gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Cultuur in Liemers gaat ‘Kunstwerk’ heten

dd2d898ba42b663c197ecf47c403505b.jpg
Redactie REGIO8 |

‘”We hadden veel inzendingen van mensen die mee hebben gedacht over een naam, maar we kwamen er toch niet helemaal uit’’, vertelt directeur Bert Frölich over de totstandkoming van de nieuwe overkoepelende naam. ‘’We hebben nog even flink doorgejakkerd en op een gegeven moment hadden we zoiets van: kunstwerk, daar zit alles in wat we doen.’’

Het theater, museum en de bibliotheek fuseerde per 1 januari naar Stichting Culturele Voorzieningen in de Liemers en vroegen inwoners mee te denken over de nieuwe naam. Toch zat de ideale naam niet tussen de ruim 150 inzendingen, vond de organisatie. De stichting besloot daarop langer na te denken over de nieuwe naam, met kunstwerk als resultaat.

Lees ook

IMG-20260602-WA0033.jpg

Gewonde bij bedrijfsongeval met heftruck in Doetinchem

Bij een bedrijfsongeval aan de Edisonstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een man gewond geraakt. Het ongeval gebeurde terwijl een chauffeur bezig was met het laden van een oplegger.

WhatsApp Image 2026-06-02 at 16.15.55.jpeg

Twee auto's flink beschadigd na aanrijding door voorrangsfout in Wehl

Bij een ongeval op de kruising van de Hagelkruisweg en de Beekseweg in Wehl zijn twee voertuigen flink beschadigd geraakt. Een van de bestuurders verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

Floris van Dee foto GET United.jpeg

Basketbalkampioen Floris (19) uit Netterden beleeft superseizoen

Basketballer Floris van Dee zit nog op de roze wolk van zondag, toen GET United het landskampioenschap op naam schreef. De speler (19) uit Netterden is één van de jonkies bij de club uit Bemmel, die dit seizoen geen enkele wedstrijd verloor. Van Dee droomt al van meer succes, misschien wel in Barcelona of Madrid.

GezondsteRegio0.jpg

De Achterhoek wil gezondste regio worden; zorg moet op de schop

De Achterhoek moet de gezondste regio van Nederland worden, althans, als het aan 8RHK ambassadeurs ligt. Om de nieuwe campagne af te trappen werd er een werkbijeenkomst in het Amphion georganiseerd voor alles en iedereen die met de zorg te maken heeft. 'De gezondste regio' blijft nog wel een vage term.

SanneSterrenteam.jpg

Droom wordt werkelijkheid: Sanne (9) uit Wehl heeft haar eigen sterrenteam

Een paar maanden geleden had Sanne uit Wehl één grote wens: een eigen G-team bij voetbalvereniging Concordia. In eerste instantie kon zij lastig meer teamgenootjes vinden, maar dankzij het doorzettingsvermogen samen met haar moeder en een oproep op internet, is het eerste 'sterrenteam' van Concordia nu echt een feit. Sannes moeder, Hanneke Holwerda, kan haar geluk niet op.

KerkEtten50.jpg

Gemeente staat garant voor extra ton voor hogere bouwkosten kerk Etten

De Martinuskerk in Etten kan alsnog het gat dichten dat is ontstaan door de gestegen bouwkosten. Eerder vroeg de stichting een verhoging van de subsidie, dat was niet mogelijk. Nu is er alsnog een oplossing, de gemeente Oude IJsselstreek staat garant voor een lening van 100.000 euro bij het Nationaal Restauratiefonds.