gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Chemische wapens-eenheid oefent in regio

210f37b8b2ce7d5b327d89f0a69e1af3.jpg
Redactie REGIO8 |

"Onze eenheid is bedoeld om 24/7 politie, brandweer en ambulance te ondersteunen bij chemische of radiologische incidenten", aldus Kapitein Michiel Veerbeek. De locatie in het buitengebied van Winterswijk werd gekozen om de diversiteit in de trainingen van de eenheid te vergroten. "Hier kunnen we op een andere manier trainen dan op onze eigen locatie. Dit is een woning, waarbij niets in scène is gezet. De meeste oefenlocaties zijn bekend bij onze mensen, hier worden ze in het diepe gegooid. Op die manier wordt iedereen geprikkeld om het op een andere manier aan te lopen."

Winterswijk was niet om een specifieke reden gekozen. Alle oefenlocaties die de Landmacht aangeboden krijgt, worden aangegrepen. De eenheid verricht erg specialistisch werk en daarvoor moet er veel getraind worden. In de praktijk wordt het team niet vaak ingezet. "Op het moment dat het wel plaats gaat vinden, moeten we geoefend zijn", aldus Veerbeek. "De gebeurtenis in Engeland met de Russische spion Skripal heeft aangetoond dat zulke situaties in Europa ook mogelijk zijn. Bij zulke situaties kunnen wij als eenheid een bijdrage leveren aan de veiligheid in Nederland."

Foto: REGIO8

Lees ook

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.