gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

D66 Aalten wil tegengeluid bieden in de raad

3851a1ca036788cda03f080bfd66814f
Redactie REGIO8 |

“Als je kijkt naar de gemeenteraad in Aalten is die denk ik vrij conservatief”, zegt Alexander van der Graaff van D66 Oost Achterhoek. Na een periode in Nijmegen te hebben gewoond is de geboren en getogen Aaltenaar teruggekeerd naar zijn geboortedorp. “Als ik dan een vergadering bijwoon zie ik toch een raad die heel sterk door de christelijke partijen is vertegenwoordigd.” Het CDA (7), de Progressieve Partij (3) en de ChristenUnie (2) hebben samen een overduidelijke meerderheid in de raad.

Samen met tien andere jonge Aaltenaren heeft Alexander van der Graaff het doel om als D66 deel te nemen aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2018. “Je ziet dat Aalten in ontwikkeling is. Er wonen ook jonge gezinnen en mensen die wat meer seculier zijn geworden. Die wat minder met de kerk hebben.” Van der Graaff probeert de democratische partij nu vorm te laten krijgen in Aalten. Inhoudelijk wordt er pas later op de speerpunten van D66 Aalten ingegaan.

Eerdere poging
In 2010 heeft een groep Aaltenaren ook een poging gedaan een lokale D66-fractie op te richten in de gemeente. Een tekort aan kandidaten heeft dat plan toen de das omgedaan. “Ik heb het idee dat de wind nu gunstig staan als je kijkt naar het landelijke D66”, aldus Van der Graaf. “Ik denk dat het met een enthousiaste groep mensen die recent in Aalten zijn komen wonen, nu misschien wel gaat lukken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-29 at 09.41.07

Doetinchem wil fietspaden twee jaar eerder aanpakken voor ruim miljoen euro

Gemeente Doetinchem wil extra geld in de begroting van 2027 vrijmaken om fietspaden op met name De Huet eerder aan te kunnen pakken. Het college wil daar ruim een miljoen euro aan besteden.

Kip1

Per direct landelijke ophokplicht voor pluimvee na uitbraken vogelgriep

Pluimveehouders in de Achterhoek en de rest van Nederland moeten hun kippen en ander pluimvee per direct binnenhouden. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft een landelijke ophok- en afschermplicht ingesteld na drie uitbraken van vogelgriep in korte tijd. Met de maatregel wil het kabinet voorkomen dat het besmettelijke virus zich verder verspreidt.

Orion

Orion Stars door na tweede ronde Champions League na winst in Noord-Macedonië

De volleyballers van Orion Stars hebben woensdagavond met 2-3 gewonnen van UGD Stip. Door de winst in de return in Noord-Macedonië hebben de Doetinchemmers het avontuur in de Champions League verlengd.

PontbaasDirkWijers0

Dirk Wijers viert halve eeuw als pontbaas van Bronkhorsterveer: 'Je kunt hier van alles doen'

Al vijftig jaar staat Dirk Wijers aan het roer van een van de belangrijkste verbindingen tussen de Veluwe en de Achterhoek. De 74-jarige Bronkhorster pontbaas heeft in die halve eeuw ontelbare mensen van de ene naar de andere oever gebracht. De stoïcijnse pontbaas werd woensdagochtend met een smoesje naar Herberg De Gouden Leeuw gelokt, waar hij ter ere van zijn vijftigjarig jubileum in het zonnetje werd gezet.

Frederik Jacob Weber

Doetinchemmer schrijft boek na hersentumor: ‘Ik wist niet dat het leven zo mooi kon zijn’

Een hersentumor ter grootte van anderhalve sinaasappel zette elf jaar geleden het leven van de 49-jarige Frederik Jacob Weber uit Doetinchem op zijn kop. In de zware herstelperiode besloot hij zijn ervaringen op papier te zetten om deze periode te kunnen verwerken. Deze ervaringen vormden de basis voor zijn eigen boek dat op 10 september gelanceerd werd.

DJI_20261026142410_0134_D

Hoogste punt bereikt voor veertig sociale huurappartementen naast station Doetinchem

Naast station Doetinchem zijn de afgelopen maanden nieuwe sociale huurappartementen uit de grond verrezen. Bij de bouw van de veertig appartementen is inmiddels het hoogste punt bereikt. Daarmee krijgt het Stationskwartier, zoals het woongebied heet, steeds meer vorm.