gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Crossers jagen droom na: meedoen aan Zwarte Cross

396f471eba722d85a4075110c791abdc

Voor motorcrossers uit het hele land doet zich een unieke kans voor: rijden op de Zwarte Cross. Om dit vorm te geven, organiseert het festival meerdere kwalificatiewedstrijden. Een kleine 800 crossers deden mee aan de Zwarte Cross open.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“We hadden niet verwacht dat zoveel mensen zich aan zouden melden. Het is voor ons ook de eerste keer, maar het slaat gigantisch aan”, zegt organisator Rinaldo Klein Bleumink. Hoewel de laatste kwalificatie voor de Zwarte Cross open zaterdag in Varsseveld plaatsvond, waren de andere wedstrijden ver buiten de Achterhoek. Klein Bleumink: “Van Reusel tot Texel, op vijf plekken konden mensen meedoen. Er waren zelfs internationale deelnemers uit Nieuw-Zeeland.”

Komende weekend is de halve finale in Halle, hier mogen alle crossers meedoen die zich in de eerste ronde hebben gekwalificeerd. Eén van de crossers die een plekje in de halve finale wist te bemachtigen is Manon Ligtlee. Ze twijfelde geen moment of ze mee zou doen. “Hoe gaaf is het om op de Zwarte Cross te mogen rijden? Ik kom hier uit de streek, dat is echt wel een droom”, zegt ze. Ligtlee eindigde uiteindelijk op de tweede plaats. Dat komt ook door een stukje thuisvoordeel. Ze traint veel op de baan in Varsseveld.

Lees ook

Windmolen0

Initiatiefnemers Windpark Doetinchem naar provincie na afwijzing gemeente

De provincie Gelderland bestudeert momenteel het verzoek van de initiatiefnemers van Windpark Doetinchem om het project verder te behandelen. Van een formele procedure is echter nog geen sprake. Eerst bepaalt de provincie welke vervolgstappen passend zijn.

WASMACHINE20

Montferland wil huidige wasservice behouden, maar aanbesteding kan roet in het eten gooien

Na jaren van discussie en een moeizame start lijkt de rust rond de Montferlandse wasservice eindelijk teruggekeerd. De gemeente is tevreden over de samenwerking met Mabeon in Doetinchem en wil daar het liefst mee doorgaan. Toch is dat allesbehalve zeker. Door Europese aanbestedingsregels moet de opdracht opnieuw op de markt worden gebracht, waardoor een andere partij er met het contract vandoor kan gaan.

KetiKoti_020

Doetinchem staat voor het eerst stil bij Keti Koti: 'Dit verbindt ons allemaal'

Op 1 juli wordt er door heel Nederland Keti Koti gevierd. De dag waarop de afschaffing van de slavernij door Nederland, wordt herdacht én gevierd. In Doetinchem ontbrak zo'n herdenkingsmoment tot nu toe. Volgens de initiatiefnemers was het daarom hoog tijd om ook in de stad aandacht te besteden aan deze belangrijke dag.

vrachtwagen0

Kilometerheffing voor trucks ingegaan, Achterhoekse ondernemers voorbereid

De vrachtwagenheffing is woensdag ingegaan. Eigenaren van vrachtwagens vanaf 3.500 kilo maximaal gewicht plus lading betalen vanaf nu per gereden kilometer een kilometerheffing. De cabines moeten een eigen tolkastje aan boord hebben dat werkt in Nederland. De hoogte van het tarief hangt af van het type voertuig. De boetes zijn niet mals.

School Bekveld 2026 (1)

Bekveld de baas over oude basisschool in buurtschap: ‘Af en toe knap ingewikkeld’

Goed nieuws voor buurtschap Bekveld. De voormalige basisschool is gekocht van de gemeente Bronckhorst en wordt ingericht als ontmoetingsplek. Het pand werd al gebruikt door de bewoners van de buurtschap, maar nu is de Stichting BuitenGewoonBekveld ook eigenaar van het gebouw.

BlurrOngeluk

Auto ramt boom op Ruurloseweg Beltrum, bestuurder gewond

Een automobilist heeft woensdagmiddag bij een eenzijdig ongeval een boom geramd op de Ruurloseweg (N319) bij Beltrum. De bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.