Bergh terug op Wasserballtoernooi Elten: ‘Goed voor onderlinge band’

Brandweer Bergh heeft zaterdag na zeventien jaar weer meegedaan aan het Wasserballtoernooi in het Duitse Elten. Veertien Nederlandse en Duitse brandweerkorpsen namen het tegen elkaar op tijdens het evenement, waarbij met brandslangen een grote bal in het doel van de tegenstander moet worden gespoten.

34310063-d35b-3aec-9869-b17f2849d340

De Graafschap Vrouwen onderuit bij debuut in Eredivisie

De Graafschap Vrouwen heeft hun eerste wedstrijd in de Eredivisie verloren van FC Twente. Ze gingen met 2-1 onderuit in Enschede.

Toivo Mero

Kania begint bij De Graafschap: Finse nieuwkomer nog op de bank

De Duitse spits Julian Kania begint maandag tegen Jong AZ voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De Finse nieuwkomer Toivo Mero begint nog op de bank. Trainer Thomas Duivenvoorden wil een goede start in eigen huis beleven.