Ulft, Nederland
Terug

Crossers jagen droom na: meedoen aan Zwarte Cross

396f471eba722d85a4075110c791abdc.jpg

Voor motorcrossers uit het hele land doet zich een unieke kans voor: rijden op de Zwarte Cross. Om dit vorm te geven, organiseert het festival meerdere kwalificatiewedstrijden. Een kleine 800 crossers deden mee aan de Zwarte Cross open.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“We hadden niet verwacht dat zoveel mensen zich aan zouden melden. Het is voor ons ook de eerste keer, maar het slaat gigantisch aan”, zegt organisator Rinaldo Klein Bleumink. Hoewel de laatste kwalificatie voor de Zwarte Cross open zaterdag in Varsseveld plaatsvond, waren de andere wedstrijden ver buiten de Achterhoek. Klein Bleumink: “Van Reusel tot Texel, op vijf plekken konden mensen meedoen. Er waren zelfs internationale deelnemers uit Nieuw-Zeeland.”

Komende weekend is de halve finale in Halle, hier mogen alle crossers meedoen die zich in de eerste ronde hebben gekwalificeerd. Eén van de crossers die een plekje in de halve finale wist te bemachtigen is Manon Ligtlee. Ze twijfelde geen moment of ze mee zou doen. “Hoe gaaf is het om op de Zwarte Cross te mogen rijden? Ik kom hier uit de streek, dat is echt wel een droom”, zegt ze. Ligtlee eindigde uiteindelijk op de tweede plaats. Dat komt ook door een stukje thuisvoordeel. Ze traint veel op de baan in Varsseveld.

Lees ook

Fietspad.jpg

Gemeente koopt eigen fietspad in Silvolde voor 185 euro: papierwerk duurder dan asfalt

Oude IJsselstreek heeft een stuk fietspad in Silvolde gekocht voor 185 euro. Daarmee is de gemeente eindelijk eigenaar van een fietspad dat er al jaren ligt, dagelijks wordt gebruikt en al die tijd al door de gemeente werd onderhouden. Alleen juridisch gezien was het nog niet van haar.

IMG_5570.jpeg

Jongeren vernielen kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen

Het kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen is vorige week vernield door een groep jongeren. Het beeld stelt een vrouw voor die zich in een houding bevindt alsof ze bijna een duik in de Berkel wil nemen, waar het kunstwerk bij staat. De vernieling volgde op een woordenwisseling bij de nabijgelegen golfbaan.

Zaal Bronckhorst.png

Terugblik op raadsperiode Bronckhorst: grote dossiers, geklapte coalitie en afsplitsingen

Inwoners van Bronckhorst mogen op 18 maart weer naar de stembussen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe blikken we terug op de afgelopen raadsperiode en de onderwerpen die het politieke debat tussen 2022 en 2025 het meest hebben bepaald. Grote dossiers als windenergie, asielopvang, woningbouw en landbouw zorgden niet alleen voor inhoudelijke discussies, maar hadden ook zichtbaar invloed op de verhoudingen binnen de gemeenteraad.

Kaars overlijden.jpg

Verslagenheid bij sportclub Eefde na dodelijk ongeval

Alle wedstrijden van sportclub Eefde zijn vandaag afgelast, na het ongeluk van vrijdag op zaterdagnacht waarbij twee jongens uit Eefde om het leven kwamen, meldt Omroep Gelderland. De twee dodelijke slachtoffers waren betrokken bij de sportclub. Op Facebook schrijft de club dat alle leden vanmiddag welkom zijn in de kantine om troost bij elkaar te zoeken.

Ted-.jpeg.JPG

Clubman Van de Pavert langer verbonden aan De Graafschap: 'Ted kent de club door en door'

Clubicoon Ted van de Pavert blijft ook de komende jaren verbonden aan zijn jeugdliefde De Graafschap. De oud-verdediger van de Superboeren heeft zijn contract als hoofdtrainer binnen de jeugdopleiding met twee seizoenen verlengd.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Burgemeester sluit woning ’s-Heerenberg na vondst ‘materialen’

De burgemeester van de gemeente Montferland, Anne-Marie Fellinger, heeft een woning aan de Krokusstraat 22 in ’s-Heerenberg gesloten. Het gaat om de bewuste woning waardoor vorige week zondag en maandag meerdere andere woningen ontruimd moesten worden.