gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Cultuur in Liemers gaat ‘Kunstwerk’ heten

dd2d898ba42b663c197ecf47c403505b
Redactie REGIO8 |

‘”We hadden veel inzendingen van mensen die mee hebben gedacht over een naam, maar we kwamen er toch niet helemaal uit’’, vertelt directeur Bert Frölich over de totstandkoming van de nieuwe overkoepelende naam. ‘’We hebben nog even flink doorgejakkerd en op een gegeven moment hadden we zoiets van: kunstwerk, daar zit alles in wat we doen.’’

Het theater, museum en de bibliotheek fuseerde per 1 januari naar Stichting Culturele Voorzieningen in de Liemers en vroegen inwoners mee te denken over de nieuwe naam. Toch zat de ideale naam niet tussen de ruim 150 inzendingen, vond de organisatie. De stichting besloot daarop langer na te denken over de nieuwe naam, met kunstwerk als resultaat.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 13.50.01

Fietser aangereden door automobilist in Wehl

Bij een botsing tussen een fietser en een automobilist in Wehl is een persoon hard ten val gekomen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

BoumansGrenscontrole

Boumans opnieuw kritisch op Duitse grenscontroles: ‘Doe het dan verder van de grens’

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem blijft zich verzetten tegen de manier waarop Duitsland de grenscontroles uitvoert. De controles zijn weer met een half jaar verlengd. Volgens de burgemeester zorgen de controles voor onnodige verkeershinder en ongelukken. Hij pleit voor controles die enkele kilometers van de grens plaatsvinden, ook al wees Duitsland dat voorstel eerder af.

droogte10

Regenachtige week lang niet genoeg tegen uitgedroogde Achterhoek

De Achterhoekse gazonnen worden door de regen deze week weer iets groener, toch is het slechts een druppel op een gloeiende plaat. Waterschap Rijn en IJssel zegt dat zelfs deze week vol buien de échte droogte niet aanpakt.