Ulft, Netherlands

D66 Aalten wil tegengeluid bieden in de raad

Regio8 | 30 december 2016 14:31 | Aangepast op 30 december 2016 14:31

“Als je kijkt naar de gemeenteraad in Aalten is die denk ik vrij conservatief”, zegt Alexander van der Graaff van D66 Oost Achterhoek. Na een periode in Nijmegen te hebben gewoond is de geboren en getogen Aaltenaar teruggekeerd naar zijn geboortedorp. “Als ik dan een vergadering bijwoon zie ik toch een raad die heel sterk door de christelijke partijen is vertegenwoordigd.” Het CDA (7), de Progressieve Partij (3) en de ChristenUnie (2) hebben samen een overduidelijke meerderheid in de raad.

Samen met tien andere jonge Aaltenaren heeft Alexander van der Graaff het doel om als D66 deel te nemen aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2018. “Je ziet dat Aalten in ontwikkeling is. Er wonen ook jonge gezinnen en mensen die wat meer seculier zijn geworden. Die wat minder met de kerk hebben.” Van der Graaff probeert de democratische partij nu vorm te laten krijgen in Aalten. Inhoudelijk wordt er pas later op de speerpunten van D66 Aalten ingegaan.

Eerdere poging
In 2010 heeft een groep Aaltenaren ook een poging gedaan een lokale D66-fractie op te richten in de gemeente. Een tekort aan kandidaten heeft dat plan toen de das omgedaan. “Ik heb het idee dat de wind nu gunstig staan als je kijkt naar het landelijke D66”, aldus Van der Graaf. “Ik denk dat het met een enthousiaste groep mensen die recent in Aalten zijn komen wonen, nu misschien wel gaat lukken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Unieke geboorte zorgt voor feest in Hof van Eckberge

Twee zesbandgordeldieren zijn anderhalve maand geleden geboren in Hof van Eckberge in Eibergen. Eind...

DRU dossier 2025: van vertrouwensbreuk naar laatste kans

Waar in 2024 nog werd gesproken over een grote doorontwikkeling van het DRU Industriepark, stond 202...

Mirjam Koster vertrekt bij Graafschap College en wordt directeur-generaal van DUO

Mirjam Koster maakt de overstap van voorzitter van het college van bestuur van het Graafschap Colleg...

Toekomst zwembad De Brink in Zelhem onzeker: sluiting dreigt binnen vier jaar

De toekomst van zwembad De Brink en sportschool Aerofitt in Zelhem staat onder zware druk. Door de o...

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een koud weekend met rustig winterweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Auto vat vlam tegenover gemeentehuis Montferland

Een auto is donderdagmiddag in brand gevlogen op de parkeerplaats tegenover het gemeentehuis van de ...