gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

D66 Aalten wil tegengeluid bieden in de raad

3851a1ca036788cda03f080bfd66814f
Redactie REGIO8 |

“Als je kijkt naar de gemeenteraad in Aalten is die denk ik vrij conservatief”, zegt Alexander van der Graaff van D66 Oost Achterhoek. Na een periode in Nijmegen te hebben gewoond is de geboren en getogen Aaltenaar teruggekeerd naar zijn geboortedorp. “Als ik dan een vergadering bijwoon zie ik toch een raad die heel sterk door de christelijke partijen is vertegenwoordigd.” Het CDA (7), de Progressieve Partij (3) en de ChristenUnie (2) hebben samen een overduidelijke meerderheid in de raad.

Samen met tien andere jonge Aaltenaren heeft Alexander van der Graaff het doel om als D66 deel te nemen aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2018. “Je ziet dat Aalten in ontwikkeling is. Er wonen ook jonge gezinnen en mensen die wat meer seculier zijn geworden. Die wat minder met de kerk hebben.” Van der Graaff probeert de democratische partij nu vorm te laten krijgen in Aalten. Inhoudelijk wordt er pas later op de speerpunten van D66 Aalten ingegaan.

Eerdere poging
In 2010 heeft een groep Aaltenaren ook een poging gedaan een lokale D66-fractie op te richten in de gemeente. Een tekort aan kandidaten heeft dat plan toen de das omgedaan. “Ik heb het idee dat de wind nu gunstig staan als je kijkt naar het landelijke D66”, aldus Van der Graaf. “Ik denk dat het met een enthousiaste groep mensen die recent in Aalten zijn komen wonen, nu misschien wel gaat lukken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Neede Parallelweg 90 Oekraïners

Berkelland wil opvang maximaal zeventig Oekraïners in Neede

De gemeente Berkelland wil in Neede maximaal zeventig Oekraiense ontheemden opvangen voor de duur van maximaal vijf jaar, met een optie tot verlenging. De beoogde locatie is een pand van een voormalig garagebedrijf aan de Parallelweg 90, dat door een bedrijf in camperonderdelen in gebruik is geweest.

arriva3

Staking legt woensdag openbaar vervoer plat in de Achterhoek

Door een 24 uurs-staking kunnen reizigers in de Achterhoek woensdag geen gebruik maken van het openbaar vervoer. Vakbond FNV geeft aan dat de staking een actie is tegen de bezuinigingen op sociale zekerheid van OV-personeel.

Rechtbank Arnhem  goede

Matrozen bestraft voor livestream van seks met collega

Twee matrozen uit Lochem en Vorden hebben maandag taakstraffen gekregen voor het maken en verspreiden van beeldmateriaal van een seksuele ontmoeting met een vrouwelijke collega. Tien tot vijftien collega's volgden de vrijpartij via een livestream.

TenneT

Elektriciteitsstation Langerak op lijst mogelijke doelwitten Duitse klimaatactivist

Het elektriciteitsstation van TenneT in Langerak nabij Doetinchem zou op een lijst staan als mogelijk doelwit van een Duitse klimaatactivist. De man werd gezocht voor meerdere sabotagepogingen op het energienet in Duitsland, maar werd dinsdagochtend opgepakt. Dat meldt de NOS op basis van berichtgeving van de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.

steenlochem0

Gedenksteen markeert nieuw hoofdstuk voor Lochemse tafeltennisvereniging

Tafeltennisvereniging De Toekomst uit Lochem heeft vrijdag 4 september een speciaal gedenksteen in de nieuwe sporthal gemetseld. Ruim anderhalf jaar geleden werd de oude hal verwoest door een brand en moest worden gesloopt. Voorzitter Jan Slagt blikt terug op een moeilijke periode.

A18OngevalBlur

Auto raakt in slip en wordt aangereden op A18 bij Wehl

Een auto is maandagavond op de A18 ter hoogte van Wehl in de slip geraakt, vervolgens in een spin terechtgekomen en op de rijbaan tot stilstand gekomen. Een achteropkomende automobilist kon het voertuig niet meer ontwijken en botste ertegenaan.