gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

D66 Aalten wil tegengeluid bieden in de raad

3851a1ca036788cda03f080bfd66814f
Redactie REGIO8 |

“Als je kijkt naar de gemeenteraad in Aalten is die denk ik vrij conservatief”, zegt Alexander van der Graaff van D66 Oost Achterhoek. Na een periode in Nijmegen te hebben gewoond is de geboren en getogen Aaltenaar teruggekeerd naar zijn geboortedorp. “Als ik dan een vergadering bijwoon zie ik toch een raad die heel sterk door de christelijke partijen is vertegenwoordigd.” Het CDA (7), de Progressieve Partij (3) en de ChristenUnie (2) hebben samen een overduidelijke meerderheid in de raad.

Samen met tien andere jonge Aaltenaren heeft Alexander van der Graaff het doel om als D66 deel te nemen aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2018. “Je ziet dat Aalten in ontwikkeling is. Er wonen ook jonge gezinnen en mensen die wat meer seculier zijn geworden. Die wat minder met de kerk hebben.” Van der Graaff probeert de democratische partij nu vorm te laten krijgen in Aalten. Inhoudelijk wordt er pas later op de speerpunten van D66 Aalten ingegaan.

Eerdere poging
In 2010 heeft een groep Aaltenaren ook een poging gedaan een lokale D66-fractie op te richten in de gemeente. Een tekort aan kandidaten heeft dat plan toen de das omgedaan. “Ik heb het idee dat de wind nu gunstig staan als je kijkt naar het landelijke D66”, aldus Van der Graaf. “Ik denk dat het met een enthousiaste groep mensen die recent in Aalten zijn komen wonen, nu misschien wel gaat lukken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

TrialGP0

WK Trial keert na zeven jaar terug naar Zelhem: ‘De wereldtop is hier gewoon’

Na zeven jaar was Zelhem dit weekend weer het toneel van WK Trial. Het gaat bij deze motorwedstrijden niet om de snelheid. Bij motortrial moeten de rijders zonder hun voeten aan de grond te zetten hindernissen overbruggen. De rijder met de minste strafpunten wint. Voor organisator Dick Bulten van ZAMC is het zijn laatste kunstje. Hij geniet dan ook volop van het weekend.

WhatsApp Image 2026-09-07 at 15.55.12

Duitse bieraanbiedingen trekken Achterhoekers over de grens

Voor een enkel kratje bier rijden Achterhoekers doorgaans niet naar Duitsland. Dat verandert wanneer Duitse supermarkten stunten met bekende pilsmerken. Dan verdwijnen er al snel enkele kratten in de kofferbak, vaak tijdens een groter boodschappenrondje. Nederlandse slijters en supermarkten kunnen daar volgens bierdeskundige Jos Oostendorp nauwelijks tegenop.

StadsfeestDoetinchem0

Stadsfeest Doetinchem houdt koers op gratis feest en wil verder groeien

Traditioneel staat Doetinchem het eerste weekend van september volledig in het teken van het Stadsfeest. Zo’n 60.000 bezoekers komen naar het centrum van de stad. Op één dag na is het feest dit jaar volledig gratis toegankelijk. Een bewuste keuze, maar wel één die financiële risico’s met zich meebrengt voor de organisatie.

Hond in weiland

Oude IJsselstreek krijgt tóch hondenlosloopveld, Terborg aangewezen

Er komt een hondenlosloopveld in Oude IJsselstreek. Het college wil 15.000 euro uittrekken voor de aanleg en jaarlijks 8.000 euro betalen voor het onderhoud. De plek waar het veld moet komen is het park aan de IJsselweg in Terborg. Daarmee lijkt de gemeente alsnog overstag te gaan na maanden trekken en duwen van een groep hondenbezitters.

Bouw stadhuis Bocholt

Bocholt besteedt 1,7 miljoen euro aan deuren voor gerenoveerd stadhuis

Voor de renovatie van het monumentale stadhuis in Bocholt is naar schatting 1,7 miljoen euro gereserveerd voor het vervangen van ruim driehonderd binnen- en buitendeuren. Het opvallend hoge bedrag maakt deel uit van de totale renovatiekosten van meer dan 100 miljoen euro.

Ongeval Westendorp_blur

Scooterrijder gewond na aanrijding met auto Westendorp

Een scooterrijder is maandagochtend gewond geraakt na een aanrijding met een auto op de Stompendijk in Westendorp. Hij is op locatie behandeld.