gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Crossers jagen droom na: meedoen aan Zwarte Cross

396f471eba722d85a4075110c791abdc.jpg

Voor motorcrossers uit het hele land doet zich een unieke kans voor: rijden op de Zwarte Cross. Om dit vorm te geven, organiseert het festival meerdere kwalificatiewedstrijden. Een kleine 800 crossers deden mee aan de Zwarte Cross open.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“We hadden niet verwacht dat zoveel mensen zich aan zouden melden. Het is voor ons ook de eerste keer, maar het slaat gigantisch aan”, zegt organisator Rinaldo Klein Bleumink. Hoewel de laatste kwalificatie voor de Zwarte Cross open zaterdag in Varsseveld plaatsvond, waren de andere wedstrijden ver buiten de Achterhoek. Klein Bleumink: “Van Reusel tot Texel, op vijf plekken konden mensen meedoen. Er waren zelfs internationale deelnemers uit Nieuw-Zeeland.”

Komende weekend is de halve finale in Halle, hier mogen alle crossers meedoen die zich in de eerste ronde hebben gekwalificeerd. Eén van de crossers die een plekje in de halve finale wist te bemachtigen is Manon Ligtlee. Ze twijfelde geen moment of ze mee zou doen. “Hoe gaaf is het om op de Zwarte Cross te mogen rijden? Ik kom hier uit de streek, dat is echt wel een droom”, zegt ze. Ligtlee eindigde uiteindelijk op de tweede plaats. Dat komt ook door een stukje thuisvoordeel. Ze traint veel op de baan in Varsseveld.

Lees ook

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.