gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Cultuur in Liemers gaat ‘Kunstwerk’ heten

dd2d898ba42b663c197ecf47c403505b
Redactie REGIO8 |

‘”We hadden veel inzendingen van mensen die mee hebben gedacht over een naam, maar we kwamen er toch niet helemaal uit’’, vertelt directeur Bert Frölich over de totstandkoming van de nieuwe overkoepelende naam. ‘’We hebben nog even flink doorgejakkerd en op een gegeven moment hadden we zoiets van: kunstwerk, daar zit alles in wat we doen.’’

Het theater, museum en de bibliotheek fuseerde per 1 januari naar Stichting Culturele Voorzieningen in de Liemers en vroegen inwoners mee te denken over de nieuwe naam. Toch zat de ideale naam niet tussen de ruim 150 inzendingen, vond de organisatie. De stichting besloot daarop langer na te denken over de nieuwe naam, met kunstwerk als resultaat.

Lees ook

Capibara40

Mannelijke capibara overleden in dierentuin in Eibergen

Een mannelijke capibara is donderdag in dierenpark Hof van Eckberge in Eibergen overleden. Na een introductie met het andere geslacht is er een confrontatie geweest, die het mannetje helaas niet heeft overleefd.

Fien Snelting

Fien Snelting wint twee prijzen bij Amphion Open: ‘Voelt een beetje onwerkelijk’

Voor de 21-jarige Fien Snelting uit Megchelen is de finale van Amphion Open van zaterdagavond er een om niet snel te vergeten. De singer-songwriter won zowel de persprijs als de vakjuryprijs.

StruikelsteenMoorman20

Na straatnaam nu struikelsteen voor verzetsheld Moorman: ‘lokale helden eren’

Een eigen straat had hij al, na dit weekend heeft verzetsheld Wim Moorman ook een eigen struikelsteen, gelegd voor zijn geboortehuis aan de Sint Jansgildestraat in Beek. “Iedere kern heeft zijn eigen helden, die moeten we eren. Voor Beek is één van die helden Wim Moorman”, zegt initiatiefnemer Henk Ankoné.

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 09.57.21

Keukenbrand richt veel schade aan in woning in Doetinchem

Bij een brand in een woning in Doetinchem is zaterdagochtend veel schade ontstaan. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Windpark Keppel-Eldrik voorlopig van de baan door nieuwe koers Bronckhorst

De gemeente Bronckhorst neemt het verzoek voor Windpark Keppel-Eldrik niet verder in behandeling. Dit laat het college weten nadat zij voor een nieuwe lokale koers kiezen om energie op te wekken.