gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

College wil bijna 16 miljoen euro uitgeven aan wijkaanpak in Neede

77b2c1a1cba20892ee943cdaaa573aab.jpg

Het college van Berkelland wil 15,8 miljoen euro beschikbaar stellen voor de wijkaanpak van Neede Noord Oost. De plannen voor de wijk, waarbij onder meer de locatie van OBS De Marke gaat veranderen in woningbouw, worden nu aan de gemeenteraad voorgelegd.

Redactie REGIO8 |
"De wegen, het riool en verschillende woningen worden vernieuwd", aldus ProWonen. "De wijk kan groener, (kind)vriendelijker, duurzamer en socialer. Er is dus veel werk aan de winkel." Het ontwerpscenario is in samenwerking met mensen uit de wijk tot stand gekomen en bevat acht aandachtspunten, waaronder onderhoud van wegen, riolering en openbaar groen en het aantrekkelijk maken van de wijk voor een meer diverse groep inwoners. Het ontwerpscenario voor de openbare ruimte en het sociale wijkontwikkelingsplan worden nu aan de gemeenteraad voorgelegd. "Met dit ontwerpscenario werken we de komende tien jaar aan een toekomstbestendige wijk waarin opgaven zoals klimaatadaptatie een plek krijgen, waar je graag buiten bent", vertelt wethouder Arjen van Gijssel.

Onderdeel van de wijkaanpak is het gebouw van basisschool OBS De Marke. Die locatie komt naar verwachting medio 2025 leeg te staan, dan gaat de school verder als Samenwoonschool met de Kardinaal Alfrinkschool op de Julianastraat in Neede. "Dat betekent dat er een flinke locatie herontwikkeld kan worden", aldus ProWonen. Het voorstel van het college is om die grond beschikbaar te stellen voor woningbouw: "Onder de voorwaarde dat op andere plekken in de wijk meer ruimte voor groen komt." Het college denkt dat de ambities op groen, klimaat, ontmoeten en spelen in de buitenruimte te behalen zijn dankzij de ruimte in de wijk.

Foto± REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.

Vernielingen1.jpg

Besmeurd, vernield en gejat, verkiezingsborden in hele Achterhoek zijn slachtoffer

Hondenpoep op een verkiezingsbord, posters doormidden gesneden en borden in de bosjes. In meerdere gemeenten in de Achterhoek worden campagneborden vernield of gestolen. Op sociale media vragen veel partijen aandacht voor dit probleem, in een aantal gevallen lijkt het namelijk om echt gerichte acties te gaan.