Ulft, Netherlands

Crossers jagen droom na: meedoen aan Zwarte Cross

Foto: REGIO8
Voor motorcrossers uit het hele land doet zich een unieke kans voor: rijden op de Zwarte Cross. Om dit vorm te geven, organiseert het festival meerdere kwalificatiewedstrijden. Een kleine 800 crossers deden mee aan de Zwarte Cross open.
Viggo Zweverink | 10 juni 2024 12:19 | Aangepast op 10 juni 2024 12:19
“We hadden niet verwacht dat zoveel mensen zich aan zouden melden. Het is voor ons ook de eerste keer, maar het slaat gigantisch aan”, zegt organisator Rinaldo Klein Bleumink. Hoewel de laatste kwalificatie voor de Zwarte Cross open zaterdag in Varsseveld plaatsvond, waren de andere wedstrijden ver buiten de Achterhoek. Klein Bleumink: “Van Reusel tot Texel, op vijf plekken konden mensen meedoen. Er waren zelfs internationale deelnemers uit Nieuw-Zeeland.”

Komende weekend is de halve finale in Halle, hier mogen alle crossers meedoen die zich in de eerste ronde hebben gekwalificeerd. Eén van de crossers die een plekje in de halve finale wist te bemachtigen is Manon Ligtlee. Ze twijfelde geen moment of ze mee zou doen. “Hoe gaaf is het om op de Zwarte Cross te mogen rijden? Ik kom hier uit de streek, dat is echt wel een droom”, zegt ze. Ligtlee eindigde uiteindelijk op de tweede plaats. Dat komt ook door een stukje thuisvoordeel. Ze traint veel op de baan in Varsseveld.

Meest gelezen

Vuurwerkcontroles bij grens, al veel in beslag genomen

Redactie REGIO8 | 29 dec 2025 11:37

Woning volledig uitgebrand in Terborg

Redactie REGIO8 | 27 dec 2025 09:55

Lees ook

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Kort na elkaar hebben zich vrijdag in Dinxperlo twee eenzijdige verkeersongevallen voorgedaan met de...

Vrachtwagenbrand snel geblust in Lichtenvoorde

Een brand in een geparkeerde vrachtwagen in Lichtenvoorde is vrijdagochtend snel geblust. De oorzaak...

Terugblik | Dit was het jubileumjaar van Normaal

Voor liefhebbers van Achterhoekse dialectmuziek was 2025 een bijzonder jaar. De dialectrockband Norm...

Burgemeester Van Domburg: 'Raadsleden durfden en konden hun werk niet meer doen'

Traditiegetrouw blikt REGIO8 terug met de Achterhoekse burgemeesters. Voor Patrick van Domburg was d...

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een winters begin van 2026

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Hulpverleners bekogeld met vuurwerk tijdens oudejaarsnacht in Doetinchem

Er waren afgelopen oudejaarsdag grote zorgen over de openbare orde en veiligheid in Doetinchem. In d...